Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 09.12.2016

jasno
Danes bo pretežno jasno. V višje ležečih krajih bo pihal zahodni veter. Ob morju in po nižinah Primorske se bosta pojavljali megla in nizka oblačnost, nekaj megle pa bo zjutraj in dopoldne tudi po neprevetrenih kotlinah osrednje in severne Slovenije. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 12, v krajih z meglo okoli 4 stopinje C.
-6°C | 8°C
sobota, 10.12.2016
-9°C | 7°C
nedelja, 11.12.2016
-7°C | 8°C
ponedeljek, 12.12.2016
0°C | 9°C
torek, 13.12.2016
-4°C | 5°C
Opozorila
Petek, 9.12.2016 ob 7h
Dodatnega opozorila ni.
-6°C
8°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Poslikano kmečko pohištvo na Gorenjskem


KULTURA

| |
29.08.2013      13:22
A A

Poslikano kmečko pohištvo na Gorenjskem


Gorenjski muzej vas lepo vabi v Kranj, v prostore gradu Khislstein, da si ogledate novo občasno razstavo Poslikano kmečko pohištvo na Gorenjskem. Avtorica razstave je etnologinja mag. Tatjana Dolžan Eržen.


Foto: Jelena Justin
Foto: Jelena Justin
Deli:

Na razstavi si poleg poslikanih vrat, ohišja ur, omar, postelj, zibelk in stranic lahko ogledate več kmečkih skrinj, tudi iz Bohinja. Predstavljeni so različni načini izdelave skrinj in posebnosti poslikav. Po podobni izdelavi in različicah poslikav so prepoznani različni izdelovalci, ki so delovali v posameznih delih Gorenjske. Najstarejše poslikane skrinje na Gorenjskem so stare več kot 300 let, slikanje na skrinje pa se je razvilo v pravo ljudsko umetnost. Najmlajši se lahko pozabavajo z igranjem računalniške igre Skrinje naših prababic.           

Vstopnina za odrasle je 2,50 eura, za mladino in upokojence 1,70 eura, vključuje pa tudi ogled stalne razstave Prelepa Gorenjska. Razstava Poslikano pohištvo na Gorenjskem bo na ogled do 15. januarja 2014.

 

 

Anja Poštrak, Gorenjski muzej, Muzeji v Bohinju

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!