Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 28.03.2017

jasno
Zvečer in ponoči bo jasno. Šibka burja na Primorskem bo večinoma ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od -3 do 0, ob morju ter deloma v Vipavski dolini od 0 do 4 stopinje C.
-3°C | 19°C
sreda, 29.03.2017
0°C | 22°C
četrtek, 30.03.2017
4°C | 22°C
petek, 31.03.2017
4°C | 22°C
sobota, 01.04.2017
3°C | 22°C
Opozorila
Ponedeljek, 27.3.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
-3°C
19°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

4. leto delovanja ŽPZ KD Bohinj


KULTURA

| |
24.09.2013      15:21
A A

4. leto delovanja ŽPZ KD Bohinj


Ob prelomnicah se večkrat oziramo nazaj, zlasti pa kujemo načrte za naprej.


Foto: Pavel Korošec
Foto: Pavel Korošec
Deli:

Tudi pevke Ženskega pevskega zbora, ki delujemo v okviru Kulturnega društva  Bohinj, se na začetku četrtega leta svojega delovanja spominjamo preteklih dogodkov in nastopov, predvsem pa načrtujemo program za novo pevsko sezono.

 

Nastopamo na različnih prireditvah in na priložnostnih srečanjih v domačem kraju. Rade se odzovemo vabilu domačih društev in ustanov, kjer nastopimo samostojno ali s pesmijo dopolnimo program posameznih dogodkov. S prepevanjem in druženjem poskušamo drugim in sebi popestriti dneve in tako skupaj tkemo niti toplih barv v pisano preprogo spominov.

 

Najpogostejši nastopi so na  prireditvah v času veselega decembra.  S posebnim veseljem in ponosom pa zapojemo na vsakoletnem samostojnem koncertu ob slovenskem kulturnem prazniku  v dvorani Doma Joža Ažmana v Bohinjski Bistrici. Nastopamo pa tudi izven Bohinja. Vsako leto sodelujemo na reviji območnih pevskih zborov Gorenjske v Radovljici. Kot gostje sodelujemo na prireditvah, ki jih organizirajo kulturna društva izven Bohinja. Enkrat na leto si privoščimo tudi celodnevni izlet, kjer se sprostimo in nasmejimo, da še dolgo pomnimo.

 

Tudi medgeneracijsko sodelovanje nam ni tuje. Na koncertih se z veseljem pridružimo mlajšim nastopajočim, tako pevcem kot instrumentalistom. In ko se na koncu skupaj priklonimo našim poslušalcem, lahko samo zadovoljni ugotovimo, kako drži rek: »Več ko nas je, bolj je veselo«. Pridružite se nam in se prepričajte sami!

 

Rade bi popestrile svoje vrste, saj smo prepričane, da bi v številčnejši zasedbi naši glasovi zazveneli bolj polno. Zato k sodelovanju vabimo vse, ki imate še posebej rade slovenske ljudske in umetne pesmi, da se nam pridružite v prepevanju in pri druženju. Z nami se z vso vnemo in požrtvovalnostjo trudi naša zborovodkinja Cilka Novoselec. Vaje imamo vsak ponedeljek zvečer v Kulturnem domu Joža Ažmana v Bohinjski Bistrici.

 

 

Zdenka Erlah, ŽPZ KD Bohinj
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 28 29 30 31 1 2 3 4 5 6
29.03.2017 | Tečaji in delavnice
Gremo na vrt
04.03. - 29.05.2017 | Tečaji in delavnice
Joga z razgledom - Uvod v novo sezono
05.04.2017 | Kultura
Rdeča kapica
29.03.2017 | Tečaji in delavnice
Gremo na vrt
01.04.201 | Turizem
Domača tržnica na Bohinjski Bistrici
04.03. - 29.05.2017 | Tečaji in delavnice
Joga z razgledom - Uvod v novo sezono
05.04.2017 | Kultura
Rdeča kapica
06.01.2017 | Kultura
OBČASNA RAZSTAVA: Kakšno je bilo vreme na Gorenjskem

Bodite prvi pri oddaji mnenja.