Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.04.2017

oblačno
Popoldne bo na Primorskem sončno. Drugod bo spremenljivo do pretežno oblačno, pojavljale se bodo krajevne padavine. Pihal bo veter severnih do vzhodnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 7 do 16, na Primorskem do 19 stopinj C.
4°C | 13°C
torek, 25.04.2017
9°C | 19°C
sreda, 26.04.2017
12°C | 20°C
četrtek, 27.04.2017
11°C | 16°C
Opozorila
Nedelja, 23.4.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Turizem

25 let Plantlife International


TURIZEM, GOSPODARSTVO, ZAVODI

| |
05.11.2014      22:18
A A

25 let Plantlife International


Klemen Langus, direktor Turizma Bohinj, se je sredi oktobra v Londonu udeležil 25-letnice ustanovitve organizacije Plantlife International. Praznovanje, katerega gostiteljica je bila baronica Valentina, je potekalo v Lordski zbornici (House of Lords) britanskega parlamenta.


Na sprejemu v lordski zbornici britanskega parlamenta ob 25-letnici Plantlife International: Liz Redford (Plantlife International), Klemen Langus (Turizem Bohinj), gostiteljica baronica Valentina in Mora Aronsson (Species Information Centre). Foto: Robin Bell
Na sprejemu v lordski zbornici britanskega parlamenta ob 25-letnici Plantlife International: Liz Redford (Plantlife Inte...
Deli:

Turizem Bohinj in Plantlife International že vrsto let sodelujeta na področju varovanja in ohranjanja biotske raznovrstnosti ter na področju razvoja novih turističnih produktov. Tako sta v letih od 2012 do 2014 sodelovala v okviru projekta »Evropa divjega cvetja«, ki je bil sofinanciran s strani Evropske unije.

 

Dogodka se je med drugim udeležil tudi Stanley Johnson, sicer oče londonskega župana Borisa Johnsona, drugače pa priznan naravovarstvenik, pisatelj ter dober poznavalec Slovenije (o njej je pisal za največji britanski časopis Daily Mail) in svojevrsten ambasador slovenske biodiverzitete.

 

Britanski trg je za območje Julijskih Alp in Triglavskega narodnega parka velikega pomena. Prav raznolikost okolja, biodiverziteta ter zmožnost oblikovanja pristnih turističnih produktov, ki vključujejo lokalno prebivalstvo, postajajo odločilni faktorji za izbiro obiska določene destinacije. Ni čudno torej, da je Turizem Bohinj v sodelovanju s londonskim predstavništvom SPIRIT-a, slovenskim veleposlaništvom v Veliki Britaniji in ob pomoči angleškega poslanca Neila Perisha že pred dvema letoma pripravil predstavitev ponudbe Bohinja v londonskem parlamentu in na slovenskem veleposlaništvu v Londonu.

 

»Seveda si štejemo v čast, da so odgovorni pri Plantlife International izbrali Turizem Bohinj in nas povabili na praznovanje 25. obletnice ustanovitve. Gre za posebno priznanje delu pri razvoju trajnostnih turističnih produktov, kot je Mednarodni festival alpskega cvetja. Po drugi strani pa je vabilo dokaz, da Bohinj zmore in zna postati turistična destinacija z visoko kvalitetnimi turističnimi produkti, ki gostom omogočajo izjemna doživetja neokrnjene narave Bohinja, lokalnemu prebivalstvu pa ponujajo možnost razvoja. Glede na to, da smo s Plantlife International že pripravili novo projektno idejo, upam, da se bo sodelovanje nadaljevalo tudi v prihodnje,« je ob dogodku povedal direktor Turizma Bohinj Klemen Langus.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!