Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 02.03.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo pretežno jasno, ponekod po kotlinah bo proti jutru nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od -4 do 1, na Primorskem okoli 4 stopinje.
-1°C | 14°C
petek, 03.03.2017
3°C | 11°C
sobota, 04.03.2017
3°C | 15°C
nedelja, 05.03.2017
4°C | 11°C
ponedeljek, 06.03.2017
3°C | 13°C
Opozorila
Sreda, 1.3.2017 ob 19h
Predvsem v južnih in zahodnih Julijcih je velika nevarnost snežnih plazov (4. stopnja).
-1°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Štirje državni prvaki in skupna zmaga


ŠPORT, DRUŠTVA

| |
02.11.2013      16:07
1
A A

Štirje državni prvaki in skupna zmaga


Poletni slovenski pokal Geoplin na tekaških rolkah je bil za naše tekače zelo uspešen.


Prvo mesto Maša Kozamara, drugo Ajda Arh. Foto: Ana Cvetek
Prvo mesto Maša Kozamara, drugo Ajda Arh. Foto: Ana Cvetek
Deli:

Ajda Arh je v kategoriji mlajših deklic nanizala kar pet zmag in tako postala skupna zmagovalka slovenskega pokala. Luka Plahuta se je udeležil le dveh tekem na tekaških rolkah in na obeh si je podredil vso konkurenco. Maša Kozomara se je med mlajšimi deklicami uvrščala med drugim in sedmim mestom, za Anžeta Markeljna so bila rezervirana četrta mesta, Blaž Debeljak pa je iz tekme v tekmo napredoval in tako z začetnih četrtega, napredoval prek tretjega na drugo mesto, ki ga je osvojil na zadnji tekmi. Naš najstarejši tekmovalec, Gaber Arh, se je udeležil le ene tekme slovenskega pokala, vendar je na tej tekmi v Dolu pri Ljubljani zmagal v absolutni konkurenci in kot starejši mladinec prehitel tudi vse člane.

 

Prav tako so se odlično odrezali naši biatlonci. V Ložu na Notranjskem je potekalo državno prvenstvo v letnem biatlonu (kros in streljanje) tudi za mlajše kategorije. Pri mlajših deklicah je naslov državne prvakinje osvojila Maša Kozomara, družbo ji je na drugi stopnički delala Ajda Arh, Anže Markelj je med mlajšimi dečki postal državni podprvak. Blaž Debeljak je na strelišču pustil preveč nepokritih tarč in tako osvojil peto mesto.

Lahko rečemo, da so vsi naši tekmovalci, ki tekmujejo v smučarskem teku in tudi v biatlonu, v slovenskem vrhu v obeh disciplinah, saj je Luka Plahuta državni prvak v obeh športih, Ajda Arh, Maša Kozomara, Blaž Debeljak in Anže Markelj pa tudi povsod lahko osvajajo stopničke. Za nami je spet najboljša poletna sezona, na kar smo zelo ponosni.

 

V novembru nas čaka še veliko trdega dela in priprav na zimsko sezono. Upajmo, da nam bo narava čimprej podarila sneg, ali pa da bo vsaj zadosti mrzlo za izdelavo umetnega snega na Pokljuki, saj letos načrtujemo, da bomo tako na mladinskem svetovnem prvenstvu v biatlonu v ZDA (Luka Plahuta), kot prvenstvu v smučarskem teku v Italiji (Gaber Arh) imeli predstavnika na svetovnih mladinskih prvenstvih. Doma nas čaka veliko tekem (slovenski pokal, državna prvenstva) in prav tako tudi v tujini (alpski pokal, balkanski pokal, pokal Topolino in novost Italijansko-avstrijsko-slovenski pokal v smučarskem teku).

 

 

Rok Bremec, SD Bohinj
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 1 komentarjev
Plesalnica  Bohinj Društvo
Plesalnica Bohinj Društvo Se strinjam0 Se ne strinjam0
Bravo, Maša in Čestitke vsem ostalim! Plesalnica Bohinj

08.11.2013 ob 10:20:17 Odgovor Prekliči
1 komentarjev
Stran


Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
01.03.2017 | Turizem
Iz kmečke peči po kruhu diši
01.03.2017 | Kultura
Maestro, muzika
04.03.201 | Turizem
Domača tržnica na Bohinjski Bistrici
04.03.201 | Tečaji in delavnice
Joga z razgledom - Uvod v novo sezono
08.03.2017 | Umetnost
Mala baletka
01.03.2017 | Turizem
Iz kmečke peči po kruhu diši
01.03.2017 | Kultura
Maestro, muzika
04.03.201 | Turizem
Domača tržnica na Bohinjski Bistrici
04.03.201 | Tečaji in delavnice
Joga z razgledom - Uvod v novo sezono
06.01.2017 | Kultura
OBČASNA RAZSTAVA: Kakšno je bilo vreme na Gorenjskem

Bodite prvi pri oddaji mnenja.