Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.04.2017

oblačno
Ponoči bo na vzhodu delno jasno, drugod pretežno oblačno. Predvsem v severozahodni Sloveniji ter na območju Snežnika in Kočevske bo občasno deževalo. Pihal bo jugozahodnik, ob morju jugo. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 13 stopinj C.
11°C | 15°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 16°C
petek, 28.04.2017
10°C | 17°C
sobota, 29.04.2017
6°C | 15°C
Opozorila
Torek, 25.4.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
15°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Zavodi

25. tradicionalno srečanje krvodajalcev v ......


ZAVODI

| |
11.07.2014      16:43
A A

25. tradicionalno srečanje krvodajalcev v Veržeju


V soboto, 14. junija, je v Veržeju potekalo 25. tradicionalno srečanje krvodajalcev Slovenije, kjer se je zbralo 900 krvodajalcev iz vse Slovenije.


Deli:

S srečanjem vsako leto zaznamujemo 4. junij, Dan slovenskih krvodajalcev, ter Svetovni dan krvodajalstva, ki je prav 14. junij.

 

Na prireditvi je bil slavnostni govornik predsednik Republike Slovenije, Borut Pahor, ki je poudaril pomen prostovoljstva, humanosti in solidarnosti, se zahvalil vsem rodovom krvodajalcev, ki nesebično darujejo kri, in izrazil željo, da se v naši družbi ohranijo tradicionalne vrednote solidarnosti.

 

Generalni sekretar Rdečega križa Slovenije, dr. Danijel Starman, se je ob tej priložnosti še posebej zahvalil vsem krvodajalkam in krvodajalcem, prostovoljcem Rdečega križa Slovenije, sodelavcem, strokovnjakom, organizatorjem in delodajalcem, ki Rdečemu križu s svojim predanim delom, posluhom, razumevanjem in podporo omogočajo uspešno izvajanje krvodajalstva.

 

Hvala vsem, ki dnevno rešujete življenja, vračate zdravje in nam pomagate nadaljevati plemenito tradicijo slovenskega krvodajalstva!

 

Še nekaj dejstev o krvodajalstvu. V letu 2013 smo zabeležili 87.090 uspešnih darovanj krvi in priredili 395 predavanj na temo prostovoljnega darovanja krvi. Na področju krvodajalstva je sodelovalo 2.459 prostovoljcev, ki so opravili 42.331 prostovoljnih ur. Pridobili smo kar 10.622 novih mladih krvodajalcev. Rdeči križ Slovenije je prejel medaljo za zasluge za področje krvodajalstva.


Mobilna aplikacija DARUJ KRI

 

Naj ob tej priložnosti opozorimo tudi na spletno stran Daruj kri, kjer je mogoče videti stanje zalog krvi in spremljati obvestila o prihodnjih krvodajalskih akcijah po Sloveniji in na stalnih odvzemnih mestih. Vse to omogoča tudi mobilna aplikacija, ki je brezplačna in dostopna v trgovini Google play.

 

 

mag. Livija Rojc Štremfelj, Rdeči križ Slovenije
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!