Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

pretežno jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-8°C | 1°C
petek, 20.01.2017
-9°C | -1°C
sobota, 21.01.2017
-12°C | 0°C
nedelja, 22.01.2017
-10°C | 0°C
ponedeljek, 23.01.2017
-10°C | 3°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-8°C
1°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

V spomin prvemu talcu Bohinja


NOVICE

| |
15.08.2014      10:23
A A

V spomin prvemu talcu Bohinja


V Krajevni organizaciji ZB za vrednote NOB Polje Bohinj, smo se dogovorili, da tudi letos pripravimo proslavo v spomin na prvega talca v Bohinju , Franca Podlipnika.


Polaganje venca k spominski plošči.
Polaganje venca k spominski plošči.
Deli:

V soboto, 9. avgusta, smo proslavo izvedli že petič, le da smo jo letos razširili in posvetili tudi vsem žrtvam Bohinja, ki so padli ali bili ubiti v drugi svetovni vojni. Z obiskom so nas počastili številni gostje sosednjih Krajevnih organizacij iz Bohinja, Gorij , Zasipa.

 

Program proslave je potekal s sprejemom župana Občine Bohinj Franca Kramarja, podpredsednice Združenja ZB NOB Radovljica in gorjanske podžupanje Danice Mandeljc, predsednika Združenja ZB NOB Radovljica Toneta Kapusa, predsednika Društva izgnancev Slovenije KO Bohinj Jakoba Medje in praporščakov. Proslavo je s kratkim pozdravnim govorom začel tajnik naše KO Ivan Cerkovnik, ki je v kratkem opisal zgodovinske dogodke in pomen proslave. Slavnostni govornik župan Franc Kramar je orisal obdobje narodno osvobodilnega boja in dogodkov, katerim je bila posvečena proslava. Govoril je tudi o obdobju po vojni, kakor tudi o današnjih dogajanjih v Republiki Sloveniji, predvsem pa na območju naše občine. Jakob Medja pa je na kratko predstavil delovanje KO društva izgnancev Slovenije in opisal, kako se je med vojno in po njej godilo izgnancem.

 

V kulturnem programu so  nastopile članice pevskega zbora KD Bohinj pod vodstvom Cilke Novoselec, zapele so nekaj partizanskih in narodnih pesmi. Partizanske pesmi so recitirali člani in članice Gledališča 2B. Mladi Jan Šubelj pa je navdušil z igranjem na harmoniko. Proslavo je povezoval Samo Gardener.

Z minuto molka smo se poklonili padlemu talcu in vsem žrtvam, delegacija KO Polje Bohinj pa je k spominski plošči prvemu talcu položila venec.

 

Prav na koncu smo se za uspešno in dolgoletno sodelovanje na proslavah s priznanjem Združenja ZB NOB zahvalili ženskemu pevskemu zboru KD Bohinj.

 

Po končani proslavi je sledilo prijetno druženje z vsemi navzočimi. Na tem mestu se zahvaljujemo vsem , ki so kakor koli sodelovali pri organizaciji in izvedbi proslave. Posebna zahvala pa gre družini Odar, po domače Žlanarjevim, ki nam vedno prijazno odstopijo svoj vrt , da lahko izvedemo proslavo.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!