Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 25.03.2017

delno oblačno
Popoldne bo pretežno jasno. Pihal bo veter vzhodnih smeri, na Primorskem šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 14 do 18, na Primorskem do 21 stopinj C.
2°C | 13°C
nedelja, 26.03.2017
2°C | 13°C
ponedeljek, 27.03.2017
-4°C | 17°C
torek, 28.03.2017
-3°C | 21°C
sreda, 29.03.2017
-1°C | 22°C
Opozorila
Sobota, 25.3.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
13°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Novosti Zakona o izenačevanju možnosti ......


OBVESTILA

| |
03.12.2014      23:13
A A

Novosti Zakona o izenačevanju možnosti invalidov


19. oktobra se je pričel uporabljati Zakon o spremembah in dopolnitvah Zakona o izenačevanju možnosti invalidov (ZIMI-A, Uradni list RS, št. 50/2014, v nadaljevanju ZIMI).


Deli:

Namen ZIMI je preprečevati in odpravljati diskriminacijo invalidov, ki temelji na invalidnosti in je življenjskega pomena za tiste invalide, ki potrebujejo več podpore za samostojno življenje in so zaradi tega pogosto diskriminirani na različnih področjih življenja.

 

Kot enega izmed ukrepov za izenačevanje možnosti invalidov Zakon predpisuje sofinanciranje tehničnih pripomočkov za invalide s senzornimi okvarami (gluhi, naglušni, slepi, slabovidni in gluhoslepi). Drugi ukrep, ki ga predpisuje Zakon, pa je sofinanciranje prilagoditve vozila gibalno oviranim invalidom, ki lahko vozilo upravljajo sami, ter invalidom, ki sami ne upravljajo vozila, prilagoditev pa je nujno potrebna za vstop invalida v vozilo in varno vožnjo.

 

Pravilnik o tehničnih pripomočkih in prilagoditvi vozila (Uradni list RS, št. 71/2014) podrobneje ureja pogoje za pridobitev tehničnih pripomočkov in prilagoditve vozila, dobo trajanja, standarde kakovosti teh pripomočkov in prilagoditev, način vzdrževanja in vrednost posameznega tehničnega pripomočka oziroma prilagoditve vozila v višini 85 % vrednosti pripomočka ali prilagoditve vozila.


Lista tehničnih pripomočkov je objavljena na spletni strani http://www.uradni-list.si/files/RS_-2014-071-02932-OB~P001-0000.PDF#!/pdf. Lista prilagoditev vozila pa je objavljena na spletni strani www.uradni-list.si/files/RS_-2014-071-02932-OB~P002-0000.PDF#!/pdf.

 

Vrednotnica v višini, v kateri se sofinancira tehnični pripomoček ali prilagoditev vozila, omogoča nakup tehničnega pripomočka pri katerem koli dobavitelju tehničnih pripomočkov v Republiki Sloveniji ali izvedbo prilagoditve vozila pri katerem koli izvajalcu le-te.

 

Pravice se uveljavlja z vlogo na upravni enoti. Obrazec vloge ni predpisan, za pomoč pri uveljavljanju pravic pa lahko vzorce vlog dobite na sedežu UE, KU Bled, KU Bohinjska Bistrica ali na spletni strani UE http://www.upravneenote.gov.si/radovljica/.

 

Z vse dodatne informacije lahko pokličete na tel. št. 04 5371 600 (interna št. 16) v času poslovanja Upravne enote.

 

 

UE Radovljica
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!