Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 06.12.2016

jasno
Ponoči se bo oblačnost od jugozahoda prehodno širila tudi nad osrednjo in del vzhodne Slovenije. Po nekaterih nižinah bo zjutraj megla. Najnižje jutranje temperature bodo od -7 do -2, na Primorskem od 0 do 5 stopinj C.
-3°C | 6°C
sreda, 07.12.2016
-4°C | 4°C
četrtek, 08.12.2016
-5°C | 4°C
petek, 09.12.2016
-6°C | 8°C
Opozorila
Nedelja, 4.12.2016 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
-3°C
6°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

»Skrivnostne barve ikon«


KULTURA

| |
26.02.2014      13:18
A A

»Skrivnostne barve ikon«


V avli Doma sv. Martina v Srednji vasi bodo do 30. marca razstavljene ikone ljubiteljskega ikonografa Miša Serajnika.


Avtor slike: Mišo Serajnik
Avtor slike: Mišo Serajnik
Deli:

Mišo Serajnik, zgodovinar in bibliotekar, se »pisanju« ikon posveča zadnjih šest let. Češčenje ikon je sicer del duhovnosti vzhodnih cerkva, beseda ikona (eikon) pa je grškega porekla in pomeni obraz. Ikonografija dobesedno pomeni zapisati obraz. Lepota ikone v nas prebuja čaščenje in spoštovanje tistega, ki ga predstavlja. V ospredju je upodobitev in ne večji ali manjši umetniški vtis naslikanega.


Pri »pisanju« ikone je pomembna njena sporočilnost, pomen in duhovni naboj, saj se je potrebno, kot pravi avtor, v ustvarjalnem procesu poistovetiti z upodobljencem, preučiti njegov življenjepis in vse to minimizirati v ikoni.


Odprtje razstave je g. Serajnik pospremil z zanimivim predavanjem o načinu izdelave ikon in pomenu, ki ga nosijo v sebi


Ob tej priložnosti vabimo vse ustvarjalce, ki ste pripravljeni svoje fotografije ali slike razstaviti v naši ustanovi. Za dogovor in dodatne informacije se, prosimo, obrnite na tajništvo na tel. št. 04 5778 410.Simona Ušeničnik, delovna terapevtka

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!