Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 29.04.2017

delno oblačno
Danes bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Zjutraj bo ponekod po nižinah megla, popoldne pa bodo v notranjosti Slovenije krajevne plohe. Na Primorskem bo pihala šibka burja, drugod veter vzhodnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 16, na Primorskem do okoli 18 stopinj C.
7°C | 15°C
nedelja, 30.04.2017
1°C | 18°C
ponedeljek, 01.05.2017
4°C | 20°C
torek, 02.05.2017
8°C | 19°C
sreda, 03.05.2017
9°C | 18°C
Opozorila
Sobota, 29.4.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
15°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Močna mednarodna regata


ŠPORT

| |
12.06.2014      14:20
A A

Močna mednarodna regataDeli:
Bled -Ta vikend bo na Blejskem jezeru potekala tradicionalna, že 59. po vrsti, mednarodna regata. Letos beležimo eno rekordnih udeležb, saj bo nastopilo kar 411 veslačev in veslačic iz 12 držav, ki bodo tekmovali v 273 čolnih. Glede na udeležbo in organizacijo regata že skoraj dosega nivo svetovnega pokala in je odlična uvertura v to tekmo, ki jo VZS na Bledu organizira maja prihodnje leto.

Blejska mednarodna regata že dolgo časa uživa visok status kot močna tekma za kategorijo mladincev on članov do 23 let. Slednja je po udeležbi letos še okrepljena, poleg tega pa je prijavljenih tudi veliko A članskih posadk. Med njimi vsi naši najboljši tekmovalci z Luko Špikom na čelu, kot eno bolj zanimivih tujih posadk pa velja omeniti hrvaški dvojni dvojec bratov Sinković, ki predstavljata polovico zlatega dvojnega četverca z lanskega SP. Sicer bo na regati nastopilo 411 tekmovalcev reprezentanc in klubov iz Nemčije, Avstrije, Češke, Slovaške, Madžarske, Hrvaške, Romunije, Srbije, Grčije, Turčije, ZDA in Slovenije. Z najmočnejšo ekipo prihajajo Avstrijci, saj bosta nastopili tudi lanska četrtouvrščena med enojci na SP Magdalena Lobnig in svetovna prvakinja med lahkimi skifistkami Michaela Taupe-Traer. Regata je dvodnevna, tako da omogoča dvojne nastope, potekala pa bo od petka do nedelje, od 13.-15. junija. Finala bodo na sporedu v soboto in nedeljo dopoldne med 8. in 13. uro.

 

Večina slovenskih članskih veslačev bo v soboto vsi nastopili v enojcih, tako da bodo v konkurenci 29 skifistov veslali Luka Špik, Gašper Fistravec, Matej Rojec in v isti konkurenci tudi lahki veslač Rajko Hrvat ter kandidati za U23 reprezentanco. Rimen veslači bodo nastopili v dvojcih (18 prijavljenih čolnov), in sicer članski čoln Aleš in Janez Zupan ter U23 posadka Miha Ramšak in Gašper Ferlinc.

Nedeljske posadke bodo znane po sobotnih nastopih, le pri Špiku in Hrvatu ter dvojcu z Alešem in Janezom Zupanom je že zagotovo, da se bodo ponovno preskusili v enakih čolnih. Enak princip sestave nedeljskih posadk po sobotnem nastopu v enojcih pa bo uporabljen tudi pri članih do 23 let in mladincih.

 

Luka Špik pred domačo tekmo: »Blejska mednarodna regata mi bo bolj služila kot vmesna postaja za svetovni pokal v Franciji. Po EP smo poskusili ponovno vzpostaviti nek normalen zavesljaj, glede na tempiranje pred in nastope v Beogradu. Tam se sicer ni izšlo najbolje, bom pa to poskusil popravit v Aiguebelettu, blejska regata pa mi bo služila kot nek taktični trening. Konkurenca tu je sicer precej močna, morda bi si v tem trenutku celo želel šibkejšo konkurenco. Je pa to naša domača regata in mislim, da se bo splačalo priti na Bled na ogled zanimiv tekem.«

 

Ob zaključku sobotnega sporeda final bo VZS pripravila še sprejem za Aleša Jalna, Kristjana Markovca, Nika Krebsa in Vida Puglja – bronaste v dvojnem četvercu na letošnjem mladinskem evropskem prvenstvu.

 

V soboto ob 11:30 pa bo v VIP prostoru nad tribunami v Veliki Zaki otvorjena tudi stalna razstava fotografij veslaških uspehov na olimpijskih igrah avtorja Aleša Fevžerja.

 

 

Prihodnji vikend pa bo že na sporedu druga tekma svetovnega pokala v francoskem Aiguebelettu, kjer bo od naših nastopil le skifist Luka Špik. Tudi tu so prijave številčne, v enojcu je prijavljenih 28 tekmovalcev.

Za slovensko reprezentanco bo nastopil le Luka Špik v enojcu, ki se bo pomeril še s 27 skifistu. Od svetovne elite ne bo manjkal praktično nihče, izjema sta le Britanec Alan Campbell in Litvanec Mindaugas Griskonis. Na startu bodo tako vsi lanski medaljisti z lanskega SP Čeh Ondrej Synek, Kubanec Angel Fournier Roudrigez in Nemec Marcel Hacker, po poškodbi pa se vrača tudi Novozelandec Mahe Drysdale.

Tekmovanja v objemu Savojskih Alp, kjer bo prihodnje leto svetovno prvenstvo, bodo potekala od petka do nedelje, od 20.-22. junija. Sicer bo druga postaja svetovnega pokala zabeležila lepo udeležbo s 682 tekmovalci iz 46 držav.

 

Luka Špik o tem nastopu: »V Aiguebelettu bodo prisotni tudi tisti, ki jih ni bilo na EP, tako da konkurenca bo res velika. Moja trenutna pričakovanja so neznana, hočem pa doseči čim boljši rezultat in popraviti vtis z evropskega prvenstva. To pomeni premakniti se naprej in potem misli usmeriti proti svetovnemu prvenstvu.«

 

 

 

Jernej Slivnik
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 29 30 1 2 3 4 5 6 7 8
01.05. - 31.05.2017 | Tečaji in delavnice
DOGODKI V MESECU MAJU V MEDGENERACIJSKEM CENTRU NA BLEDU
01.05. - 31.05.2017 | Tečaji in delavnice
DOGODKI V MESECU MAJU V MEDGENERACIJSKEM CENTRU NA BLEDU
03.05. - 29.05.2017 | Tečaji in delavnice
Brazplačni začetni tečaj računalništva
04.05.201 | Tečaji in delavnice
IZDELAVA REPELENTA V STIKU IN RAZPRŠILU
05.05.2017 | Kultura
Škrat Kuzma dobi nagrado
01.05. - 31.05.2017 | Tečaji in delavnice
DOGODKI V MESECU MAJU V MEDGENERACIJSKEM CENTRU NA BLEDU
01.05. - 31.05.2017 | Tečaji in delavnice
DOGODKI V MESECU MAJU V MEDGENERACIJSKEM CENTRU NA BLEDU
03.05. - 29.05.2017 | Tečaji in delavnice
Brazplačni začetni tečaj računalništva
04.05.201 | Tečaji in delavnice
IZDELAVA REPELENTA V STIKU IN RAZPRŠILU
05.05.2017 | Kultura
Škrat Kuzma dobi nagrado

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo