Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-9°C | -1°C
sobota, 19.01.2017
-8°C | 1°C
nedelja, 21.01.2017
-12°C | 0°C
ponedeljek, 22.01.2017
-10°C | 0°C
torek, 23.01.2017
-10°C | 3°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-9°C
-1°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Tekači in biatlonci navdušujejo z nastopi


ŠPORT

| |
04.03.2014      12:22
A A

Tekači in biatlonci navdušujejo z nastopiPrvi trije na biatlonski tekmi za slovenski pokal Comita: prvi Luka Plahuta (SD Bohinj), drugi Nace Žnidaršič (SK Loška dolina) in tretji Luka Naglič (SK Ihan). Foto: Roman Pekovec
Prvi trije na biatlonski tekmi za slovenski pokal Comita: prvi Luka Plahuta (SD Bohinj), drugi Nace Žnidaršič (SK Loška ...
Deli:

Tekači in biatlonci nadaljujemo z uspešnimi nastopi na tekmovanjih. V februarju smo tako dobili državno prvakinjo v tekih in dva državna podprvaka v biatlonu.

 

Na slovenski kulturni praznik je v Zg. Gorjah potekalo državno prvenstvo v smučarskem teku v klasični tehniki. V kategoriji starejših deklic je Ajda Arh zmagala, Maša Kozomara je osvojila 14. mesto. V pokalu Geoplin v starejših kategorijah pa je Blaž Debeljak zasedel četrto mesto.

 

Naslednji dan je potekalo državno prvenstvo v štafetah v prosti tehniki, kjer sta dve naši štafeti osvojili četrto, ena pa šesto mesto. Naslednjo nedeljo, 16. februarja, je v Ratečah potekal t. i. Noborders cup v klasični tehniki v skupinskem startu, ki se ga udeležujejo tekači iz Avstrije, Italije in Slovenije. Ajda je bila spet nepremagljiva in tako dosegla še en velik uspeh, zelo dobro so se po kategorijah uvrstili tudi: Kaja Marič kot šesta (druga od Slovenk), Maša Kozomara, Anže Markelj in Blaž Debeljak pa so vsak v svoji kategoriji zasedli 14. mesto. 23. februarja je na Pokljuki potekal slovenski pokal Geoplin v klasični tehniki. Ajda je še enkrat več pri starejših deklicah zmagala, Kaja Marič je pri mlajših deklicah osvojila sedmo mesto.

 

Biatlonska tekma za slovenski pokal Comita in otroško državno biatlonsko prvenstvo je 15. februarja potekalo pod našo organizacijo. Tam smo dosegli kar štiri uvrstitve na stopničke. Luka Plahuta je pri mlajših mladincih zmagal, Blaž Debeljak je pri starejših dečkih postal državni podprvak, prav tako je pri mlajših deklicah Ajda Arh postala državna podprvakinja, kjer pa ji je kot tretja družbo delala Maša Kozomara.

 

Luka Plahuta se ravno sedaj, v prvem marčevskem tednu, bori na mladinskem svetovnem prvenstvu v biatlonu v ZDA, ostali pa se bomo v marcu udeleževali slovenskih pokalov v teku in biatlonu, ki si sledijo iz enega konca tedna v drugega. Sredi marca se nameravamo, če bo zima v Bosno prinesla kaj snega, udeležiti tudi FIS tekaške tekme na Jahorini nad Sarajevom. Sezona bo sicer še dolga, saj bo zadnja tekma v sezoni šele na Noborders cup v italijanski Sappadi 6. aprila.

 

Ajda Arh je sicer že dve tekmi pred koncem teoretična zmagovalka slovenskega tekaškega pokala Geoplin, zmagi pa se ji nasmihata tudi v »tromejnem« Noborders cupu in v slovenskem pokalu Comita v biatlonu.

 

 

Rok Bremec, Smučarsko društvo Bohinj
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!