Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.04.2017

oblačno
Danes bo v vzhodnih krajih občasno še nekaj sonca, drugod pa bo večinoma oblačno. Zjutraj bo občasno deževalo na širšem območju Julijskih Alp ter ponekod na Notranjskem in Kočevskem, čez dan se bodo padavine krepile in se občasno pojavljale še ponekod v osrednjih krajih in na severu do Koroške. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo. Najvišje dnevne temperature bodo od 12 do 19, v vzhodnih krajih do 22 stopinj C.
10°C | 16°C
četrtek, 27.04.2017
12°C | 15°C
petek, 28.04.2017
9°C | 14°C
sobota, 29.04.2017
7°C | 16°C
nedelja, 30.04.2017
2°C | 20°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Slovenija na biatlonskem SP v Ruhpoldingu


NOVICE

| |
08.03.2012      11:20
A A

Slovenija na biatlonskem SP v Ruhpoldingu


Urad vlade Republike Slovenije za komuniciranje, Slovenska turistična organizacija, Zavoda za turizem Bleda in Bohinja in Organizacijski komite Pokljuka bodo v partnerskem projektu pripravili in organizirali t.i. Slovensko hišo ob svetovnem prvenstvu v biatlonu, ki poteka v Ruhpoldingu na Bavarskem.


Deli:

Biatlon je že vrsto let eden izmed najpopularnejših in najbolj vznemirljivih zimskih športov. Njegova priljubljenost pa še vedno narašča, zato ni bilo težko izbrati primernega trenutka in kraja, da nemškim gostom predstavimo Slovenijo in še posebej Gorenjsko s turističnima biseroma Bledom in Bohinjem, ki sta z biatlonom že vrsto let tesno povezana.

 

Slovenska hiša v Ruhpoldingu, ki vsak dan v dopoldanskih in popoldanskih urah služi kot družabno stičišče pred ogledom biatlonskih tekem, obenem ponuja obiskovalcem in biatlonskim navdušencem vse tisto, po čemer sta Slovenija in Gorenjska dobro poznani. Pristna domača hrana, avtohtoni napitki, domača glasba, ki jo je pomembno zaznamoval Slavko Avsenik, naravne lepote in gostoljubni ljudje bodo znali poskrbeti, da se bo v njej vsakdo dobro počutil. Replika Aljaževega stolpa v naravni velikosti z najvišje slovenske gore Triglava (2864 m), mini slovenska tržnica, dnevne nagradne igre in veliko zaključno žrebanje s koncertom narodnozabavnega ansambla Veseli svatje (v soboto, 10. marca ob 18. uri) pa bodo zagotovo prepričali še vse tiste, ki se želijo vsaj za trenutek seznaniti s tem delom Slovenije. Poudarek bo namenjen tudi posebnemu jubileju, saj se bo med 12. in 16. decembrom 2012 na Pokljuki (visokogorski planoti v Julijskih Alpah med Bledom in Bohinjem) znova zaustavila karavana najboljših svetovnih biatlonk in biatloncev. Prav letos namreč mineva 20 let, ko je Pokljuka prvič gostila tekme biatlonskega svetovnega pokala in enajst let od zadnjega biatlonskega svetovnega prvenstva na slovenskih tleh.

 

V večernih urah je Slovenska hiša namenjena zaključenim in povabljenim skupinam, sprejemom športnikov ob osvojitvi kolajn, srečanju gospodarstvenikov iz obeh držav in novinarskim konferencam.

 

Slovenska hiša v Ruhpoldingu je prvič odprla svoja vrata 1. marca in jih bo zaprla 11. marca 2012 na naslovu Fritz Am Sand 1, 83324 Ruhpolding, Bavarska, in je le slaba dva kilometra oddaljena od osrednjega biatlonskega stadiona.

 

INFO:

Predstavništvo Slovenske turistične organizacije v Nemčiji

Majda Rozina Dolenc, tel.: +49 (0)160 90360994, e-mail: slowenien.fva@t-online.de

Slovenska hiša - Ruhpolding 2012

Tomaž Šušteršič, tel.: 040/484 495, e-mail: tomaz.sustersic@sloski.si
Povezave:www.bled.si
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
26.04.2017
Danes ni dogodkov.
27.09.2016 | Ostalo
Svetopisemske urice
04.05.201 | Tečaji in delavnice
IZDELAVA REPELENTA V STIKU IN RAZPRŠILU
05.05.2017 | Kultura
Škrat Kuzma dobi nagrado
27.09.2016 | Ostalo
Svetopisemske urice
04.05.201 | Tečaji in delavnice
IZDELAVA REPELENTA V STIKU IN RAZPRŠILU
05.05.2017 | Kultura
Škrat Kuzma dobi nagrado

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo