Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

pretežno jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-8°C | 1°C
petek, 20.01.2017
-9°C | -1°C
sobota, 21.01.2017
-12°C | 0°C
nedelja, 22.01.2017
-10°C | 0°C
ponedeljek, 23.01.2017
-10°C | 3°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-8°C
1°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Županov znak: Janez Pikon


OBČINSKE

| |
28.08.2013      9:17
A A

Županov znak: Janez Pikon


Janez Pikon je človek poln entuziazma in volje pomagati sočloveku. Med sokrajani je priznan kot skromen, ustvarjalen, duhovit in pošten mož.


Janez Pikon z županom Francem Kramarjem. Foto: Pavel Korošec
Janez Pikon z županom Francem Kramarjem. Foto: Pavel Korošec
Deli:

Bil je član v mnogih društvih in klubih, v nekaterih je še vedno aktiven. V želji, da ljudem približa soljudi, je konec lanskega leta ustvaril že tretji Telefonski imenik Bohinja. Prvega je naredil leta 1996, drugega pa 2001. Hkrati pa je v najnovejši imenik vključil zelo zanimiva zgodovinska dejstva, kar daje imeniku poseben čar. Gre za prvič objavljene povzetke bohinjskega kronista Gregorinovega Šimna (Simon Žvan) iz prve polovice 20. stoletja.

 

Že od konca leta 2007 na povabilo urednika Francija Savinca objavlja članke na spletni strani Gore in ljudje in s tem pripomore k promociji Bohinja. Piše predvsem o Bohinju. Najbolj zanimive objave so zgodovinske zanimivosti iz Bohinja: žaga v Soteski, bohinjske planine v preteklosti, Ziosov kamniti most v Soteski, Ceconijeva vila in Grand hotel Triglav. Vse to je poiskal v Digitalni knjižnici Slovenije (dLib.si), ki je neizčrpen vir zanimivih podatkov.

 

Lepote in zanimivosti Bohinja ter njegovih gora je zaznal že pred 55 leti, ko jih je profesor Mazi odpeljal na končni šolski izlet na vrh Dobrave. Takrat je je tudi vpisal v planinsko društvo. Janez Pikon je tudi eden od ustanovnih članov Planinske sekcije tovarne LIP. V Društvu upokojencev Bohinjska Bistrica pa pomaga pripravljati program planinskih pohodov. redno se udeležuje in tudi vodi pohode po planinah in gorah širom Bohinja, Slovenije in v tujini. Na njih prenaša svoje bogato znanje o zgodovini in današnjem času na ostale udeležence.

 

V preteklih letih je aktivno sodeloval tudi pri Nogometnem klubu Bohinj, kjerje pomagal pri izgradnji tribun, izdelavi spletne strani in pri urejanju podatkov za lestvico. Še vedno je aktiven tudi v Šahovskem klubu Bohinj, kjer skupaj z ostalimi člani organizira mesečne turnirje in vodi evidence o tekmovanju.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!