Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.04.2017

delno oblačno
Popoldne bo v zahodni in osrednji Sloveniji zmerno do pretežno oblačno, na vzhodu pa delno jasno. Ponekod na zahodu je možen občasen rahel dež. Pihal bo južni do jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 17 stopinj C.
10°C | 18°C
sreda, 26.04.2017
10°C | 17°C
četrtek, 27.04.2017
13°C | 18°C
petek, 28.04.2017
6°C | 13°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.4.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
18°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Društva

50-letnica Zveze Sožitje


DRUŠTVA

| |
30.09.2013      13:05
A A

50-letnica Zveze Sožitje


V letu 2013 praznuje Zveza Sožitje, Zveza društev za pomoč osebam z motnjami v duševnem razvoju, ki šteje 52 lokalnih društev po vsej Sloveniji in društvo Specialna olimpiada, 50 let delovanja.


Foto: Marjan Resman
Foto: Marjan Resman
Deli:

V tem obdobju se je za osebe z motnjami v duševnem razvoju in njihove družine marsikaj spremenilo na bolje, tako na področju zakonodaje, kot tudi v življenju na lokalnem in državnem nivoju.

 

Naše družine niso več tako izločene, družba je postala bolj odprta pri sprejemanju drugačnosti, predvsem pa starši odkrito lahko govorijo o dejstvu, da imajo otroka, mladostnika ali odraslo osebo z motnjo v duševnem razvoju. Pri spreminjanju zakonodaje je imela zelo veliko vlogo Zveza Sožitje, skupaj z lokalnimi društvi, ki vsako posebej na mikroravni skrbi za izvajanje programov za kvalitetnejše in polnejše življenje ter osveščanje družin, kar jim pomaga k čim bolj normalnemu bivanju v skupnosti.

 

Osrednja proslava tega visokega jubileja Zveze Sožitje je bila konec maja v v Ljubljani. Da bi še bolj poudarili pomembnost obletnice, smo jubilej po Sloveniji obeležili v petih regijskih družabnih dogodkih, ki so se odvijali ob sobotah od konca avgusta do konca septembra. Za Gorenjsko-osrednjeslovensko regijo, ki šteje deset lokalnih društev (Jesenice, Škofja Loka, Kranj, Ljubljana, Vrhnika, Grosuplje, Litija, Kamnik, Mengeš in Radovljica), so organizacijo jubilejnega dogodka z veseljem prevzeli člani Društva Sožitje občin Radovljica, Bled, Bohinj in Gorje. Slavnostno druženje je potekalo zadnjo septembrsko soboto na Bohinjski Bistrici. Pri tem je veliko pomagala Občina Bohinj, ki nsm je omogočila brezplačno izvedbo tega pomembnega dogodka na regijski ravni. Dogodka se je udeležilo preko 600 članov lokalnih društev.

 

Vse goste je pozdravil župan Franc Kramar, ki je poudaril pomen Sožitja na lokalni in državni ravni, izpostavil je pomembno vlogo druženja članov društev, izmenjavo mnenj ter vsem zaželel veliko pozitivne delovne energije za v bodoče. Na družabnem srečanju sta bili prisotni tudi direktorica Zveze Sožitje, Mateja De Reya, in predsednica društev Zveze Sožitje, dr. Katja Vadnal, ki je prisotnim čestitala ob pomembnem visokem jubileju ter v nagovoru izpostavila pomembno vlogo vseh članov društev, da je Zveza Sožitje lahko ob podpori lokalnih društev tvorno delovala vseh 50 let obstoja in dosegla marsikatere spremembe na nacionalni ravni za dobrobit vseh. 

 

dr. Tatjana Novak in Helena Tibola
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!