Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 28.02.2017

oblačno
Ponoči se bo v zahodni Sloveniji pooblačilo. Jugozahodnik nad nami se bo krepil. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 6, ob morju 8 stopinj C.
2°C | 13°C
sreda, 01.03.2017
2°C | 15°C
četrtek, 02.03.2017
-3°C | 15°C
petek, 03.03.2017
1°C | 12°C
sobota, 04.03.2017
2°C | 14°C
Opozorila
Ponedeljek, 27.2.2017 ob 19h
V noči na torek in v torek bodo najmočnejši sunki jugozahodnega vetra lahko ponekod presegli hitrost 70 km na uro. Veter bo predvidoma najmočnejši na vzhodu države in v višje ležečih krajih.
2°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Iz NK Bohinj vslovensko nogometno ......


ŠPORT

| |
13.01.2014      12:32
A A

Iz NK Bohinj vslovensko nogometno reprezentanco


V prvih dneh novega koledarskega leta 2014 je v daljni Rusiji potekal tradicionalni turnir v spomin na prvega podpredsednika FIFE, Valentina Granatkina, ki je letos organiziran že 26. zapored.


Dejan Vokič. Foto: NK Bohinj
Dejan Vokič. Foto: NK Bohinj
Deli:

Na t. i. »Granatkin cupu« vsako leto sodeluje 16 reprezentanc, ki so razdeljene v štiri skupine. Med sodelujočimi ekipami je bila tudi tokrat naša Slovenija, točneje reprezentanca Slovenije U19 (igralci z letnico rojstva 1996).

 

Selektor naše izbrane vrste do 19 let, Primož Gliha, je pred kratkim prevzel vodenje ekipe. Na turnir v Rusijo je povabil 18 igralcev in med njimi je bil tudi Dejan Vokič.

 

Dejan je svojo nogometno pot pričel v NK Bohinj. Kot petletni fantič se je včlanil v bohinjsko nogometno šolo. Že od vsega začetka je navduševal s svojim talentom. Toda sam talent v današnjem procesu razvoja športnika ni dovolj. Nujno ga mora namreč spremljati resno in redno delo, ki pri Dejanu v vseh teh letih nista izostala. Celo nasprotno. Ob vseh klubskih obveznostih si vedno najde čas za dodatne aktivnosti, bodisi v obliki dodatnih treningov pod nadzorom različnih strokovnjakov, bodisi za aktivnosti, ki spadajo v rubriko »ulični nogomet«. In prav ulični nogomet je bil in spet mora postati tista dodana vrednost (ob rednem treningu) pri razvoju športnika-nogometaša. Omogoča namreč  ponavljanje, učenje in utrjevanje nogometnih spretnosti v sproščenem okolju brez nepotrebnih pritiskov. Ni zanemarljivo dejstvo, da tudi mednarodna nogometna organizacija z različnimi projekti poskuša ponovno spodbuditi ta segment nogometne igre.

 

Dejana je iz Bohinja nogometna pot vodila v večje nogometne sredine, kjer je dodatno brusil svoj talent. Tako že štiri sezone igra v najvišjih ligah v posamezni starostni kategoriji v državi. Trenutno igra za NK Bravo iz Ljubljane v prvi slovenski mladinski ligi. Vse skupaj zahteva zelo dobro organizacijo, veliko volje in odpovedovanja, močno podporo družine in morda tisto najpomembnejše, brez česar bi bilo vse skupaj veliko težje, če ne celo nemogoče. To je LJUBEZEN do nogometa. In to Dejan ima.

 

NK Bohinj je zelo ponosen na novopečenega reprezentanta. Ne smemo pa pozabiti omeniti tudi ostalih fantov naše šole, ki so ali pa trenutno igrajo v najvišjih ligah, ki jih sistem tekmovanja NZS ponuja od 14. leta dalje. V tem trenutku tako Peter Arh brani barve ljubljanske Olimpije (1. slovenska mladinska liga), kar lepo število igralcev pa nastopa v okviru združenih ekip zgornje Gorenjske v prvi slovenski ligi starejših dečkov ter drugi slovenski ligi kadetov in mladincev. Vsem skupaj iskreno želimo vse najboljše na njihovi nadaljnji nogometni in življenjski poti.

 

V klubu bomo tudi naprej poskušali slediti našemu poslanstvu. To je na eni strani skrb za množičnost v okviru projekta »Nogomet za vse«, po drugi strani pa vsem zagotoviti kvaliteten trenažni proces, uspešno tekmovati v regionalnih ligah, hkrati pa omogočiti najbolj talentiranim in obenem ambicioznim posameznikom, da z igranjem v večjih nogometnih sredinah nadgradijo svoje znanje. Za konec morda še misel, ki lepo ponazarja širok spekter vrednot, ki jih nogomet lahko zagotavlja: »Nogomet ni le 'laufanje' 22 norih za eno žogo, kot mislijo nekateri. To je prijateljstvo, dvigovanje fizičnih sposobnosti in spodbujanje mladih k pozitivnemu razmišljanju v okviru druženja in ukvarjanja s športom«. Srečno!

 

 

NK Bohinj
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 27 28 1 2 3 4 5 6 7 8
01.03.2017 | Turizem
Iz kmečke peči po kruhu diši
01.03.2017 | Kultura
Maestro, muzika
04.03.201 | Turizem
Domača tržnica na Bohinjski Bistrici
04.03.201 | Tečaji in delavnice
Joga z razgledom - Uvod v novo sezono
08.03.2017 | Umetnost
Mala baletka
01.03.2017 | Turizem
Iz kmečke peči po kruhu diši
01.03.2017 | Kultura
Maestro, muzika
04.03.201 | Turizem
Domača tržnica na Bohinjski Bistrici
04.03.201 | Tečaji in delavnice
Joga z razgledom - Uvod v novo sezono
06.01.2017 | Kultura
OBČASNA RAZSTAVA: Kakšno je bilo vreme na Gorenjskem

Bodite prvi pri oddaji mnenja.