Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.04.2017

pretežno oblačno
Danes bo na Primorskem sončno. Drugod bo spremenljivo oblačno in ponekod bodo občasno še manjše krajevne padavine. Pihal bo veter severnih do vzhodnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 17, na Primorskem do 19 stopinj C.
4°C | 14°C
ponedeljek, 24.04.2017
5°C | 16°C
torek, 25.04.2017
9°C | 19°C
sreda, 26.04.2017
11°C | 19°C
četrtek, 27.04.2017
10°C | 14°C
Opozorila
Nedelja, 23.4.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Zaključne priprave dvojnega dvojca Špik-Čop ......


ŠPORT

| |
10.07.2012      13:29
A A

Zaključne priprave dvojnega dvojca Špik-Čop pred OIDeli:

Naša olimpijska posadka Luka Špik in Iztok Čop s trenerjem Milošem Janšo je v tem času v Bohinju, kjer opravlja še zadnji del priprav pred odhodom na OI v London. Dosedanje priprave so potekale v zelo dobrih pogojih na jezeru Peruča na Hrvaškem in na Bresterniškem jezeru pri Mariboru, pretekli vikend pa so opravili še merjenja časa na Blejskem jezeru, ki so pokazala dobro pripravljenost.

 

Le štiri dni po zadnji tekmi svetovnega pokala v Münchnu sta se Čop in Špik preselila na jezero Peruča blizu Sinja, kjer sta opravila 11-dnevni trening skupaj s hrvaškim dvojnim četvercem, zmagovalcem letošnjega svetovnega pokala v tej disciplini. S to vrhunsko posadko, s katero sta trenirala že spomladi v Italiji, sta opravila kar nekaj sparingov, pogoji za veslanje pa so bili naravnost odlični. Kljub visokim temperaturam so opravili vse planirane treninge na vodi, dodatno pa trenirali tudi s kolesarjenjem.

Po dnevu počitka je bil na vrsti štiridnevni trening na Bresterniškem jezeru, ki je bil predvsem namenjen lovljenju optimalnega zaveslaja. Pretekli vikend pa je selektor Janša na Blejskem jezeru opravil meritve časa na različnih razdaljah. Norme sta Čop in Špik izpolnila skladno s planiranimi, kar kaže na optimalno pripravljenost olimpijske posadke.

Včeraj se je ekipa preselila na Bohinjsko jezero, kjer bo ostala do 20. julija, zadnja dva dneva pred odhodom v London pa bo treninge opravila na Bledu. V Bohinju se jima pridružuje srbska reprezentanca z olimpijskim četvercem in dvojcem, tako da bosta tudi tu lahko opravila sparing treninge.

Na pripravah ima ob dvojnem ima trener Miloš Janša na vodi tudi mladinskega skifista Jerneja Markovca, ki bo čez dober mesec nastopil na mladinskem svetovnem prvenstvu.

 

Z dosedanjim potekom priprav in trenutno pripravljenostjo so zadovoljni vsi trije:

Luka Špik: »Del zaključnega treninga pred OI smo opravili s hrvaškim dvojnim četvercem na jezeru Peruča, kjer so bili pogoji odlični in tudi trening je izpadel zelo dobro. V Mariboru smo opravila predvsem intervalne treninge, predvsem pa smo poskušali izkoristiti protitok za okrepitev eksplozivnosti v prvem delu zaveslaja. Trening  na Bledu sva odpeljala po zastavljenih normah, kar je zelo dober znak. Ni pa še čisto prave sproščenosti, ki jo bova iskala na prihodnjih treningih v Bohinju. Tu pričakujem tradicionalno dobre pogoje za trening.«

 

Iztok Čop: »Dosedanji trening je zelo dobro uspel, vse smo oddelali po planu. Korak naprej sva naredila tudi v tehniki in skladnosti. O trenutni pripravljenosti je težko govoriti, ker je utrujenost kar velika, kar pa je normalno za to obdobje. Zaradi vročine močno pazimo na rehidracijo, ki je ključnega pomena. S pametnim delom moramo sedaj nadgraditi dosedanje bazično delo, tako da to prenesemo na visoke hitrosti in upam, da bo šlo vse skupaj tako naprej kot doslej.«

 

Miloš Janša: »Pogoji za bazični trening na Peruči so bili zelo dobri, tako da smo izvedli ves načrtovan program in v sklopu tega tudi nekaj sparingov s hrvaškim dvojnim četvercem. To je bilo zelo uspešno, saj gre za dve enakovredni posadki glede na nivo. Izboljšali smo neke tehnične elemnte. V Mariboru je šlo za nadaljevanje takšnega treninga in je bil tudi v celoto korektno izveden. Zadnje štopanje na Bledu je v smislu plana v celoti spelo, tako da trenutno lahko rečem, da sta optimalno pripravljena. Sedaj sledi še nadgradnja tega.«, so sporočili iz Veslaške zveze Slovenije, ki ima svoj sedež na Bledu.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
23.04.2017
Danes ni dogodkov.
27.09.2016 | Ostalo
Svetopisemske urice
27.09.2016 | Ostalo
Svetopisemske urice

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo