Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.04.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo v vzhodnih krajih zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo oblačno in občasno bo deževalo v zahodni in osrednji Sloveniji, na severu pa do Koroške. Več padavin bo na zahodu. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 19, v vzhodnih krajih do 22 stopinj C.
10°C | 16°C
četrtek, 27.04.2017
13°C | 16°C
petek, 28.04.2017
11°C | 17°C
sobota, 29.04.2017
5°C | 15°C
nedelja, 30.04.2017
2°C | 18°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 16h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes in jutri zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
10°C
16°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Pričetek vadbe plezanja za otroke


ŠPORT, OSNOVNA ŠOLA, DRUŠTVA

| |
09.09.2013      7:00
A A

Pričetek vadbe plezanja za otroke


Dolgoletna tradicija plezanja in alpinizma nas je v Alipinističnem odseku Bohinj spodbudila, da smo v lanskem letu pričeli z vodeno vadbo plezanja za otroke.


Foto: AO Bohinj
Foto: AO Bohinj
Deli:

Dosežen je bil dober obisk, in sicer se je vadbe udeleževalo do 14 otrok v prvem starostnem obdobju (od 5 do 8 let) in okoli 10 otrok v drugem starostnem obdobju (od 9 do 14 let). Poskrbeli smo, da smo predvsem za skupino v prvem starostnem obdobju poleg samega plezanja izvajali tudi raznovrstne elementarne igre za razvijanje motorike, koordinacije, moči ter vzdržljivosti; skratka celostnega razvoja otroka. Na drugi strani pa je v drugi starostni skupini že večji poudarek na sami tehniki športnega plezanja.

 

Otroci so plezali tako na umetni steni v telovadnici v Srednji vasi, kot tudi zunaj v naravni skali. Pri tem smo z veseljem opažali izreden napredek otrok, predvsem izboljšanje že omenjene motorike, koordinacije, moči in vzdržljivosti. Poleg tega so otroci izrazili veliko timskega duha, tudi nekaj zdrave tekmovalnosti in predvsem ljubezni do plezanja.

 

S pomočjo sponzorjev ter Občine Bohinj smo v preteklem letu dokupili nekaj športnih rekvizitov, povečali notranjo plezalno steno v telovadnici v Srednji vasi in jo ustrezno opremili ter ob koncu sezone izvedli krajši zaključni izlet skupaj s starši. Tudi v času poletnih počitnic smo se zaradi zanimanja otrok nekajkrat odpravili plezat ven v naravno skalo, saj smo na ta način spodbujali motivacijo otrok ter stik z naravo.

 

V letošnjem letu vas obveščamo, da bomo s ponovno vodeno vadbo pričeli v torek 17. in četrtek 19. septembra ob 16. uri za otroke do tretjega razreda in ob 17.30 za otroke od četrtega razreda dalje; od tega bomo v septembru ponudili promocijsko vadbo gratis (zunaj in v telovadnici), v mesecu oktobru pa se bo pričela redna vadba. Razpored in urnik bomo določili naknadno, vse informacije bodo objavljene na spletni strani Alpinističnega odseka Bohinj ao-bohinj.org/; dosegljivi pa bomo tudi preko elektronske pošte aobohinj@gmail.com ali na gsm 041 637 963. Za otroke in starše bomo natisnili letake z informacijami, ki jih bomo razdelili v šoli.

 

Vabimo tako vse dosedanje udeležence, kakor tudi morebitne nove, da se nam pridružite! Z upanjem, da se bo plezanje in njegova tradicija v Bohinju še dolgo nadaljevala, vam pošiljamo lep alpinistični pozdrav!

 

 

učitelji plezalne šole Bohinj
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!