Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 10.12.2016

jasno
Danes bo pretežno jasno, v Slovenski Istri bo občasno nizka oblačnost. Najvišje temperature bodo od 6 do 13 stopinj C.
-7°C | 10°C
nedelja, 11.12.2016
-7°C | 9°C
ponedeljek, 12.12.2016
1°C | 9°C
torek, 13.12.2016
-4°C | -1°C
sreda, 14.12.2016
-7°C | 4°C
Opozorila
Sobota, 10.12.2016 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
-7°C
10°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Priprave terena za gradnjo centralne čistilne ......


OBČINSKE

| |
05.03.2014      21:09
A A

Priprave terena za gradnjo centralne čistilne napraveFoto: Petra Lotrič Ogrin
Foto: Petra Lotrič Ogrin
Deli:

Po prenehanju obilnih snežnih padavin, ki so Bohinj v začetku februarja pokrile z debelo snežno odejo, je podjetje Kovinar-Gradnje ST z Jesenic, ki je bilo izbrano na javnem razpisu, pričelo s pripravo terena na kraju, kjer bo predvidoma do konca letošnjega leta zgrajena nova centralna čistilna naprava. S pripravljanjem terena pa so se že pričela tudi dela na primarnem kanalizacijskem vodu od Ribčevega Laza do Bohinjske Bistrice.

 

Skrajni rok za zaključek del je konec leta 2015, vendar župan Franc Kramar upa, »da bosta obe investiciji zaključeni še letos, ker bi radi čim prej odstranili čistilno napravo na Ribčevem Lazu. Ta, vemo, je neprimerna, okoli nje smrdi in iz nje odtekajo fekalne vode.«

 

Za oba projekta je Občina Bohinj uspešno pridobila evropska sredstva iz Kohezijskega sklada, ki v višini do 85 % pripomorejo k 3,39 milijona evrov vredni investiciji, saj je Občina Bohinj samo z lastnimi finančnimi sredstvi ne bi mogla izvesti.

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!