Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

pretežno jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-8°C | 1°C
petek, 20.01.2017
-9°C | -1°C
sobota, 21.01.2017
-12°C | 0°C
nedelja, 22.01.2017
-10°C | 0°C
ponedeljek, 23.01.2017
-10°C | 3°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-8°C
1°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

90 let Ivanke Torkar


SOSED SOSEDU

| |
11.07.2014      11:49
A A

90 let Ivanke Torkar


Sredi poletja, to je 19. rožnika, se je pred 90 leti na domačiji Arh na Bohinjski Bistrici rodila Ivanka.


Ivanka Torkar z županom Francem Kramarjem. Foto: Pavlina Zorman
Ivanka Torkar z županom Francem Kramarjem. Foto: Pavlina Zorman
Deli:

Mladost je preživljala z dvema sestrama in še z dvema polbratoma na kmetiji, kjer so morale že zelo zgodaj opravljati različna dela, tudi moška. Taka je bila npr. ročna košnja.

 

Pri devetnajstih letih je šla v Dobrno na tečaj. Po tečaju se je zaposlila v Ljubljani v pisarni za turizem in gostinstvo. Ker pa je bilo doma veliko dela s kmetijo, so jo domači prosili, da pride domov. Tako sta z možem Francem, ki je bil krojač, delala in vzdrževala kmetijo sedem let. Večkrat je morala namesto očeta voziti goste s kočijo po Bohinju.

 

Po rojstvu sina in hčerke sta se z možem odločila za gradnjo hiše in jo s skromnimi sredstvi tudi dokončala. Življenje ji je minevalo v stalnem delu. Spominja se veliko dobrih in slabih stvari iz preteklosti ter še vedno spremlja aktualne novice. Ob pomoči hčerke in vse družine jo to ohranja pri zdravju, le noge ji ne služijo več tako dobro kot včasih. Vesela je obiskov sorodnikov, še posebej je vesela obiskov vnukov Davida in Petre in sedaj tudi že pravnukov.

 

Rada ima ročna dela, zlasti pletenje in kvačkanje. Vedno je bila polna optimizma in ljubezni, tudi do zemlje, kar ji v vseh letih življenja ohranja zdravje in veselje.

 

 

Pavlina Zorman

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!