Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.04.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo v vzhodni Sloveniji pretežno jasno, drugod pa zmerno do pretežno oblačno. Predvsem ponekod na severozahodu bo lahko občasno rahlo deževalo. Pihal bo južni do jugozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 5 do 10, na Primorskem do 12 stopinj C.
11°C | 18°C
sreda, 26.04.2017
10°C | 17°C
četrtek, 27.04.2017
13°C | 18°C
petek, 28.04.2017
10°C | 17°C
sobota, 29.04.2017
6°C | 16°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.4.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
18°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Pozdrav Orožnovi koči


SOSED SOSEDU

| |
05.12.2013      11:44
A A

Pozdrav Orožnovi koči


Vse življenjske zgodbe se enkrat končajo. Ene bolj druge manj veselo ‒ kot je rekel kitajski filozof Konfucij: »Tam, kjer se krog konča, se tudi prične.«


Foto: Arhiv Bohinjskih novic
Foto: Arhiv Bohinjskih novic
Deli:

Tako čutiva midva in tako tudi živiva. Zapuščava Orožnovo kočo, ki nama je dala prečudovite poglede, prijetno druženje z obiskovalci, nova življenjska spoznanja, drugačne poglede na življenje. Skratka, bilo nama je lepo. Prav vsakogar, ki je obiskal kočo, sva bila vesela in le redko koga sva sprejela nejevoljno. Vsaj misliva tako in tudi delala sva tako.

 

Obiskovalci so nama vsak dan dajali novo energijo, veselila sva se vsakega novega dne, se vsako jutro spraševala, kaj naju čaka tisti dan, koga bova spoznala, s kom bova delila življenjske modrosti. Kočo sva imela preveč za »svojo«, saj sva skušala pričarati domačnost in prijetno zatočišče prenekateremu planincu.

 

Najino zadovoljstvo je bilo, če so bili planinci veseli in zadovoljni, kadar so z nama poklepetali, se vračali in si vzeli čas ne samo za pozdrav, ampak tudi za kakšno besedo več. Mislim, da je bila koča v času najinega oskrbovanja za veliko večino planincev kar prijazna, a žal vedno ni za vse enako dobro. Vedno se je našel kdo, ki mu najin način dela ni bil po volji, čeprav sva vsa štiri leta delala z vsem srcem za kočo in brez kakršne koli slabe vesti.

 

Z mnogimi sva postala celo prijatelja, kar nama je dalo vedeti, da sva na pravi poti. Hvala vsem, ki ste prihajali na kočo, ki ste naju spodbujali in nama pomagali.

 

Kočo zapuščava z novimi izkušnjami in prepričana sva, da naju v  tej prelepi Sloveniji, ki ima še vrsto lepih koč, čaka kakšna prav tako prijazna, kot je Orožnova koča.

 

V kočo sva prvič prišla v snegu in tudi  zapuščava jo v snegu. Najine sledi se bodo zbrisale, le zakaj bi ostala v vašem spominu, a v najinih srcih bo ta koča ostala za vedno.

 

Za sabo sva še zadnjič zaklenila vrata koče. Nisva se ozrla ne na Črno prst ne na Triglav. Naj ostanejo prelepi in jasni pogledi v najinem spominu taki, kot sva jih uživala ob sončnih vzhodih in zahodih.

Vsem, ki naju poznate, želiva zdravo, srečno, zadovoljno novo leto 2014!

 

 

Slavc in Andreja Šivec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!