Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 29.03.2017

jasno
Danes bo pretežno jasno. Na Primorskem bo čez dan prehodno zapihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 19 do 24 stopinj C.
-1°C | 23°C
četrtek, 30.03.2017
0°C | 22°C
petek, 31.03.2017
4°C | 22°C
sobota, 01.04.2017
4°C | 23°C
nedelja, 02.04.2017
4°C | 21°C
Opozorila
Sreda, 29.3.2017 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
23°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Zlata plaketa: Valentin Štendler iz Srednje ......


OBČINSKE

| |
28.08.2013      9:10
A A

Zlata plaketa: Valentin Štendler iz Srednje vasi


Valentin Štendler je že od rosnih najstniških let v gasilskih vrstah Prostovoljnega gasilskega društva Srednja vas. Z rednim in vestnim izobraževanjem na področju gasilstva je dosegel rang višjega gasilskega častnika operativne smeri. S svojim znanjem in srčno vnemo do dela je veliko pripomogel k razvoju PGD Srednja vas.


Valentin Štendler (desno) z županom Francem Kramarjem in predlagateljem Jožam Žvanom
Valentin Štendler (desno) z županom Francem Kramarjem in predlagateljem Jožam Žvanom
Deli:

Prvič je postal poveljnik leta 1962 za en mandat štirih let, nato pa ponovno leta 1968, ko je ostal poveljnik kar polnih 20 let so leta 1988. V času svojega poveljevanja PGD Srednja vas je vztrajal, da so vsi člani društva opravili vsaj tečaj za izprašanega gasilca, brez katerega ne more nihče na intervencijo.

 

Od 1988. leta do danes je pri PGD Srednja vas opravljal delo tajnika društva. V tem času je društvo praznovalo kar pet visokih obletnic delovanja: 80., 90., 95., 100. in 110. Pri vseh je aktivno sodeloval pri organizaciji in izvedbi.

 

S svojim znanjem in smislom za organizacijo dela je tekom celotnega svojega udejstvovanja pri PGD Srednja vas doprinesel k dobro izpeljanim gradnjam različnih gasilskih objektov. Tako je leta 1980 društvo zgradilo 130 m3 velik požarni bazen. Med leti 1985-1995 se je gradil srenjski gasilni dom.

 

Poznavanje požarne varnosti ga je vodilo na mesto člana Samointeresne skupnosti za požarno varnost v Občini Radovljica, kjer je imel velike zasluge za pridobivanje sredstev za PGD Srednja vas.

 

V javnem življenju pa ni deloval le kot gasilec, ampak je bil tudi predsednik Krajevne skupnosti Srednja vas. Ko je opravil izpit za lovca je bil pri lovski družini član disciplinske komisije in nadzornega odbora. Vrsto let je bil predsednik volilnega odbora na volišču v Srednji vasi, dva mandata pa tudi član Občinske volilne komisije. Kot član sveta KS Srednja vas in tudi sedaj, ko to ni več, skrbi za pokopališče v Srednji vasi. Pod njegovim budnim očesom se je uredilo oštevilčenje grobov in se še vedno skrbi za čiščenje grobov po prazniku vseh svetih, zadostno količino peska za grobove, pokošeno travo, skratka urejenost in lep izgled pokopališča. Kot član vodovodnega odbora je soorganiziral celo obnovo vodovoda po vasi in od zajetja do vodohrama v Srednji vasi. Pomagal je tudi pri izgradnji novega prizidka vodohrama.

 

Skratka vse svoje odraslo življenje je posvetil izboljševanju razmer in urejenosti v kraju, v svoji domači vasi. Zato mu zlato občinsko priznanje pomeni veliko, saj ga vidi kot nagrado za svoj doprinos k vaški skupnosti, čeprav tega ni opravljal zaradi nagrad ali priznanj, vendar iz želje po varnosti in izbojšanju življenja v vasi.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 29 30 31 1 2 3 4 5 6 7
29.03.2017 | Tečaji in delavnice
Gremo na vrt
04.03. - 29.05.2017 | Tečaji in delavnice
Joga z razgledom - Uvod v novo sezono
05.04.2017 | Kultura
Rdeča kapica
29.03.2017 | Tečaji in delavnice
Gremo na vrt
01.04.201 | Turizem
Domača tržnica na Bohinjski Bistrici
04.03. - 29.05.2017 | Tečaji in delavnice
Joga z razgledom - Uvod v novo sezono
05.04.2017 | Kultura
Rdeča kapica
06.01.2017 | Kultura
OBČASNA RAZSTAVA: Kakšno je bilo vreme na Gorenjskem

Bodite prvi pri oddaji mnenja.