jasno

2. Gorski tek na Vogel

| |
22.09.2013      15:09

Prekrasna septembrska sobota je bila kot nalašč za izvedbo drugega gorskega teka na Vogel. Pripravili smo ga člani Smučarskega društva Bohinj v soorganizaciji s Turističnim društvom Bohinj in Turizmom Bohinj.

Najboljša tekača Gorskega teka na Vogel Azaerya Teklay in Urša Trobec. Foto: Roman Pekovec

Sončen dan, veliko število obiskovalcev Vogla, zbrana množica 55 tekačev in tekačic je bila garancija za odlično tekmo na težki progi po Žagarjevem grabnu navzgor. Skupaj so tekmovalci in tekmovalke pretekli 7,6 km proge, katere cilj je bil pred Viharnikom na zgornji postaji gondolske žičnice. Najboljši po kategorijah so bili: Nejc Kralj, Azaerya Teklay, Aleš Štor, Viktor Primožič, Tjaša Repinc, Urša Trobec in Milojka Čufer.

Podelili smo pokala za najboljša časa absolutno. Pri ženskah je sedaj rekordna znamka pri Urši Trobec, ki je dosegla čas 1:02:33, pri moški pa je premočno zmagal mednarodno uveljavljen tekač Azerya Teklay, ki je k nam prišel iz afriške države Eritreje in je tako Gorski tek na Vogel postavil med mednarodne dogodke. Njegov rekord, ki ga bo izredno težko premagati je 0:43:26, kar je zares vrhunsko.

Organizatorji se zahvaljujemo vsem sponzorjem in vsem, ki so kakorkoli pripomogli k izvedbi tega teka. Letošnje tekmovanje zaključujemo z željo, da se naslednje leto naš tek uvrsti na seznam gorskih tekov za državno prvenstvo.