Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 29.04.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo ob morju pretežno jasno. Drugod bo spremenljivo oblačno, nastale bodo krajevne plohe. Na Primorskem bo pihala šibka burja, drugod veter vzhodnih smeri. Temperature bodo od 11 do 16, na Primorskem do okoli 18 stopinj C.
7°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
1°C | 17°C
ponedeljek, 01.05.2017
4°C | 21°C
torek, 02.05.2017
8°C | 20°C
sreda, 03.05.2017
8°C | 20°C
Opozorila
Sobota, 29.4.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
16°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Obisk občinske delegacije v Srbiji


TURIZEM, POSLOVNE, OBČINSKE

| |
03.06.2013      23:20
A A

Obisk občinske delegacije v Srbiji


Sredi maja smo dobili vabilo na obisk občine Arilije, ki je 28. maja praznovala svoj občinski praznik. Delegacija Občine Bohinj, ki jo je vodil podžupan Jože Sodja se je vabilu odzvala.


Proslava v občini Arilje. Foto: Janko Rabič
Proslava v občini Arilje. Foto: Janko Rabič
Deli:

Ko je v  januarju v Beogradu potekala turistična borza, sta se je poleg predstavnikov bohinjskega turizma udeležila tudi podžupan Jože Sodja in direktor občinske uprave Miro Sodja. Navezali so stike z načelnikom Zlatiborske regije Dragoljubom Zindovićem in ta jih je povabil na obisk njegovih občin.

 

Bili smo na proslavi v občini Arilje, kjer smo imeli krajše razgovore z županom občine ZoranomTodorovićem, in župani Užic, Soko Banje, Požege ter z načelnikom Zlatiborske regije Zindovićem. Na povabilo župana Požege Milovana Mićovića smo obiskali tudi njihovo občino. Na poti domov smo se ustavili še v največji beograjski občini Palilula, kjer so bili zelo zainteresirani za sodelovanje v okviru našega Mednarodnega festivala alpskega cvetja in pa na področju mladinskega turizma.

 

Namen obiska srbskih občin je bil predvsem, da obudimo turizem, kakor tudi sodelovanje na gospodarskem področju. Srbi so od nekdaj sloveli kot dobri gosti Bohinja. Za srbske občine pa je to tudi eden od načinov povezovanja z Evropsko unijo. Srečali pa smo tudi Saša Miličevića, ki se ga Fužinarji zagotovo dobro spominjate. Saša je 15 let živel in v svoji delavnici ustvarjal v Stari Fužini »Pri Skaletu«. Srečanje z njim je bilo nepozabno, slovo od njega pa za vse nas kar ganljivo. Župan občine Arilje Todorović in naš podžupan sta oba v en glas izjavila, da je Saša tisti, ki nas bo povezoval – bo ambasador obeh občin. Pripravljamo pa tudi dokumente za pobratenje občin.

 

Narejen je bil prvi korak v povezovanju turizma. V naslednjem pa so na potezi turistični delavci s svojimi programi. Beograjska turistična agencija Rubikon že pripravlja programe za Bohinj, želi pa si veliko reklamnega materiala za promocijo Bohinja. Za pričetek povezave s Srbijo sta zaslužna Janko Rabič in njegov srbski gost in prijatelj  Senka Zlatković, ki je bil tudi uradni vodič naše delegacije. Rabič se trudi, da bi v Bohinj prišlo več turistov, naj si bo srbskih ali tudi drugih. 

 

 

Olga Pikon Gorišek, občinska uprava
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 29 30 1 2 3 4 5 6 7 8
03.05.2017 | Kultura
Hvaležni medved
04.03. - 29.05.2017 | Tečaji in delavnice
Joga z razgledom - Uvod v novo sezono
06.02. - 29.04.2017 | Ostalo
VODNO AEROBIKO OZ. VADBO V VODI
08.05.2017 | Tečaji in delavnice
Beremo s tačkami
08.05.2017 | Kultura
Nerodna Avguština
03.05.2017 | Kultura
Hvaležni medved
04.03. - 29.05.2017 | Tečaji in delavnice
Joga z razgledom - Uvod v novo sezono
06.02. - 29.04.2017 | Ostalo
VODNO AEROBIKO OZ. VADBO V VODI
07.04.2017 | Kultura
OBČASNA RAZSTAVA: Ej, ta naša bolnica nad Bohinjem, sredi gozdov!
08.05.2017 | Tečaji in delavnice
Beremo s tačkami

Bodite prvi pri oddaji mnenja.