18°C

Odličen uspeh na državnem prvenstvu

| |
13.09.2013      12:16

Na državnem prvenstvu v kajak sprintu, ki je 7. in 8. septembra potekalo na Ptuju, je tekmovalo 22 bohinjskih tekmovalcev v devetih kategorijah. Sodelovalo je enajst slovenskih klubov.

Skupaj so naši kajakaši osvojili rekordnih  32 medalj od 162 možnih, kar je skoraj petino (19.7%). Od teh so osvojili 13 naslovov državnih prvakov, slabo četrtino od mogočih 54. Tako je naš klub po številu državnih prvakov zasedel prvo mesto pred Soškimi elektrarnami in Žusterno.

K dobrim rezultatom je največ doprineslo naše celoletno resno delo, sodelovanje s Soškimi Elektrarnami, priprave z reprezentanco, tekmovalna proga na Bohinjskem jezeru in električni katamaran za delo. Pozitivno delujejo tudi treningi tujih reprezentanc na Bohinjskem jezeru.

Vendar vsaj toliko kot imamo dobrih stvari, lahko najdemo tudi pomanjkljivosti. Največja je finančna nezmožnost zaposlitve trenerja, potem klubski prostori (upam, da bomo to rešili prihodnje leto), preveč birokracije za pridobitev namenskih sredstev na javnih razpisih in prevelika obremenjenost posameznikov.

V disciplini K1 1000m so novi državni prvaki: Špela Bajrič, Ines Matuc in Rok Šmit. Drugo mesto so osvojili:  Taja Smukavec, Anja Lužnik in Jan Šmit. Tretje mesto so osvojili: Manca Vida, Matija Odar in Miha Fartek.

V disciplini K1  500m so novi državni prvaki: Špela Bajrič, Ines Matuc in Rok Šmit. Drugo mesto sta osvojila: Anja Lužnik in Jan Šmit. Tretje mesto pa Taja Smukavec in Miha Fartek.

V disciplini K1  200m je nova državna prvakinja  Ines Matuc. Rok Šmit je v višji kategoriji st. mladincev osvojil drugo mesto. Na 200m lahko tekmujejo samo st. mladinci in člani. Manca Vida je bila tretja.

V disciplini K2 1000m so novi državni prvaki dvojice: Špela Bajrič in Anja Lužnik ter Rok in Jan Šmit. Drugo mesto so osvojile dvojice: Ines Matuc in Manca Vida ter Matija Odar in Miha Repinc. Tretje mesto pa: Taja Smukavec in Ajda Kreslin ter Gregor Medved in Lenart Ribnikar.

V disciplini K2  500m so novi državni prvaki dvojice: Špela Bajrič in Anja Lužnik ter Rok in Jan Šmit. Drugo mesto je osvojila dvojica: Matija Odar in Miha Repinc. Tretji mesti pa sta osvojili dvojici: Taja Smukavec in Ajda Kreslin ter Ines Matuc in Manca Vida.

V disciplini K2 200m so novi državni prvaki dvojici: Špela Bajrič in Anja Lužnik ter Rok in Jan Šmit.

Osvojili smo še nekaj četrtih mest: Miha Repinc, Jan Markelj in Matic Ajdič, Matej Fajdiga in Žan Plečko, vsi na 1000m.  Na 500m so bili četrti: Manca Vida, dvojica Markelj-Ajdič in Ribnikar-Medved. Pri članih je prvič tekmoval Robi Mikelj na 500m in osvojil odlično šesto mesto.

Tekmovali so tudi otroci šole kajaka. Med njimi je Manca Mikelj osvojila prvo mesto, Tjaša Mikelj tretje mesto, naša najmlajša Urška Mustar je bila šesta. Pri cicibanih je Jaka Kordež osvojil prvo mesto. Kategorija šole kajaka ali cicibanov ne velja za državno prvenstvo. Tekmovali smo še trije veterani: Niko Svoljšak, Pio Lapanja in Stane Klemenc, kategorija pa letos ni štela za DP.

Čestitam vsem tekmovalcem, trenerjem pa se zahvaljujem za dobro delo z našo mladino.

Uspešni tudi na Češkem

V sredo, 11. septembra, smo odšli na tekmo Olimpijskih upov na Češkem, med petimi slovenskimi predstavniki so bili kar trije iz našega Kajak kanu kluba Bohinj. Tako so Slovenijo zastopali Špela Bajrič, Rok Šmit in Jan Šmit.

Najbolj uspešni so bili v sprintih K1 in K2 na 200m, z dvema A finaloma. Rok Šmit je v K1 osvojil šesto mesto. Dvojec Rok in Jan Šmit je osvojil sedmo mesto. Špela se je na 1000m in 500m prebila v finale B, na 200m je obstala v polfinalu.

Z rezultati smo lahko zelo zadovoljni. Tekmovanja se je udeležilo 22 držav in samo v Rokovi in Janovi skupini je konkurenca znašala 26 tekmovalcev. Zato je uvrstitev v A finale lep uspeh. Vseh tekmovalcev je bilo skoraj 500, le Madžarov je bilo kar 80.