Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.04.2017

oblačno
Ponoči se bo na Primorskem od zahoda oblačnost povečala. Drugod bo spremenljivo do pretežno oblačno. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 6, na Primorskem do 8 stopinj C.
4°C | 13°C
torek, 25.04.2017
9°C | 19°C
sreda, 26.04.2017
12°C | 20°C
četrtek, 27.04.2017
11°C | 16°C
Opozorila
Nedelja, 23.4.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Sqash turnir na Bledu


ŠPORT

| |
28.03.2013      5:07
A A

Sqash turnir na BleduDeli:

Bled - Na Bledu smo bili predzadnjo nedeljo v marcu  priča najštevilčnejšemu samostojnemu ženskemu squash turnirju v vsej zgodovini tega športa pri nas. Na že 4. Odprtem prvenstvu Bleda ASP Lesce z nagradnim skladom 2000 €, so se pomerile najbolše igralke in pokazale odlične predstave in predvsem visok nivo, ki ga še dvigujejo.

Napredno igro so odigrale ženske iz petih različnih slovenskih klubov, največ, kar 10, jih je bilo iz blejskega, med njimi tudi dve mladinki, perspektivni Eva Trseglav in Taša Mihelčič.

Na turnirju so izstopala štiri dekleta, ki so med seboj zelo izenačena. Prava drama se je odvila že v polfinalu, ko je Blejka Pia Erjavec vodila z 2:0,  nato je svojo igro pospešila Mariborčanka Pija Brglez in izenačila dvoboj na 2:2. Sledil je odločilni peti niz, ki ga je z 11:6 osvojila Pija, po skupaj 41 minutah igre, kar je bil tudi najdaljši dvoboj na prvenstvu. Sedil je še drugi polfinale med Saro Rojnik in Nado Bambič, ki se je ravno tako končal šele v petem nizu s prednostjo slednje. Tudi v boju za tretje mesto ni šlo tako zlahka, zopet veliko izenačenje vse do rezultata 3:2 za Erjavčevo, ki je bila boljša od Rojnikove in osvojila bronasto medaljo. V finalu sta Bambičeva in Brglezova zopet pokazali, kako zelo se je dvignil nivo ženskega squasha v zadnih letih in turnir je z 2:3 osvojila Pija Brglez.

Vsa štiri dekleta bodo po dolgih letih letos maja ponovno zastopala Slovenijo na evropskem ekipnem squash prvenstvu v Amsterdamu, so sporočili iz Squash kluba Bled.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
23.04.2017
Danes ni dogodkov.
27.09.2016 | Ostalo
Svetopisemske urice
27.09.2016 | Ostalo
Svetopisemske urice

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo