Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.04.2017

pretežno oblačno
Danes bo sprva oblačno. Padavine bodo od zahoda slabele in do zgodnjega popoldneva ponehale tudi v vzhodnih krajih. Delno se bo zjasnilo, na severozahodu pa bo ostalo bolj oblačno in predvsem na zahodu se bodo občasno še pojavljale krajevne padavine, deloma plohe. Čez dan bo spet zapihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo na severozahodu okoli 10, drugod od 12 do 18 stopinj C.
10°C | 14°C
sobota, 29.04.2017
6°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
0°C | 18°C
ponedeljek, 01.05.2017
3°C | 20°C
torek, 02.05.2017
6°C | 18°C
Opozorila
Petek, 28.4.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Zaposleni v zavarovanih območjih v Alpah ......


NOVICE

| |
01.02.2016      00:41
A A

Zaposleni v zavarovanih območjih v Alpah razpravljali o volkuDeli:

Cuneo (I), Bled, 29.1.2016

Na rednem letnem srečanju, ki je letos potekalo v italijanskem naravnem parku Marguaries v Ligurijskih Alpah, so zaposleni v alpskih zavarovanih območjih pozornost namenili stanju in upravljanju volka. Na strokovnem posvetu v okviru projekta LIFE+ WOLFALPS so zavarovana območja predstavila izsledke raziskav o stanju populacije volka in konkretne predloge za ohranjanje in upravljanje te vrste.

Na konferenci so bili predstavljeni tudi konkretni primeri iz prakse zavarovanih območij s predstavitvijo načinov spremljanja stanja ter  aktivnosti naravovarstvenih nadzornikov in strokovnih služb. V zadnjih desetletjih številčnost volka narašča in posamezne živali se po naravni poti polagoma širijo na območja, od koder  so bile nekoč pregnane. Enako velja tudi za Triglavski narodni park, kjer naj bi se v zadnjih letih občasno pojavljala eden do dva volkova. Triglavski narodni park in Biotehniška fakulteta Univerze v Ljubljani sodelujeta v petletnem čezmejnem projektu LIFE + WOLFALPS pod vodstvom italijanskega Naravnega parka Alpi Marittime. V Sloveniji se v projektu med drugim izvajajo ukrepi za preprečevanje napadov volkov na domače živali ter aktivnosti za boljše poznavanje in odnos javnosti do vrste. Triglavski narodni park je na omenjenem posvetu predstavil kratek video prispevek o  izkušnjah naravovarstvenih nadzornikov z volkom. V prispevku  so  predstavljeni odnosi različnih deležnikov do volka in aktivnosti  projekta WOLFALPS. 

Strokovni posvet je koordinirala italijanska delegacija v platformi  Alpske konvencije »Velike zveri in prostoživeči parkljarji ter družba«. Platforma je bila ustanovljena na X. Alpski konferenci leta 2009 z namenom, da preuči možnosti upravljanja za obnovitev in ohranitev populacije volka, risa in medveda  v Alpah. 

V okviru srečanja je potekalo tudi tradicionalno ekipno športno tekmovanje Mamorial Danilo Re v spomin italijanskemu naravovarstvenemu nadzorniku, ki se je med opravljanjem svojega dela v gorah smrtno ponesrečil . Triglavski narodni park je s samostojno ekipo, ki je sodelovala  v vseh disciplinah (turnosmučarski vzpon, veleslalom, tek na smučeh in streljanje), med 34 ekipami dosegel odlično 9. mesto, skupna ekipa Triglavskega narodnega parka in italijanskega Naravnega parka Julijsko predgorje pa   je zasedla  26 mesto.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 28 29 30 1 2 3 4 5 6 7
01.05. - 31.05.2017 | Tečaji in delavnice
DOGODKI V MESECU MAJU V MEDGENERACIJSKEM CENTRU NA BLEDU
01.05. - 31.05.2017 | Tečaji in delavnice
DOGODKI V MESECU MAJU V MEDGENERACIJSKEM CENTRU NA BLEDU
03.05. - 29.05.2017 | Tečaji in delavnice
Brazplačni začetni tečaj računalništva
04.05.201 | Tečaji in delavnice
IZDELAVA REPELENTA V STIKU IN RAZPRŠILU
05.05.2017 | Kultura
Škrat Kuzma dobi nagrado
01.05. - 31.05.2017 | Tečaji in delavnice
DOGODKI V MESECU MAJU V MEDGENERACIJSKEM CENTRU NA BLEDU
01.05. - 31.05.2017 | Tečaji in delavnice
DOGODKI V MESECU MAJU V MEDGENERACIJSKEM CENTRU NA BLEDU
03.05. - 29.05.2017 | Tečaji in delavnice
Brazplačni začetni tečaj računalništva
04.05.201 | Tečaji in delavnice
IZDELAVA REPELENTA V STIKU IN RAZPRŠILU
05.05.2017 | Kultura
Škrat Kuzma dobi nagrado

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo