Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 27.05.2017

pretežno jasno
Danes in jutri bo povečini sončno. Čez dan bo pihal šibak veter vzhodnih smeri. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 12, ob morju 14, najvišje dnevne od 24 do 28 stopinj C.
9°C | 26°C
nedelja, 28.05.2017
9°C | 26°C
ponedeljek, 29.05.2017
10°C | 28°C
torek, 30.05.2017
13°C | 30°C
sreda, 31.05.2017
14°C | 30°C
Opozorila
Sobota, 27.5.2017 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
26°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Gospodarstvo

Priložnosti so v tujih neposrednih ......


GOSPODARSTVO

| |
03.01.2014      12:45
A A

Priložnosti so v tujih neposrednih investicijah


Minister za kmetijstvo in okolje mag. Dejan Židan se je kot podpredsednik vlade Republike Slovenije udeležil zaključne prireditve Poslovnega foruma za Vzhodno Evropo »Osteuropa Wirtschaftstag« v Berlinu, ki ga je organiziralo Združenje nemške industrije za Srednjo in Vzhodno Evropo.


Foto: MKO
Foto: MKO
Deli:

Minister je v svojem nagovoru udeležencem predstavil Slovenijo in izpostavil pomen foruma, saj »je Nemčija najpomembnejša zunanjetrgovinska partnerica Slovenije in četrta najpomembnejša investitorka v slovensko gospodarstvo.« Poudaril je, da Nemcem veliko pomeni, da je Slovenija varen in zanesljiv partner z dobro infrastrukturo, visoko usposobljenimi kadri in dobro umeščenostjo v mednarodni prostor. »Zato ne preseneča, da so nemška podjetja v Sloveniji investirala že preko 1,4 milijarde evrov in da na leto ustvarijo okoli 7 milijard evrov prihodkov, polovico katerih ustvarijo podjetja v predelovalni oz. dodelavni industriji,« je povedal Židan.

 

Nemška podjetja zaposlujejo 6,3 odstotka vseh zaposlenih v Sloveniji. Posebej zanimivi pa so podatki za leto 2012, ki govorijo, da je blagovna menjava znašala 8,5 milijarde evrov, storitvena menjava pa 1,1 milijarde, v lanskem letu pa sta še narasli.

 

Minister je povedal, da je spodbujanje internacionalizacije ena ključnih prednostnih nalog te vlade, ki pa se zaveda tudi pomena tujih neposrednih investicij in njihovega doprinosa k večji gospodarski rasti, prenosu znanja in tehnologij, skladnemu regionalnemu razvoju in sinergičnim učinkom povezovanja tujih investitorjev s slovenskimi podjetji. »Zato si želimo v Slovenijo pritegniti več tujih neposrednih vlagateljev, predvsem na področju visoke tehnologije in v panoge z višjo dodano vrednostjo,« je dejal Židan.

 

Z namenom spodbujati interes za tuja vlaganja v slovensko gospodarstvo je vlada v novembru organizirala že več investicijskih konferenc, storila pa bo tudi vse potrebno, da bo zagotovila dobro delujoč okvir in zmanjšala administrativne ovire. Med obstoječimi priložnostmi je minister izpostavil področje energetike, storitev, visoke tehnologije, avtomobilske industrije, turizma, gozdno-lesne verige, okoljske tehnologije, živilsko-predelovalne industrije in kmetijstva.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bohinj!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 27 28 29 30 31 1 2 3 4 5
31.05.2017 | Kultura
Petelin, kralj sveta
04.03. - 29.05.2017 | Tečaji in delavnice
Joga z razgledom - Uvod v novo sezono
31.05.2017 | Kultura
Petelin, kralj sveta
04.03. - 29.05.2017 | Tečaji in delavnice
Joga z razgledom - Uvod v novo sezono

Bodite prvi pri oddaji mnenja.