Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 25.03.2017

delno oblačno
Ponoči bo deloma jasno z občasno povečano koprenasto oblačnostjo.
3°C | 18°C
nedelja, 26.03.2017
3°C | 15°C
ponedeljek, 27.03.2017
-4°C | 17°C
torek, 28.03.2017
-3°C | 23°C
sreda, 29.03.2017
0°C | 23°C
Opozorila
Petek, 24.3.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
18°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Informativni dnevi za dijake in študente


NOVICE

| |
11.02.2016      20:17
A A

Informativni dnevi za dijake in študente


Informativni dnevi na fakultetah bodo potekali 12. in 13. 2. 2016, kjer bodo bodoči dijaki in študentje izvedeli kako in kje nadaljevati svoje šolanje.


V petek in soboto bodo po fakultetah in srednjih šolah potekali informativni dnevi.
V petek in soboto bodo po fakultetah in srednjih šolah potekali informativni dnevi.
Deli:

 Mladi se zaradi razmer na trgu dela, vse bolj racionalno odločujejo pri izbiri nadaljnjega šolanja. Na trgu je opaziti vse več povpraševanja po naravoslovnih in tehničnih kadrih, pa vendar je pomembno pri izbiri študija tudi to, da dijak izbere to kar ga veseli.

Dijaki se bodo na informativnih dnevih seznanili tako z pogoji za vpis kot tudi z možnostmi kasnejše zaposlitve. Iz Javnega sklada za razvoj kadrov in štipendij so sporočili, da so med večjimi potrebami za prihodnje leto poklici naravoslovja natančneje strojništva, elektrotehnike in mehatronike. Primanjkljaj se kaže tudi na področju srednjega poklicnega izobraževanja, tako bo nabor letos omejen predvsem na področja kot so: kamnosek, izdelovalec kovinskih konstrukcij, elektrikar, pek, mesar mizar, zidar, klepar-krovec, izdelovalec suhomontažne gradnje, slikopleskar, dimnikar.

Kadrovske štipendije omogočajo, da imajo študenti po šolanju lažjo možnost do zaposlitve. Kot vsako leto bo tudi letos objavljen razpis za deficitarne poklice. Mlade pa pozivajo, da se o njih pozanimajo ter povprašajo po možnostih štipendiranja.

Tudi letos bo na voljo več vlakov in avtobusov. Nekatere fakultete pa bodo organizirale tudi brezplačen prevoz. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!