Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 27.05.2017

pretežno jasno
Ponoči in jutri bo pretežno jasno. Čez dan bo pihal šibak veter vzhodnih smeri. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 13, najvišje dnevne od 23 do 26 stopinj C.
9°C | 25°C
nedelja, 28.05.2017
10°C | 25°C
ponedeljek, 29.05.2017
10°C | 28°C
torek, 30.05.2017
13°C | 30°C
sreda, 31.05.2017
13°C | 30°C
Opozorila
Petek, 26.5.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
25°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Proslava na Žlanu


KULTURA, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
13.08.2013      20:43
A A

Proslava na Žlanu


Združenje borcev za vrednote NOB Krajevna organizacija Polje Bohinj je na Žlanu v Bohinju organizirala proslavo v počastitev Franca Podlipnika, prvega talca v Bohinju.


Slavnostni govornik župan Občine Bohinj  Franc Kramar.
Slavnostni govornik župan Občine Bohinj Franc Kramar.
Deli:

Ko so si člani upravnega in nadzornega odbora ZB za vrednote NOB Krajevna organizacija Polje Bohinj zadali nalogo, da vsako leto organizirajo proslavo v spomin na prvega talca v Bohinju, Franca Podlipnika z Žlana, si nihče ni upal pomisliti, da se bo ta oblika delovanja KO Polje Bohinj obdržala.

 

Tako smo v soboto, 10. avgusta, pripravili in izvedli že četrto proslavo, na kateri so se številni gostje domače organizacije, kakor tudi sosednjih organizacij iz Bohinja, Gorij, Zasipa in drugod poklonili spominu na prvega talca v Bohinju.

 

Program proslave je potekal s sprejemom  župana Občine Bohinj Franca Kramarja, podžupanje občine Gorje Danice Mandeljc, domačih gostov, gostov sosednjih organizacij, praporščakov in predstavnikov združenja Radovljica podpredsednice in podpredsednika.

 

Otvoritveni govor je podal tajnik naše organizacije, nadaljevala je podpredsednica združenja Radovljica Danica Mandeljc, ki  je v nekaj besedah opisala zgodovinske dogodke in pomen proslave.

 

Slavnostni govornik župan Občine Bohinj Franc Kramar je v kratkih besedah orisal obdobje narodno osvobodilnega boja, med katerim se je zgodil tudi dogodek, ki se ga vsako leto spominjamo. Opisal je obdobje po narodno osvobodilni vojni, kakor tudi dogajanja v današnjem času na območju Republike Slovenije, predvsem pa na območju Občine Bohinj.

 

Med govori se je odvijal kulturni program, v  katerem so sodelovale članice ženskega pevskega zbora KD Bohinj pod vodstvom Cilke Novoselec, ki so zapele nekaj partizanskih in narodnih pesmi. Članice in člani Gledališča 2B iz Bohinjske Bistrice so izvajali recitacije pesmi, harmonikarja Jan Šubelj in Aljaž Rožič v spremljavi kitarista Emila Šublja pa so zaigrali nekaj partizanskih pesmi. Program je povezoval Samo Gardener.

 

Ob zaključku proslave smo se z enominutnim molkom poklonili padlemu talcu, delegacija KO Polje Bohinj  pa je k spominski plošči padlega položila venec. Po končanem uradnem delu proslave je sledilo prijetno druženje.

 

Ob tej priložnosti se moram zahvaliti celotnemu organizacijskemu odboru KO Polje Bohinj, vsem nastopajočim, govornikom, praporščakom, gostom sosednjih organizacij. Družini Odar z Žlana , ki so nam že vsa leta, brez vseh obveznosti, odstopili prostor za izvedbo proslave, da smo počastili spomin na dogodke izpred 72 let .

 

Tajnik KO Polje Bohinj

Martin Gorišek




0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 27 28 29 30 31 1 2 3 4 5
31.05.2017 | Kultura
Petelin, kralj sveta
04.03. - 29.05.2017 | Tečaji in delavnice
Joga z razgledom - Uvod v novo sezono
31.05.2017 | Kultura
Petelin, kralj sveta
04.03. - 29.05.2017 | Tečaji in delavnice
Joga z razgledom - Uvod v novo sezono

Bodite prvi pri oddaji mnenja.