Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.01.2017

jasno
Ponoči bo jasno, le v Beli Krajini in ponekod na Kočevskem bo pretežno oblačno. Po nekaterih nižinah bo nastala megla ali nizka oblačnost. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -16 do -7, na Primorskem od -6 do 0 stopinj C.
-10°C | 2°C
ponedeljek, 23.01.2017
-8°C | 0°C
torek, 24.01.2017
-8°C | -2°C
sreda, 25.01.2017
-8°C | 0°C
četrtek, 26.01.2017
-8°C | 0°C
Opozorila
Sobota, 21.1.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-10°C
2°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Nova sredstva iz programa Razvoj regij


OBČINSKE, EVROPSKI PROJEKTI

| |
05.11.2014      22:35
A A

Nova sredstva iz programa Razvoj regij


Sredi septembra je Občina Bohinj prejela sklep Ministrstva za gospodarski razvoj in tehnologijo (MGRT), s katerim so ji bila dodeljena sredstva za projekt Komunalna infrastruktura Spodnja Bohinjska dolina.


Deli:

Projekt je ocenjen na 1.408.535 evrov in je bil odobren za sofinanciranje iz Evropskega sklada za regionalni razvoj. Višina sofinanciranja znaša 85 % celotnih upravičenih javnih izdatkov, kar znaša 1.197.255 evrov. Prvi del, 695.605 evrov, je že na razpolago na proračunskih postavkah MGRT v letošnjem letu. Ostanek, 501.650 evrov, pa bo na voljo pod odloženim pogojem, s katerim se prevzem obveznosti odloži do sprostitve pravic porabe in do sprejetja ustrezne proračunske podlage v državnem proračunu za leto 2015.

 

Zadnji ponedeljek v septembru je Občinska uprava na Poljah sklicala sestanek z vaščani Polj in Kamenj ter jih informirala o poteku in obsegu predvidenih del na omenjenem projektu. V sredo, 1. oktobra, je bila podpisana tudi pogodba z izvajalcem, ki je bil uveden v delo. Pripravljalna dela – »zakoličba« na terenu, kanal na Kamnjah ter obnova sekundarnega vodovoda – pa so se začela sredi oktobra.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!