Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.01.2017

oblačno
Popoldne bo pretežno oblačno. Predvsem ponekod v južni Sloveniji bo občasno rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem močna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 3, na Primorskem do 4 stopinje C.
-6°C | 0°C
sreda, 18.01.2017
-9°C | 0°C
četrtek, 19.01.2017
-6°C | 2°C
petek, 20.01.2017
-9°C | 1°C
sobota, 21.01.2017
-8°C | 0°C
Opozorila
Torek, 17.1.2017 ob 12h
V torek in sredo bo na Primorskem še pihala močna burja, ki bo na izpostavljenih mestih v sunkih dosegala hitrost 110 do 140 km/h. V četrtek bo burja slabela.
-6°C
0°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

61. mednarodna regata na Bledu


ŠPORT

| |
12.06.2016      6:02
A A

61. mednarodna regata na BleduDeli:

Bled je od 10. do 12. junija 2016 gostil tradicionalno že 61. Mednarodno regato, ki se je je letos udeležilo rekordnih 450 veslačev in veslačic iz 15 držav, in sicer Avstrije, Nemčije, Švice, Češke, Slovaške, Madžarske, Hrvaške, Srbije, Turčije, Grčije, Egipta, Kitajske, ZDA, Gruzije in Slovenije.

 

V pisani druščini je bila ostra predvsem konkurenca med mladinci in mlajšimi člani (do 23 let), za večino katerih je bila to izbirna regata za reprezentančna mesta za nastop evropskem in svetovnem prvenstvu. Tudi zato so bile tekme v sicer odličnih pogojih na Blejskem jezeru na visokem kvalitetnem nivoju, v članski kategoriji so z abolutnimi doseženimi časi izstopali naš Rajko Hrvat v lahkem enojcu in egipčanska težka skifista, za katera je bila to interna izbirna tekma za nastop v Riu. Najuspešnejša je bila reprezentanca Madžarske, ki je osvojila kar 19 zmag, z devetimi zmagami pa je bila druga švicarska reprezentanca.

 

Od slovenskih nastopov velja izpostaviti prepričljivo sobotno zmago lahkega skifista Rajka Hrvata v sicer njemu trenutno nedorasli konkurenci. Drugi je bil Slovak Marek Režnak in tretji Avstrijec Jakob Zwolfer, naš najboljši pa je to tekmo predvsem izkoristi kot trening tekmo pred nastopom na finalu svetovnega pokala prihodnji konec tedna v Poznanu. V nedeljskem sporedu Hrvat ni nastopil, sta pa zato v finalu nastopila Aleš Jalen, ki je zasedel tretje mesto, in Marko Bolha, ki je peti.

Med težkimi enojci sta se prvi dan regate v finale uvrstila Janez Zupan in Borut Rebolj ter zasedla četrto oziroma šesto mesto, v finalu drugega dne pa sta nastopila Miha Aljančič in Aleš Zupan, ki sta končala na petem in pestem mestu. Oba dneva je dvojna zmaga pripadla Egipčanoma Elbannu Abdel Khaleku in Hassaneinu Nour Edlinu, tretji pa je bil Dogus Koker iz Turčije.

 

Pri mladinkah se je z drugim mestom v sobotnem finalu enojcev izkazala Izolanka Alja Škrlj in si tako zagotovila tudi nastop na mladinskem evropskem prvenstvu v začetku julija v Litvi. V nedeljskem delu regate je bila druga tudi Blejka Tjaša Pfajfar, je pa večina najboljših nastopila v dvojnih dvojcih, najboljši Slovenki sta bili Živa Rus in Alja Škrlj na petem mestu.

Pri mladincih se je prvi dan v finale uvrstil le dvojni dvojec z Matejem Čukom in Nejcem Donavalom in zasedel peto mesto, skifist Nik Krebs je bil zmagovalec finala B. V nedeljskem programu se posadka Nik Krebs – Jaka Čas z nekaj smole ni uvrstila v veliki finale, zato pa je s tretjim časom dneva zmagala v finalu B. Naš dvojni četverec, v katerem so veslali Jaka Malešič, Rok Markovič, Matej Čuk in Nejc Donaval, je drugi dan tekmovanja zasedla tretje mesto.

 

Naslednji teden bo v Poznanu na Poljskem finale svetovnega pokala, kjer bo od naših nastopil le lahki skifist Rajko Hrvat, ki se bo potegoval za zmago v skupnem seštevku svetovnega pokala med lahkimi enojci. Ostali slovenski veslači bodo čez dva tedna nastopili na mednarodni regati v čeških Račicah, sicer prizorišču evropskega prvenstva naslednje leto.

Jernej Slivnik
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.01.2017
Danes ni dogodkov.
18.01.2017 | Tečaji in delavnice
Otroško srce je zaklad
19.01.2017 | Šole in vrtci
Dan odprtih vrat na EGSŠ Radovljica
19.01.2017 | Tečaji in delavnice
Nadaljevalni tečaj modernega mozaika Trencadis
19.01.2017 | Kultura
ALJASKA
20.09.2016 | Kultura
Popoldanski oratorij za osnovnošolce
20.01.2017 | Kultura
MEDVEDKA NA SNEGU
22.09.2016 | Tečaji in delavnice
Filmska delavnica
22.01.2017 | Kultura
Gledališka predstava Usodna pletna
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
Neskončni šal, ki se ga dvakrat ovije okoli vratu
18.01.2017 | Tečaji in delavnice
Otroško srce je zaklad
19.01.2017 | Šole in vrtci
Dan odprtih vrat na EGSŠ Radovljica
19.01.2017 | Tečaji in delavnice
Nadaljevalni tečaj modernega mozaika Trencadis
19.01.2017 | Kultura
ALJASKA
20.09.2016 | Kultura
Popoldanski oratorij za osnovnošolce

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo