Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.04.2017

oblačno
Popoldne bo na Primorskem sončno. Drugod bo spremenljivo do pretežno oblačno, pojavljale se bodo krajevne padavine. Pihal bo veter severnih do vzhodnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 7 do 16, na Primorskem do 19 stopinj C.
4°C | 13°C
torek, 25.04.2017
9°C | 19°C
sreda, 26.04.2017
12°C | 20°C
četrtek, 27.04.2017
11°C | 16°C
Opozorila
Nedelja, 23.4.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Kosovel za kulturni praznik


KULTURA

| |
07.04.2015      15:59
A A

Kosovel za kulturni praznik


Občina Bohinj je 26. marca praznovala občinski kulturni praznik, ob katerem se vsako leto spominja rojstva bohinjskega književnika dr. Janeza Mencingerja.


Mešani otroški pevski zbor z mentorjem Jakom Hawlino. Foto: Petra Lotrič Ogrin
Mešani otroški pevski zbor z mentorjem Jakom Hawlino. Foto: Petra Lotrič Ogrin
Deli:

Ker Mencingerjevo ime nosi bohinjska osnovna šola, velja med občino in osnovno šolo dogovor, da prireditev za ta praznik pripravijo učenci pod mentorstvom učiteljic in drugih strokovnih sodelavcev šole.

 

Letošnjo prireditev so v sodelovanju z Občino Bohinj s skupnimi močmi pripravili OŠ dr. Janeza Mencingerja Bohinjska Bistrica, Glasbena šola Radovljica, društvo Plesalnica Bohinj in gledališki krožek, ki deluje v okviru gledališke šole Kulturnega društva K in katerega mentor je Niko Kranjc ‒ ta je skupaj z voditeljico Katarino Košnik prireditev tudi zasnoval.

 

Prireditev je s himno Občine Bohinj »Čuda polna kranjska zemlja« pričel osnovnošolski mešani pevski zbor, ki združuje učence od prvega do četrtega razreda. S kitaro jih je spremljal njihov mentor Jaka Hawlina. Nato je zbrane gledalce nagovoril župan Franc Kramar, ki se je ob tej priložnosti zahvalil vsem občanom, ki se kulturno udejstvujejo ali kakorkoli sodelujejo v s kulturo povezanih društvih, saj so, kot je dejal, oni tisti, ki ohranjajo bohinjsko kulturo živo in še naprej tako raznoliko, kot je že mnogo let.

 

Tema prireditve je bila poezija Srečka Kosovela, kajti v marcu imata tako poezija kot Kosovel vsak svoj dan – 21. marec je svetovni dan poezije, 18. marec pa je Kosovelov rojstni datum. Po besedah Katarine Košnik so se za Kosovelove pesmi odločili, ker je v najstniških letih v svojih pesmih pisal in razmišljal o stvareh, ki so aktualne tudi v današnjem času. Skozi gledališko igro so jih interpretirali Nina Pekovec, Tamara Cvijič, Urša Čop, Jošt Strgar, Alja Arh in Žana Cvetek. Zaplesali sta Katja Arh in Neža Sušelj, vsak na svoj instrument pa sta zaigrala Jošt Strgar (klarinet) in Katja Arh (saksofon).

 

Pod fotko:
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!