Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 20.02.2017

delno oblačno
Ponoči in zjutraj bo delno jasno z zmerno oblačnostjo in zjutraj ponekod po nižinah megleno. Najnižje jutranje temperature bodo od -1 do -6, ob morju malo nad 0 stopinj C.
-1°C | 14°C
torek, 21.02.2017
-1°C | 11°C
sreda, 22.02.2017
-2°C | 14°C
četrtek, 23.02.2017
4°C | 12°C
petek, 24.02.2017
7°C | 8°C
Opozorila
Nedelja, 19.2.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
14°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Pokljuka je pripravljena!


ŠPORT

| |
12.12.2014      00:02
A A

Pokljuka je pripravljena!Deli:
Rudno polje, Bled -  Nekaj dni pred uradnim treningom pred tekmami za svetovni pokal v biatlonu BMW IBU na Pokljuki so organizatorji predstavnikom Mednarodne biatlonske zveze sporočili, da bo slovensko prizorišče pripravljeno, da gosti tretjo postajo svetovnega pokala.

»Po zadnjem obisku Pokljuke in na podlagi ugodnih vremenskih napovedi za prihodnje dni lahko potrdimo organizacijo tekem prihodnji teden. Trenutno je 80 odstotkov prog pokritih z narejenim in naravnim snegom, stadion je povsem zasnežen, v prihodnjih dneh pa je napovedano še nekaj snežnih padavin, tudi temperature so pod ničlo in omogočajo izdelavo narejenega snega,« je o trenutnem stanju na Rudnem polju povedal direktor organizacijskega odbora Tomaž Šušteršič.

 

Prizorišče svetovnega pokala v biatlonu BMW IBU na Pokljuki si je ogledal tudi direktor tekmovanj svetovnega pokala pri Mednarodni biatlonski zvezi Borut Nunar in po koncu ogleda povedal: "Organizatorje čaka še kar nekaj dela, vendar sedaj je najbolj pomembno, da snežni topovi delajo s polno paro in proizvedejo čim več kompaktnega snega. Splošna situacija je kar zadovoljiva, tudi naravnega snega je kar nekaj in z malo vremenske sreče ter ob obilici dela bo svetovni pokal izvedljiv. Organizatorjem sem položil na srce, naj se maksimalno potrudijo, saj gre tudi za dobro ime Pokljuke in slovenskega biatlona.”

 

Med 40 in 50 volonterjev v teh dneh skrbi za pripravo prog in prizorišča, tudi organizacijski in tekmovalni odbor pa vsak na svojem področju pripravljata vse potrebno za izvedbo šestih tekem, ki bodo od prihodnjega četrtka do nedelje na Pokljuki.

 

»Naš najpomembnejši cilj je, da bodo proge in stadion pripravljeni do prvih treningov ter da omogočimo najboljšim biatloncem in biatlonkam na svetu čim bolje razmere za priprave pa tudi tekmovanje,« je še dodal Tomaž Šušteršič, ki prve tekmovalce na Pokljuki pričakuje že v nedeljo, glavnina pa jih bo prišla v ponedeljek.

 

 

Vstopnice in VIP-vstopnice za ogled zanimivih in razburljivih biatlonskih preizkušenj na Rudnem polju so na voljo na, bencinskih servisih Petrol, poslovalnicah Pošte Slovenije in na ostalih prodajnih mestih Eventima.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 20 21 22 23 24 25 26 27 28 1
20.09.2016 | Kultura
Popoldanski oratorij za osnovnošolce
20.02.2017 | Tečaji in delavnice
Osnovna navodila kako skleniti pogodbo
22.09.2016 | Tečaji in delavnice
Filmska delavnica
22.02.2017 | Tečaji in delavnice
Skvačkaj si svoj trak za ušesa
27.09.2016 | Ostalo
Svetopisemske urice
20.09.2016 | Kultura
Popoldanski oratorij za osnovnošolce
20.02.2017 | Tečaji in delavnice
Osnovna navodila kako skleniti pogodbo
22.09.2016 | Tečaji in delavnice
Filmska delavnica
22.02.2017 | Tečaji in delavnice
Skvačkaj si svoj trak za ušesa
23.02.2017 | Kultura
STARE SORTE JABOLK V TRAVNIŠKIH SADOVNJAKIH - BOGASTVO, KI GA VEDNO BOLJ CENIMO

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo