Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 01.03.2017

pretežno jasno
Zvečer in ponoči bo oblačno, padavine se bodo krepile in zajele vso Slovenijo. V prvem delu noči bo še pihal zmeren do močan jugozahodni veter, ob morju jugo. V drugi polovici noči in zjutraj lahko tudi zagrmi. Ohladilo se bo, meja sneženja se bo zjutraj spustila do nadmorske višine okoli 500 m, ob močnejših padavinah lahko tudi nižje. Prehodno bo zapihal severni do severovzhodni veter, na Primorskem šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 4, ob morju 7 stopinj C.
4°C | 14°C
četrtek, 02.03.2017
-2°C | 16°C
petek, 03.03.2017
-1°C | 12°C
sobota, 04.03.2017
3°C | 16°C
Opozorila
Torek, 28.2.2017 ob 16h
Danes bodo najmočnejši sunki jugozahodnega vetra lahko ponekod še presegli hitrost 70 km na uro. Veter bo predvidoma najmočnejši na vzhodu države in v višje ležečih krajih.
4°C
14°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Društva

60. obletnica PGD Studor


GASILCI IN ZAŠČITA, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
05.11.2014      23:05
A A

60. obletnica PGD Studor


Praznovanje 60. obletnice društva se je začelo že v soboto, 16. avgusta, z meddruštveno vajo, na kateri so sodelovala tudi sosednja društva (PGD Stara Fužina, PGD Srednja vas in PGD Bohinjska Češnjica) in osrednje društvo PGD Bohinjska Bistrica.


Zbor prostovoljnih gasilk in gasilcev PGD Studor. Foto: PGD Studor
Zbor prostovoljnih gasilk in gasilcev PGD Studor. Foto: PGD Studor
Deli:

Slavje se je nadaljevalo v četrtek, 21. avgusta, ko smo imeli slavnostno sejo. Glavno dogajanje je bilo v soboto, 23. avgusta, ko je žal zaradi slabega vremena odpadla slavnostna parada, zato pa je bila ta dan glavna proslava, ki se je začela s predsednikovo kratko predstavitvijo kronike društva od ustanovitve do današnjih dni, zaključila pa se je s podelitvijo plaket in priznanj še živečim ustanovnim članom, častnemu članu, veteranom, aktivnim članom, sosednjim društvom in vsem, ki so v času delovanja društva pomagali.

 

Vas Studor ni bila do leta 1954 brez gasilcev. Že v letih od 1901 do 1954 so bili vaščani vključeni v gasilsko društvo Srednja vas. Po velikem požaru v Srednji vasi leta 1949 so vaščani Studora sklenili, da je vas, kjer je večina streh na hišah in hlevih krita z deskami, brez gasilskega društva slabo zaščitena pred požari. V tistih letih je bila širitev gasilstva v polnem teku in tudi vas Studor ni zaostajala.

 

8. marca 1954 so nekdanji člani GD Srednja vas in drugi vaščani ustanovili svoje društvo. Društvo je ob ustanovitvi štelo 21 članov. Na tem praznovanju smo lahko pozdravili še štiri živeče ustanovitelje, to so: Stanislav Odar, Lovro Odar, Anton Pekovec in Jože Žvan.

 

V letu 2004 smo ob praznovanju 50. obletnice razvili nov prapor, kateremu boter je bil Gregor Resman – Žvanov.

 

V zadnjih letih se je v društvu zaradi pomanjkanja moških operativnih članov izoblikovala ženska desetina. Poleg sodelovanja v operativnih vrstah se udeležujejo tudi tekmovanj, izletov itd.

 

V zadnjih letih člani skrbimo za zamenjavo dotrajane ali nakup nove opreme glede na finančne zmožnosti. Društvo je bilo za uspešno delo tudi odlikovano.

 

Gasilsko društvo stremi k izobraževanju vseh gasilcev in gasilk, predvsem pa gasilske mladine. Le ta je v zadnjem letu opravila osnovne – društvene teste in čakajo, da se še v letošnjem letu ali v začetku prihodnjega leta vpišejo na nadaljevalni tečaj.

 

Da bi lahko gasilsko mladino in vse operativne člane čim manjkrat varno vozili na intervencije, čim večkrat pa na razna gasilska tekmovanja, izobraževanja in srečanja, smo si zaradi dotrajanosti vozila, ki v letošnjem letu stopa v 36. leto, zadali nalogo, da poskusimo z zbiranjem naših in vaših prispevkov zamenjati vozilo z novim ali vsaj mlajšim gasilskim vozilom.

 

Na koncu bi se še enkrat radi zahvalili vsem gasilcem in vaščanom, ki so v 60 letih z voljo in prostovoljnim delom pripomogli, da imamo sicer majhno, a vzorno gasilsko društvo.

 

Gasilke in gasilci PGD Studor se ob tej priložnosti najlepše zahvaljujemo Občini Bohinj ter županu Francu Kramarju za sponzoriranje prireditve. Predvsem pa najlepša hvala Martinu Cvetku za dovoljenje organizacije proslave in veselice na njegovem prostoru. Ne moremo tudi mimo zahvale za pomoč Režijskega obrata ob postavljanju šotora. Za notranjo ureditev šotora se zahvaljujemo še TD Bohinj, ŠD Srednja vas in PGD Koprivnik. Posebna zahvala gre PGD Stara Fužina za redarstvo, požarno varnost ter pomoč v kuhinji in strežbi. Zahvaljujemo se vsem lastnikom zemljišč, ki so nam jih odstopili za parkirna mesta. Še enkrat hvala tudi vsem neimenovanim, ki so prispevali k uspešni prireditvi.

 

Hvala tudi gospe Luciji Grm za vodenje in povezovanje uvodnega programa ter skupini Žgančki iz KUD Triglav iz Srednje vasi za popestritev slavnostne seje in programa ob proslavi, pa tudi Ansamblu Saša Avsenika za prijetno vzdušje ob izvedbi glasbenega programa.

 

Za uspešno izveden srečelov se zahvaljujemo vsem darovalcem dobitkov. Zahvala gre še vsem, ki ste nas podprli s finančnimi sredstvi.

 

 

PGD Studor
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 28 1 2 3 4 5 6 7 8 9
01.03.2017 | Turizem
Iz kmečke peči po kruhu diši
01.03.2017 | Kultura
Maestro, muzika
04.03.201 | Turizem
Domača tržnica na Bohinjski Bistrici
04.03. - 29.05.2017 | Tečaji in delavnice
Joga z razgledom - Uvod v novo sezono
08.03.2017 | Umetnost
Mala baletka
01.03.2017 | Turizem
Iz kmečke peči po kruhu diši
01.03.2017 | Kultura
Maestro, muzika
04.03.201 | Turizem
Domača tržnica na Bohinjski Bistrici
04.03. - 29.05.2017 | Tečaji in delavnice
Joga z razgledom - Uvod v novo sezono
06.01.2017 | Kultura
OBČASNA RAZSTAVA: Kakšno je bilo vreme na Gorenjskem

Bodite prvi pri oddaji mnenja.