Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.01.2017

jasno
Ponoči in zjutraj bo na vzhodu in jugu Slovenije še pretežno oblačno, drugod se bo delno zjasnilo. Predvsem v južni Sloveniji bo občasno še rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -8 do -3, v alpskih dolinah do -14, na Primorskem okoli 0 stopinj C.
-8°C | 1°C
petek, 20.01.2017
-12°C | -1°C
sobota, 21.01.2017
-11°C | -1°C
nedelja, 22.01.2017
-9°C | 0°C
ponedeljek, 23.01.2017
-7°C | 5°C
Opozorila
Sreda, 18.1.2017 ob 18h
Do jutri zjutraj bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost od 110 do 140 km/h. Jutri čez dan bo počasi slabela, a bodo do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegli hitrost okoli 100 km/h.
-8°C
1°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Zdravje in lepota

Predstavitev paliativnih dejavnosti Splošne ......


ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
18.09.2016      9:05
A A

Predstavitev paliativnih dejavnosti Splošne bolnišnice Jesenice in delovanje mrežeDeli:

Od prvih začetkov organiziranega paliativnega pristopa, ki so se na Gorenjskem začeli z izvedbo prvega podiplomskega šolanja  za zdravnike in medicinske sestre gorenjskih zdravstvenih ustanov,  smo danes lahko ponosni, da ima učinkovito in aktivno mrežo, kjer so naši bolniki in njihovi svojci deležni kakovostne in neprekinjene paliativne oskrbe.

Prvo šolanje je omogočila Razvojna agencija Zg. Gorenjske RAGOR. Vsa predavanja smo izvedli brez kotizacije za udeležence s prostovoljnim delom vse predavateljev.

Želeli smo povezave med bolnišnico in domačim okoljem. Že leta 2011 je bolnišnica v okviru Centra za interdisciplinarno zdravljenje bolečine in paliativno oskrbo, ki se je razširil iz Protibolečinske ambulante omogočila delovanje mobilne enote.  Možnost plačevanja take enote je bila zagotovljena iz zelene knjige, tako da to ni bil nov nepredviden strošek.

Bolnike smo vključevali v mrežni način dela  že v  bolnišnici. Navezali smo stik s splošnim zdravnikom in patronažno službo in določili cilje obravnave. Glede na želje in možnosti bolnika in njegovih svojcev smo načrtovali, ali bo bolnik lahko bival v domačem okolju in kaj potrebuje, da se to zgodi.  Mobilna enota zagotavlja 24/7 urno podporo tako družini kakor tudi izbranemu zdravniku, dežurni službi in patronažnim med. sestram.

Če je bil sprva čutiti negotovost in nezaupanje, da bi bil bolnik lahko doma, je danes ravno obratno. Svojci se pogosto počutijo negotove, če morajo svojega bližnjega poslati v bolnišnico. Ob podpori društva Palias, ki omogoča tudi negovalno oskrbo, je danes mogoče tudi za bolnike, ki nimajo bližnjih in imajo slabo razvito socialno mrežo, da ostanejo v domačem okolju.

Dostopnost zdravil tudi v najzahtevnejših oblikah na Gorenjskem ni bila nikoli problem predvsem zaradi odlične podpore Gorenjskih lekarn, sedaj pa tudi zasebnih, tako da bolniki nikoli ne čakajo.

Dolgo časa smo spopadali z osnovnimi materialnimi problemi. Ker nismo imeli vozila, smo najprej uporabljali svoja osebna, kasneje tudi javni prevoz.  Donacija, ki smo jo dobili pred začetkom poletja, pa nam je omogočila nakup novega vozila, ki je zadosti velik, da lahko z njim prepeljemo tudi različne pripomočke, ki jih bolniki potrebujejo. Predvsem pa je vedno na voljo, kadar ga potrebujemo.

S pomočjo ostalih donatorjev smo na novo opremili bolniško sobo, ki nam služi za dnevno bivanje bolnikov. Prizadevamo pa si zbrati sredstva še za  ultrazvok, da bomo lažje opravljali  invazivne posege v domačem okolju.

 

Brez dobrega sodelovanja vseh gradnikov mreže tovrstna oskrba v domačem okolju ne bi bila možna. V lanskem letu so prav vsi bolniki, ki so si tega želeli in so imeli možnost, ostali v domačem okolju. Mrežni način dela omogoča dober pretok informacij, tako da so prav vsi vpleteni seznanjeni z dogajanjem in poznajo načrt ukrepanja.

Zadovoljni bolniki, njihove družine pa tudi vsi, ki pri takem načinu dela  sodelujemo, so dokaz, da je pot prava in da je splača vztrajati naprej.

mag. Mateja Lopuh
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Blejske novice? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Blejske novice
Blejske novice
CESTA SVOBODE 13
Tel:(04) 575 01 00
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.01.2017 | Tečaji in delavnice
Otroško srce je zaklad
19.01.2017 | Šole in vrtci
Dan odprtih vrat na EGSŠ Radovljica
19.01.2017 | Tečaji in delavnice
Nadaljevalni tečaj modernega mozaika Trencadis
19.01.2017 | Kultura
ALJASKA
20.09.2016 | Kultura
Popoldanski oratorij za osnovnošolce
20.01.2017 | Kultura
MEDVEDKA NA SNEGU
22.09.2016 | Tečaji in delavnice
Filmska delavnica
22.01.2017 | Kultura
Gledališka predstava Usodna pletna
22.01.2017 | Tečaji in delavnice
Začteni tečaj ARGENTINSKI TANGO
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
Neskončni šal, ki se ga dvakrat ovije okoli vratu
27.09.2016 | Ostalo
Svetopisemske urice
27.01.2017 | Kultura
GOSPOD VESEL IN GOSPA MRAK
18.01.2017 | Tečaji in delavnice
Otroško srce je zaklad
19.01.2017 | Šole in vrtci
Dan odprtih vrat na EGSŠ Radovljica
19.01.2017 | Tečaji in delavnice
Nadaljevalni tečaj modernega mozaika Trencadis
19.01.2017 | Kultura
ALJASKA
20.09.2016 | Kultura
Popoldanski oratorij za osnovnošolce

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo