Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.01.2017

oblačno
Ponoči in jutri bo pretežno oblačno. V zahodni Sloveniji padavin ne bo, drugod bo občasno snežilo. Več padavin bo v južni Sloveniji. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do -8, ob morju malo nad 0, najvišje dnevne od -4 do -1, na Primorskem do 5 stopinj C.
-5°C | 0°C
sreda, 18.01.2017
-10°C | 1°C
četrtek, 19.01.2017
-13°C | 0°C
petek, 20.01.2017
-12°C | -2°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.1.2017 ob 19h
V torek in sredo bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo v sunkih dosegala hitrost 110 do 140 km/h.
-5°C
0°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Poslikano kmečko pohištvo na Gorenjskem


KULTURA

| |
29.08.2013      13:22
A A

Poslikano kmečko pohištvo na Gorenjskem


Gorenjski muzej vas lepo vabi v Kranj, v prostore gradu Khislstein, da si ogledate novo občasno razstavo Poslikano kmečko pohištvo na Gorenjskem. Avtorica razstave je etnologinja mag. Tatjana Dolžan Eržen.


Foto: Jelena Justin
Foto: Jelena Justin
Deli:

Na razstavi si poleg poslikanih vrat, ohišja ur, omar, postelj, zibelk in stranic lahko ogledate več kmečkih skrinj, tudi iz Bohinja. Predstavljeni so različni načini izdelave skrinj in posebnosti poslikav. Po podobni izdelavi in različicah poslikav so prepoznani različni izdelovalci, ki so delovali v posameznih delih Gorenjske. Najstarejše poslikane skrinje na Gorenjskem so stare več kot 300 let, slikanje na skrinje pa se je razvilo v pravo ljudsko umetnost. Najmlajši se lahko pozabavajo z igranjem računalniške igre Skrinje naših prababic.           

Vstopnina za odrasle je 2,50 eura, za mladino in upokojence 1,70 eura, vključuje pa tudi ogled stalne razstave Prelepa Gorenjska. Razstava Poslikano pohištvo na Gorenjskem bo na ogled do 15. januarja 2014.

 

 

Anja Poštrak, Gorenjski muzej, Muzeji v Bohinju
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!