Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 24.05.2017

oblačno
Danes bo spremenljivo, občasno pretežno oblačno. Predvsem sredi dneva in popoldne se bodo pojavljale krajevne plohe in posamezne nevihte, kakšna lahko tudi še pozno zvečer ali ponoči. Ponekod bo pihal veter severnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 21 do 25, na Primorskem do 27 stopinj C.
12°C | 25°C
četrtek, 25.05.2017
11°C | 22°C
petek, 26.05.2017
8°C | 24°C
sobota, 27.05.2017
10°C | 24°C
nedelja, 28.05.2017
9°C | 26°C
Opozorila
Sreda, 24.5.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
25°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Smučišče 2864 dobilo gradbeno dovoljenje


TURIZEM, GOSPODARSTVO

| |
22.08.2014      13:59
A A

Smučišče 2864 dobilo gradbeno dovoljenje


Po več kot treh letih vizija največjega smučišča v Sloveniji postaja resničnost.


Karta Smučišča 2864 - na bohinjski strani
Karta Smučišča 2864 - na bohinjski strani
Deli:
Od izvorne zamisli Boštjana Čokla, vodje projekta izgradnje novega smučišča in direktorja investitorja 2864 Bohinj d.o.o. iz Bohinjske Bistrice, je do danes minilo več kot tri leta. Po zapletih povezanih z redkimi posamezniki, ki so na vse pretege nagajali in skušali blokirati izgradnjo smučišča, je danes vesel dan: Ministrstvo za Infrastrukturo in prostor je investitorju izdalo gradbeno dovoljenje!


V sodelovanju z drugim največjim svetovnim proizvajalcev žičniških sistemov, podjetjem Leitner Spa, ki je soinvestitor in partner v podjetju investitorja 2864 Bohinj, d.o.o. bo smučišče, ki se bo po dokončanju del razprostiralo na preko 1,5 mio m2 površin med Bohinjsko Bistrico in Soriško planino, prvo slovensko integralno smučišče z najnovejšo, najbolj dovršeno tehnologijo žičniških naprav in naprav za dodatno zasneževanje.

Največje slovensko smučišče bo obsegalo vse od prenovljenega žičniškega perona za prihod na smučanje z vlakom, kar je bila v Bohinjski Bistrici praksa že pred desetletji, do ogrevanih garderobnih omaric, garažne parkirne hiše, restavracij, razglednih ploščadi, gozdnih atrakcij, snežnega parka ter številnih dodatnih vsebin, med katerimi so: ski-cross poligon za otroke in odrasle, sankaške proge, otroški vrtec itd. Ker bodo krožno-kabinske 10-sedežne žičnice obratovale preko celega leta, bo temelj poletne ponudbe predstavljal kolesarski park, zasnovan v sodelovanju s svetovno priznanim podjetjem Whistler Gravity Logic iz Kanade. Poletno ponudbo bodo dopolnjevali tudi tematski park, urejene sprehajalne poti na grebenu z edinstvenimi pogledi od Jadranskega morja do Triglava ter restavrirana vojaška karavla, povezovalni bunkerji in druge zanimive vojaške ostaline.

Boštjan Čokl, direktor podjetja 2864 Bohinj, je povedal, da so projekt "že od samega začetka pripravljali skladno z Zakonom o spodbujanju tujih neposrednih investicij. Skupaj s tujim partnerjem tako v kratkem pričakujemo še sklep komisije Ministrstva za Gospodarstvo o ustreznosti projekta za dodelitev finančnih vzpodbud po omenjenem zakonu. Ključno je, da bi bilo z zaprto finančno konstrukcijo 1. faze v vrednosti 30 mio evrov, možno že letos decembra uživati na najsodobnejšem smučišču v Sloveniji!”
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.05.2017 | Tečaji in delavnice
Kralj in kraljična
31.05.2017 | Kultura
Petelin, kralj sveta
24.05.2017 | Tečaji in delavnice
Kralj in kraljična
31.05.2017 | Kultura
Petelin, kralj sveta

Bodite prvi pri oddaji mnenja.