Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 29.04.2017

pretežno oblačno
Danes bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Popoldne bodo v notranjosti Slovenije krajevne plohe. Na Primorskem bo pihala šibka burja, drugod veter vzhodnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 16, na Primorskem do okoli 18 stopinj C.
7°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
1°C | 17°C
ponedeljek, 01.05.2017
4°C | 21°C
torek, 02.05.2017
8°C | 20°C
sreda, 03.05.2017
8°C | 20°C
Opozorila
Sobota, 29.4.2017 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
16°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Intervju Katarina Lavtar, občanka Občine Bled ......


ŠPORT, INTERVJU

| |
14.05.2013      13:02
A A

Intervju Katarina Lavtar, občanka Občine Bled in članica Smučarskega kluba RadovljicaDeli:
V letošnji sezoni je alpska smučarka Katarina Lavtar v drugi polovici prišla v vrhunsko formo in zablestela na državnem prvenstvu, kjer je posegla po kolajnah, na tekmovanjih pokala FIS pa je premagovala tudi najboljše smučarke na svetu.

 

Kako ste zadovoljni s preteklo sezono?

 

Z rezultati v drugi polovici sezone sem zelo zadovoljna in je bila do sedaj najboljša. V decembru in januarju mi sicer ni šlo vse po načrtih, potem pa sem spremenila nekaj nastavitev na svoji opremi, kar se je izkazalo za dobro potezo. Prav tako mi je pomagal pri treniranju  moj oče, za kar sem mu neskončno hvaležna.

 

Kaj načrtujete za novo sezono?

 

S pripravami smo začeli takoj po državnih prvenstvih sredi aprila. Sreča je bila, da smo imeli letos veliko snega, saj smo lahko še dolgo trenirali na slovenskih smučiščih. Prav tako smo reprezentantje imeli med prvomajskimi počitnicami možnost opravljanja izpita za naziv učitelja 3, kjer sem se še posebej lahko posvetila svoji tehniki. Čez dva dni sem imela na športni fakulteti test fizične pripravljenosti, kjer smo se tudi temeljito pogovorili z novim kondicijskim trenerjem. Veseli me, da smo tokrat začeli s pripravami tako hitro, saj so moji cilji v prihodnji zimi olimpijske igre in vem, da bo potrebno veliko truda, da se uvrstim na igre ter da tja pridem kar se da dobro pripravljena.


Kako je z zdravjem?

Z zdravjem nimam težav, počutim se zelo dobro in močno. Želim si, da bi bilo tako tudi v prihodnje.

Kako usklajujete treninge in tekmovanja ter ostalo v življenju?

V letošnji sezoni sem imela 220 smučarskih dni od tega 52 tekem. Poleg tega sem študentka na fakulteti za gradbeništvo in geodezijo, kjer študiram vodarstvo in komunalni inženiring. Za študij mi ostane sicer bolj malo časa, vendar se trudim, da letno opravim vsaj štiri izpite. V veliko pomoč so mi sošolci, ki mi pomagajo pri dohajanju snovi. V času, ki ga preživim s fantom, družino in prijatelji, pa še posebej uživam.  Imam srečo, da vsi razumejo, kaj si v športu želim in zakaj nimam časa za vse. Kakšen vikend v letu rada preživim tudi v Beli krajini pri starih starših, teti, stricu, bratrancih in sestričnah. Vesela sem, da živim na Bledu, v Zasipu, kjer imam neskončno možnosti za sprostitev, sprehode okoli jezera, na Stražo, kjer se je moje smučanje začelo, predvsem pa me veseljo sprehodi in tek na bližnji Hom.


Kako na priprave in kakovost treningov vpliva pomanjkanje denarja na Smučarski zvezi Slovenije?

Dejstvo je, da je denarja vsako leto manj in da si moram kot članica reprezentance veliko stvari sofinancirati. Pogoji za treninge sigurno niso optimalni, vendar to poskušam vzeti kot izziv, ker bi mi drugačno razmišljanje pobralo preveč energije. Po drugi strani mi je pa še v večje zadoščenje premagati nekoga, ki teh težav nima in ima na primer vsega dovolj. Vsako leto si poskušam najti sponzorja, saj je za same starše strošek precejšen.


Kaj boste počeli poleti?

V poletnem času imamo  tri krat po teden dni skupne kondicijske priprave, preostale dni treninge opravljamo same, po programu, ki nam ga pošilja trener. Konec avgusta naj bi potovali v Argentino na smučarske priprave, vendar to zaradi financ še ni potrjeno. Vmes bom našla tudi čas za počitnice, ko bomo skupaj s prijatelji in fantom potovali v Amsterdam in Berlin in skočili še malo na morje. Za plavanje na Blejski otok in kakšne športne igre pa nikoli ne zmanjka časa.

 

Romana Purkart
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 29 30 1 2 3 4 5 6 7 8
01.05. - 31.05.2017 | Tečaji in delavnice
DOGODKI V MESECU MAJU V MEDGENERACIJSKEM CENTRU NA BLEDU
01.05. - 31.05.2017 | Tečaji in delavnice
DOGODKI V MESECU MAJU V MEDGENERACIJSKEM CENTRU NA BLEDU
03.05. - 29.05.2017 | Tečaji in delavnice
Brazplačni začetni tečaj računalništva
04.05.201 | Tečaji in delavnice
IZDELAVA REPELENTA V STIKU IN RAZPRŠILU
05.05.2017 | Kultura
Škrat Kuzma dobi nagrado
01.05. - 31.05.2017 | Tečaji in delavnice
DOGODKI V MESECU MAJU V MEDGENERACIJSKEM CENTRU NA BLEDU
01.05. - 31.05.2017 | Tečaji in delavnice
DOGODKI V MESECU MAJU V MEDGENERACIJSKEM CENTRU NA BLEDU
03.05. - 29.05.2017 | Tečaji in delavnice
Brazplačni začetni tečaj računalništva
04.05.201 | Tečaji in delavnice
IZDELAVA REPELENTA V STIKU IN RAZPRŠILU
05.05.2017 | Kultura
Škrat Kuzma dobi nagrado

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo