Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 28.03.2017

jasno
Ponoči bo pretežno jasno. Burja na Primorskem bo oslabela. Najnižje jutranje temperature bodo od -6 do 0, na Primorskem od -1 do 6 stopinj C.
-2°C | 20°C
sreda, 29.03.2017
1°C | 24°C
četrtek, 30.03.2017
2°C | 20°C
petek, 31.03.2017
4°C | 24°C
Opozorila
Nedelja, 26.3.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
20°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Kumerdejevi nagrajenci 2015


KULTURA, ŠOLSTVO

| |
27.02.2015      00:07
A A

Kumerdejevi nagrajenci 2015


Zavod Republike Slovenije za šolstvo je že šestnajstič podelil priznanja Blaža Kumerdeja inovativnim, ustvarjalnim in uspešnim pedagogom ter njihovim ustanovam.


Razstava v čitalnici blejske knjižnice
Razstava v čitalnici blejske knjižnice
Deli:

          Letošnja priznanja so prejeli Osnovna šola Vojke Šmuc Izola, razvojni tim Srednje ekonomske in trgovske šole šolskega centra Nova Gorica, Mira Prel z Osnovne šole Franca Lešnika-Vuka v Slivnici pri Mariboru, Alja Verdinek iz Vrtca Ravne na Koroškem in Bernarda Devetak z II.gimnazije Maribor.

       Priznanja so podelili v Ljubljani 11. februarja 2015.

       Osnovna šola Vojke Šmuc je prejela priznanje za kakovostno vzgojno-izobraževalno delo, prepoznavnost v slovenskem šolskem prostoru in uspešno vključevanje v mnoge projekte, ki šolo povezujejo z ožjim in širšim okoljem. Učiteljice Nastja Valentinčič Al Bukhari, Nives Čotar, Nataša Kabaj Bavdaž in Andreja Polanc z Ekonomske in trgovske šole ŠC Nova Gorica so prejele priznanje za posodabljanje šolskih progamov in interaktvino timsko poučevanje šolskih predmetov. Učiteljica glasbe in zborovodkinja Mira Prel je zaslužna za širjenje primerov dobre prakse med druge učitelje, ureja in soustvarja učbenike za glasbeno vzgojo in je uspešna zborovodkinja.Svetovalna delavka Alja Verdinek je nagrajena za povezovanje vseh sodelavcev vrtca za razvoj in napredek vsakega otroka. Svoje znanje širi na srečanjih strokovnih delavcev koroške regije. Profesorica biologije Bernarda Devetak sodeluje pri pripravi učnih načrtov in učbenikov za biologijo v gimazijah, hkrati je odlična mentorica svojim dijakom pri izdelavi raziskovalnih nalog.

      Vsako leto Knjižnica Blaža Kumerdeja Bled povabi Kumerdejeve nagrajence k predstavitvi njihovega uspešnega vzgojno-izobraževalnega dela. S tem dogodkom  počastimo zgodovinski spomin na blejskega rojaka, jezikoslovca in šolnika Blaža Kumerdeja (1738-1805) iz Zagoric na Bledu.

      Razstavo v čitalnici si lahko ogledate do začetka marca.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 27 28 29 30 31 1 2 3 4 5
27.09.2016 | Ostalo
Svetopisemske urice
29.03.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA FILCANJA PIRHOV
27.09.2016 | Ostalo
Svetopisemske urice
29.03.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA FILCANJA PIRHOV
30.03.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA IZDELAVE KREME ZA SONČENJE
30.03.2017 | Kultura
Predstavitev kulturne dediščine vasi Grad in Rečica
01.04.2017 | Kultura
Gledališka predstava Usodna pletna

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo