Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.04.2017

oblačno
Danes bo v vzhodnih krajih občasno še nekaj sonca, drugod pa bo večinoma oblačno. Zjutraj bo občasno deževalo na širšem območju Julijskih Alp ter ponekod na Notranjskem in Kočevskem, čez dan se bodo padavine krepile in se občasno pojavljale še ponekod v osrednjih krajih in na severu do Koroške. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 19, v vzhodnih krajih do 22 stopinj C.
10°C | 16°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 15°C
petek, 28.04.2017
9°C | 14°C
sobota, 29.04.2017
7°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
2°C | 20°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Marija Debevec praznovala 90 let


OBČINSKE, SOSED SOSEDU

| |
03.09.2015      12:32
A A

Marija Debevec praznovala 90 let


V stari Fužini je te dni, točneje 30. avgusta, praznovala svojih 90 let Marija Debevec, rojena Arh. Ob tej priliki jo je obiskal tudi župan Franc Kramar in ji zaželel še obilo srečnih in zdravih let.


Marica Debevec z županom Francem Kramarjem. Foto: Martica Kadunc
Marica Debevec z županom Francem Kramarjem. Foto: Martica Kadunc
Deli:

Pravijo, da kdor dolgo živi, tudi veliko doživi, in to velja tudi za Marijo. Po končani osnovni šoli jo je pot vodila v Kranj, kjer je obiskovala obrtniško šolo, da se izuči za trgovko, vendar je vojna te načrte prekinila. Kljub mladosti se je aktivno vključila v ilegalno delo in leta 1944 začela učiti fužinske otroke kot partizanska učiteljica. Po vojni je učiteljsko delo nadaljevala v Ambrusu v Suhi krajini in se hkrati tudi strokovno izobraževala. Verjetno bi s tem delom še nadaljevala, če ne bi tam srečala svojega bodočega moža Jožeta.

 

Njegova poklicna pot ga je vodila v Beograd, Marija mu je sledila in tako končala svojo kariero. Z možem sta se zaradi njegove službe še večkrat selila, in sicer iz Beograda na Bled, nato v Staro Fužino, potem pa še v Kranjsko Goro. Po njegovi upokojitvi sta se vrnila v Staro Fužino, kjer sta na mestu stare Arhove domačije postavila nov dom.

 

»Življenje moraš spoštovati, potem pa lahko računaš na dolgo in aktivno starost,« meni Marija, ki nikoli ne toži zaradi zdravstvenih težav in se še vedno najraje s kolesom zapelje po opravkih. Doma ureja vrt, sama pridela krompir in ostalo zelenjavo, pozimi pa rada plete nogavice iz domače volne, veze in bere. Veselje pa ji delajo tudi številni vnuki in pravnuki.

 

 

Martica Kadunc
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!