Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.10.2016

oblačno
Danes bo na severovzhodu zmerno do pretežno oblačno, pihal bo okrepljen jugozahodnik. Drugod bo večinoma oblačno, predvsem v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji bo občasno rosilo ali rahlo deževalo. Najvišje dnevne temperature bodo od 15 do 20, v vzhodnih krajih do okoli 22 stopinj C.
12°C | 17°C
sreda, 26.10.2016
12°C | 16°C
četrtek, 27.10.2016
6°C | 16°C
petek, 28.10.2016
3°C | 14°C
sobota, 29.10.2016
5°C | 15°C
Opozorila
Torek, 25.10.2016 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Ob 90-letnici Cecilije Mikelj


OBČINSKE, SOSED SOSEDU

| |
03.09.2015      12:35
A A

Ob 90-letnici Cecilije Mikelj


Konec julija je svoj 90. rojstni dan praznovala Boltarjeva Cilka iz Stare Fužine. Tudi njo je na ta dan obiskal župan Franc Kramar in jih zaželel vse najboljše ob visokem osebnem jubileju.


Slavljenka Boltarjeva Cilka z županom Kramarjem. Foto: Arhiv družine Mikelj
Slavljenka Boltarjeva Cilka z županom Kramarjem. Foto: Arhiv družine Mikelj
Deli:

Boltarjeva Cilka iz Stare Fužine se je kot prvorojenka rodila 29. julija 1925. Za njo je bilo še sedem otrok. Mama je umrla, ko je bila Cilka stara deset let, najmlajša Minka pa eno leto in pol. Bili so težki časi, saj je bil oče brez službe. Že kot otrok je morala zgodaj odrasti in skrbeti za brate in sestre ter gospodinjstvo.

 

Po drugi svetovni vojni se je zaposlila. Enajst let je s kolesom prevažala pošto. Zjutraj je šla ponjo v Bohinjsko Bistrico, potem pa jo je raznašala po Ukancu, Ribčevem Lazu in Stari Fužini. Pozimi je to delo opravljala peš.

Leta 1956 se je poročila z Boltarjevim Jankom. Rodili so se jima trije otroci, žal sta dva že pokojna.

 

Cilka zelo rada poje. Cerkveno petje vodi že od rane mladosti. Tudi slikanje je njena ljubezen. Veliko domov krasi njena mojstrovina. Njeno največje veselje pa so hribi in planinsko cvetje. Na marsikaterem slavju ali pogrebu ne manjka njen šopek iz planinskega cvetja.

 

Pravi, da se ji trenutno najbolje godi. Njena največja želja pa je, da bi lahko šla na planino Ovčarija.

 

 

Katarina Mikelj

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!