Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 29.03.2017

jasno
Danes bo pretežno jasno. Na Primorskem bo čez dan prehodno zapihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 19 do 24 stopinj C.
-1°C | 23°C
četrtek, 30.03.2017
0°C | 22°C
petek, 31.03.2017
4°C | 22°C
sobota, 01.04.2017
4°C | 23°C
nedelja, 02.04.2017
4°C | 21°C
Opozorila
Sreda, 29.3.2017 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
23°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Spremembe zakona o turizmu


NOVICE

| |
23.01.2013      12:42
A A

Spremembe zakona o turizmuDeli:
Bled - V postopek oblikovanja in sprejemanja že drugih pripomb na Zakon o spodbujanju turizma v letu 2012 se je že jeseni aktivno vključila tudi občina Bled, saj je direktor občinske uprave Matjaž Berčon celo prevzel vodenje Odbora za turizem pri Združenju občin Slovenije. Konkreten predlog, ki smo ga uspeli uveljaviti, je med drugim uvrstitev gostov kampov med tiste, ki plačujejo 100% turistično takso. Uspeli smo z utemeljitvijo, da so ravni gosti kampov najpogostejši uporabniki javne infrastrukture, ki jo med drugim tudi zaradi turizma gradimo in vzdržujemo občine (npr. kolesarske in sprehajalne poti, parkirišča, drugi turistični objekti kot so kopališča, sankališča ipd.).

 

Podprli smo možnost, da se turistična taksa dvigne na 1,3 EUR na nočitev, saj se ni uskladila vse od leta 2004, ko je znašala takratnih 22 SIT oz. 1,01 EUR, čeprav ima vlada možnost takso vsako leto uskladiti z rastjo cen. Za Občino Bled bi tako povišana taksa pomenila priliv dodatnih 200.000 EUR v proračun, dvig na 1,5 EUR kot izhaja iz zadnjega predloga pa pomeni celo povečanje za 320.000 EUR oz. na skupnih 800.000 EUR. V letu 2012 je bila realizacija iz tega naslova 580.000 EUR.

 

Prav tako smo podprli prizadevanja sosednjih občin Bohinj in Kranjska Gora, ki ju je prizadela zlasti napoved ukinitve t.i. pavšalne turistične takse za lastnike počitniških hiš in stanovanj. Na Bledu iz tega naslova realiziramo le manjši del prihodkov, 30-35.000 EUR. Nikakor pa se ne strinjamo, da bi četrtino tako ali drugače zbrane turistične takse zadržala država oz. njena nova agencija SPIRIT. Pri tem smo vse lokalne skupnosti složno ugotovile, da država ne more zagotavljati nalog kot nam jih nalaga zakon in so vezane na spodbujanje turizma v lokalnem okolju.

 

Dejavnosti in storitve, katerih izvajanje na ravni turističnega območja je v javnem interesu, so skladno z 21. členom zakona:

1. Informacijsko turistična dejavnost, ki vključuje:

– informiranje turistov,

– zbiranje podatkov za potrebe informiranja obiskovalcev oziroma obiskovalk (v nadaljnjem besedilu: obiskovalcev),

– ugotavljanje mnenj obiskovalcev o kakovosti turistične ponudbe,

– sprejemanje in posredovanje predlogov in pritožb obiskovalcev v zvezi s turistično ponudbo pristojnim organom,

– urejanje in vzdrževanje turistične signalizacije,

2. spodbujanje razvoja celovitih turističnih proizvodov turističnega območja,

3. trženje celovite turistične ponudbe na ravni turističnega območja,

4. razvoj in vzdrževanje skupne turistične infrastrukture,

5. razvoj in vzdrževanje javnih površin namenjenih turistom,

6. organizacija in izvajanje prireditev,

7. ozaveščanje in spodbujanje lokalnega prebivalstva za pozitiven odnos do turistov in turizma,

8. druge storitve, ki jih v turističnem območju brezplačno nudijo turistom, je v izjavi za javnost zapisal župan Občine Bled, Janez Fajfar.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 29 30 31 1 2 3 4 5 6 7
29.03.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA FILCANJA PIRHOV

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo