Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.10.2016

oblačno
Danes bo na severovzhodu zmerno do pretežno oblačno, pihal bo okrepljen jugozahodnik. Drugod bo večinoma oblačno in ponekod megleno, predvsem v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji bo občasno rosilo ali rahlo deževalo. Najvišje dnevne temperature bodo od 15 do 20, v vzhodnih krajih do okoli 22 stopinj C.
12°C | 17°C
sreda, 26.10.2016
12°C | 14°C
četrtek, 27.10.2016
9°C | 16°C
petek, 28.10.2016
4°C | 14°C
sobota, 29.10.2016
4°C | 16°C
Opozorila
Torek, 25.10.2016 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Strateško prestrukturiranje povprečno traja ......


NOVICE

| |
05.10.2012      8:39
A A

Strateško prestrukturiranje povprečno traja 12 letDeli:

Bled, 5. oktober - Na Bledu se je včeraj začel dvodnevni HR forum IEDC – Poslovne šole Bled o vlogi upravljanja človeških virov v strateškem prestrukturiraju podjetij. V povprečju strateško prestrukturiranje traja 12 let, bistveno pa je, da se ga podjetje loti pravočasno, ter da vodja govori resnico - in jo tudi zahteva.

Na letnem forumu kadrovskih in izobraževalnih managerjev t.i. HR FORUM 2012 so se zbrali managerji iz desetih držav: Avstrije, Armenije, BiH, Hrvaške, Kosova, Madžarske, Nemčije, Rusije, Srbije in Slovenije.

Otvorila ga je direktorica in dekanja IEDC-Poslovne šole Bled dr. Danica Purg: »Poslovne šole se aktivno odzivamo na izzive gospodarstva. Danes, ko se številni poslovni subjekti soočajo s procesi prestrukturiranja, smo HR forum posvetili ravno tej temi, saj je vloga upravljanja z človeškimi viri v teh procesih strateškega pomena.«

Dr. Nenad Filipović, akademski direktor IEDC-Poslovne šole Bled in svetovalec številnih mednarodnih podjetij, se je posvetil orisu trenutnega stanja v regiji JV Evrope. »Regija se sooča z izzivi konkurenčnosti, nestabilno politično situacijo, pomanjkanjem zaupanja, javnost pa zajema pesimizem.« Razlikoval je med defenzivnim in strateškim prestrukturiranjem ter poudaril, da je treba te procese začeti dovolj zgodaj, nujna je transparentnost in zaupanje v vodjo. »Vodja mora povedati resnico in jo zahtevati.« Če se defenzivno prestrukturiranje zaključi v 1-2 letih, pa strateško prestrukturiranje v povprečju traja 12 let. Pri tem je dr. Filipović dodal še, da sta v krizi potrebni tudi dobršna mera prilagodljivosti in improvizacije, ter da smo pri tem v tej regiji 'svetovni prvaki'.

Prvi dan HR foruma se je zaključil z okroglo mizo, ki se je osredotočila na raziskovanje načinov, kako lahko upravljanje človeških virov pozitivno prispeva k procesu strateškega prestrukturiranja. Sodelovali so Mojca Domiter, Atlantic Grupa, Hrvaška; Peter Roebben, K&H Bank, Madžarska; in dr. Klaus Niedl, Hypo-Alpe-Adria Bank International AG, Avstrija. Slednji je dejal, da so veljali za 'škandalozno banko' in z udeleženci delil izkušnje procesov prestrukturiranja in ponovnega vzpostavljanja zaupanja. Mojca Domiter je dejala, da je bila mantra njihovega tima pri procesih prestrukturiranja: Kultura pohrusta strategijo 'za malico'.

Današnji drugi dan fotruma bo vodil Alain Wouters, ustanovitelj in direktor podjetja Whole Systems, Belgija, ter eden od vodilnih strokovnjakov na področju oblikovanja poslovnih procesov in uvajanja različnih sistemov razmišljanja, ki vodijo k izboljšanju poslovnih rezultatov organizacije, so sporočili iz IEDC – Poslovne šole Bled.

 

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 25 26 27 28 29 30 31 1 2 3
26.10.2016 | Tečaji in delavnice
JOGA OBRAZA
27.09.2016 | Ostalo
Svetopisemske urice
27.10.2016 | Tečaji in delavnice
DELAVNICE Z MIHAELO ZALOKAR
27.10.2016 | Kultura
DUCAT LET OD REFERENDUMA ZA BRJE
02.11. - 05.11.2016 | Tečaji in delavnice
POČITNIŠKE DELAVNICE ZA OTROKE
26.10.2016 | Tečaji in delavnice
JOGA OBRAZA
27.09.2016 | Ostalo
Svetopisemske urice
27.10.2016 | Tečaji in delavnice
DELAVNICE Z MIHAELO ZALOKAR
27.10.2016 | Kultura
DUCAT LET OD REFERENDUMA ZA BRJE
02.11. - 05.11.2016 | Tečaji in delavnice
POČITNIŠKE DELAVNICE ZA OTROKE

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo