Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.10.2016

oblačno
Danes bo na severovzhodu zmerno do pretežno oblačno, pihal bo okrepljen jugozahodnik. Drugod bo večinoma oblačno, predvsem v zahodni in ponekod v osrednji Sloveniji bo občasno rosilo ali rahlo deževalo. Najvišje dnevne temperature bodo od 15 do 20, v vzhodnih krajih do okoli 22 stopinj C.
12°C | 17°C
sreda, 26.10.2016
12°C | 16°C
četrtek, 27.10.2016
6°C | 16°C
petek, 28.10.2016
3°C | 14°C
sobota, 29.10.2016
5°C | 15°C
Opozorila
Torek, 25.10.2016 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Pokljuka je pripravljena!


ŠPORT

| |
12.12.2014      00:02
A A

Pokljuka je pripravljena!Deli:
Rudno polje, Bled -  Nekaj dni pred uradnim treningom pred tekmami za svetovni pokal v biatlonu BMW IBU na Pokljuki so organizatorji predstavnikom Mednarodne biatlonske zveze sporočili, da bo slovensko prizorišče pripravljeno, da gosti tretjo postajo svetovnega pokala.

»Po zadnjem obisku Pokljuke in na podlagi ugodnih vremenskih napovedi za prihodnje dni lahko potrdimo organizacijo tekem prihodnji teden. Trenutno je 80 odstotkov prog pokritih z narejenim in naravnim snegom, stadion je povsem zasnežen, v prihodnjih dneh pa je napovedano še nekaj snežnih padavin, tudi temperature so pod ničlo in omogočajo izdelavo narejenega snega,« je o trenutnem stanju na Rudnem polju povedal direktor organizacijskega odbora Tomaž Šušteršič.

 

Prizorišče svetovnega pokala v biatlonu BMW IBU na Pokljuki si je ogledal tudi direktor tekmovanj svetovnega pokala pri Mednarodni biatlonski zvezi Borut Nunar in po koncu ogleda povedal: "Organizatorje čaka še kar nekaj dela, vendar sedaj je najbolj pomembno, da snežni topovi delajo s polno paro in proizvedejo čim več kompaktnega snega. Splošna situacija je kar zadovoljiva, tudi naravnega snega je kar nekaj in z malo vremenske sreče ter ob obilici dela bo svetovni pokal izvedljiv. Organizatorjem sem položil na srce, naj se maksimalno potrudijo, saj gre tudi za dobro ime Pokljuke in slovenskega biatlona.”

 

Med 40 in 50 volonterjev v teh dneh skrbi za pripravo prog in prizorišča, tudi organizacijski in tekmovalni odbor pa vsak na svojem področju pripravljata vse potrebno za izvedbo šestih tekem, ki bodo od prihodnjega četrtka do nedelje na Pokljuki.

 

»Naš najpomembnejši cilj je, da bodo proge in stadion pripravljeni do prvih treningov ter da omogočimo najboljšim biatloncem in biatlonkam na svetu čim bolje razmere za priprave pa tudi tekmovanje,« je še dodal Tomaž Šušteršič, ki prve tekmovalce na Pokljuki pričakuje že v nedeljo, glavnina pa jih bo prišla v ponedeljek.

 

 

Vstopnice in VIP-vstopnice za ogled zanimivih in razburljivih biatlonskih preizkušenj na Rudnem polju so na voljo na, bencinskih servisih Petrol, poslovalnicah Pošte Slovenije in na ostalih prodajnih mestih Eventima.

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 25 26 27 28 29 30 31 1 2 3
25.10.2016
Danes ni dogodkov.
26.10.2016 | Tečaji in delavnice
JOGA OBRAZA
27.09.2016 | Ostalo
Svetopisemske urice
27.10.2016 | Tečaji in delavnice
DELAVNICE Z MIHAELO ZALOKAR
27.10.2016 | Kultura
DUCAT LET OD REFERENDUMA ZA BRJE
26.10.2016 | Tečaji in delavnice
JOGA OBRAZA
27.09.2016 | Ostalo
Svetopisemske urice
27.10.2016 | Tečaji in delavnice
DELAVNICE Z MIHAELO ZALOKAR
27.10.2016 | Kultura
DUCAT LET OD REFERENDUMA ZA BRJE

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo