Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 27.02.2017

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj bo precej oblačno. Najnižje jutranje temperature bodo od -3 do 2, ob obali okoli 5 stopinj C.
-2°C | 12°C
torek, 28.02.2017
3°C | 14°C
sreda, 01.03.2017
1°C | 13°C
četrtek, 02.03.2017
-2°C | 16°C
petek, 03.03.2017
-2°C | 14°C
Opozorila
Nedelja, 26.2.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
12°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Evropsko mladinsko na Bledu - prvi dan


ŠPORT

| |
09.06.2012      19:08
A A

Evropsko mladinsko na Bledu - prvi danDeli:

Na mladinskem evropskem prvenstvu, ki ta konec tedna, vzporedno z 57. mednarodno regato, poteka na Blejskem jezeru, je prvi dan prinesel dve neposredni uvrstitvi v veliki finale, eno uvrstitev v polfinale ter dve mali finali.

 

Slovenci imamo na mladinskem evropskem prvenstvu 5 posadk – enojca, dvojca, četverca, dvojnega četverca in dvojni dvojec mladink. Neposredno v veliki finale so se z zmago uvrstili Jernej Markovc v enojcu in Tomaž Jurše, Matej Grobelnik, Miha Ramšak in Gašper Ferlinc v četvercu.

Med enojci je torej zmagal Jernej Markovc (7:16.95) in si s tem prislužil direktno uvrstitev v jutrišnji veliki finale, ki bo točno ob 16. uri. V svoji skupini je premagal Belorusa Pavukouva, Rusa Kuzuba, Poljaka Wegrzycki-Szymczyka, Srba Mačkoviča in Ciperčana Antoniouva. V velikem finalu se je iz druge predtekmovalne skupine uvrstil Čeh Plocek (7:17.77). Poleg Čeha mu bodo družbo v velikem finalu delali Avstrijec Mario Santer, Azerbajdžanec Boris Yotov, Poljak Wegrzycki-Szymczky in Slovak Richard Vančo – ti so se v finale A prebili v popoldanskih repasažih.

Zmaga četverca v predtekmah (6:32.94), v katerem veslajo Tomaž Jurše, Matej Grobelnik, Miha Ramšak in Gašper Ferlinc, je prinesla še en veliki finale Sloveniji. V njem bodo še Italijani (Pietra Caprina, Oppo, di Seyssel, di Girolamo), ki so se prav tako neposredno uvrstili naprej z zmago in časom 6:32.26. Poleg njih pa še Čehi (Sum, Vodinsky, Omelka, Hodrment), Avstrijci (Seifriedsberger, Querfeld, Lehrer, Bobič), Romuni (Nechifor, Stefan, Buiceac, Cigea) in Turki (Kocak, Kayacan, Celik, Karadayi) – ti so se za vstop v finale A morali izkazati v repasažih. Veliki finale četvercev bo jutri ob 15.12.

 

V polfinale se je uvrstil dvojni četverec (Vid Pugelj, Tit Lagler, Gregor Vojvoda in Luka Pangos). V tej disciplini je bila najbolj številčna prijava, kar 17 čolnov, ki se je razvrstilo v tri predtekmovalne skupine. Prvi dve mesti sta peljali v polfinale in naši posadki se je z drugim mestom uspelo uvrstiti vanj (6:16.68). Za dobro sekundo so jih prehiteli le Poljaki (6:14.95). Iz preostalih dveh skupin so se v polfinale uvrstili Italijani, Madžari, Romuni in Ukrajinci. Jutri jih ob 8.44 čaka polfinale, ko se bo odločilo, ali gredo v veliki ali mali finale. Za prva tri mesta se bodo borili s Hrvati (Ančič, Baričevič, Privrat, Situm), Romuni (Buznean, Bocancea, Enache, Colceag), Italijani (Mumolo, Crippa, Evangelisti, Rambaldi), Latvijci (Reitmanis, Niedzviedzis, Balčuns, Putninš) ter Srbi (Milovanovič, Novakovič, Miloševič, Jošič). V drugi polfinalni skupini ob 8.51 pa bodo veslali Rusi, Madžari, Poljaki, Ukrajinci, Čehi in Belorusi.

 

Matjaž Kocjančič in Žan Črnac sta se danes prva od naših predstavila na vodi. Z rezultatom 7:23.23 sta se uvrstila na peto mesto, ki je vodilo v popoldanski repasaž. V repasažu sta bila tretja - 7:05.51 (za Srboma - 6:55.67; in Poljakoma - 6:56.91), kar pa jima je prineslo mali finale. Jutri ob 10.10 se bosta za uvrstitev od 7. do 12. mesta pomerila z Rusoma (Ostrizhnyi, Bolozin - danes sta ju prehitela tako v predtekmah in repasažih), Turkoma (Boluk, Kartal), Litvancema (Babarskas, Bernotas) in Ukrajincema (Cherkashyn, Dzyhyrei - v repasažih sta bila za našima).

 

Mladinki v dvojnem dvojcu Sanja Savanovič in Tinka Kersikla sta bili v predtekmovanju četrt in sta se popoldne prav tako še enkrat spopadli s konkurentkami. Prvi dve mesti sta vodili v veliki finale, ostala pa v finale B. Njuno 5. mesto torej pomeni jutrišnji mali finale, ki se bo odvijal ob 10.17. V njem bodo tekmovali le 4 čolni - naš, srbski – Mrđa, Jošić – (ki sta ga Sanja in Tinka v predtekmovanju prehiteli, v repasažu pa je bilo ravno obratno), poljski – Wika, Wieliczko – in češki – Dvorakova, Nebazniva, so sporočili z Veslaške zveze Slovenije.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 26 27 28 1 2 3 4 5 6 7
26.02.2017
Danes ni dogodkov.
27.09.2016 | Ostalo
Svetopisemske urice
28.02.2017 | Družabni dogodki
PUSTNO RAJANJE ZA OTROKE
03.03.2017 | Tečaji in delavnice
IZZIVI IN UGANKE
03.03.2017 | Kultura
Goljata čakam
27.09.2016 | Ostalo
Svetopisemske urice
28.02.2017 | Družabni dogodki
PUSTNO RAJANJE ZA OTROKE
03.03.2017 | Tečaji in delavnice
IZZIVI IN UGANKE
03.03.2017 | Kultura
Goljata čakam

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo