Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-9°C | -1°C
sobota, 19.01.2017
-8°C | 1°C
nedelja, 21.01.2017
-12°C | 0°C
ponedeljek, 22.01.2017
-10°C | 0°C
torek, 23.01.2017
-10°C | 3°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-9°C
-1°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

90-letnica Emilije Rozman


SOSED SOSEDU

| |
30.09.2013      15:56
A A

90-letnica Emilije RozmanFoto: Dom sv. Martina
Foto: Dom sv. Martina
Deli:

V septembru je praznovala visok jubilej, 90. rojstni dan, naša mama Emilija Rozman, po domače Zotlarjeva Milana. Rodila se je na Blejski Dobravi v številni družini, ki jo je preživljal v tovarni zaposlen oče. Meščansko šolo je obiskovala na Jesenicah. Takoj po končani šoli pa jo je sestra Jožica povabila v Bohinj, da je pazila na njena dva otroka.

 

V Bohinjski Bistrici je spoznala tudi svojega moža in se od sestre preselila le nekaj hiš stran na Zotlarjevo domačijo. Do leta 1948 je bila zaposlena v taščini trgovini. Po rojstvu hčerke je ostala doma, a je kasneje skupaj z možem delala v tapetniški delavnici.

 

Po tašČini smrti so hišo leta 1971 preuredili v turistične sobe. S to dejavnostjo se je ukvarjala do pred dvema letoma, ko jo je prizadela kap, kasneje pa je utrpela še zlom kolka.

 

Sedaj živi v Zavodu sv. Martina v Srednji vasi, za hišo pa skrbi njen vnuk Matjaž in nadaljuje s tradicijo ter se prav tako ukvarja s turizmom.

 

V svojem bogatem življenju je Milana veliko in z veseljem delala. Postala je prava Bohinjka in si pridobila velik krog znancev doma in po svetu, kar se pozna še danes. Niso je pozabili in jo obiskujejo tudi sedaj, tako da ima v domu daleč največ obiskov. Rada ima družbo, pridno hodi k telovadbi in je tudi članica sveta Zavoda sv. Martina.

 

Ob rojstnem dnevu so ji množično čestitali in jo obiskali, med njimi tudi župan Franc Kramar. Vsi skupaj pa ji želimo še mnogo lepih dni v jeseni življenja.

 

Alenka Varl
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!