Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.10.2016

pretežno jasno
Ponoči in zjutraj bo v zahodni Sloveniji pretežno jasno. Drugod bo pretežno oblačno ali megleno. Na Primorskem bo še pihala povečini šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 7, v alpskih dolinah malo pod 0 stopinj C.
4°C | 13°C
sobota, 29.10.2016
3°C | 14°C
nedelja, 30.10.2016
5°C | 15°C
ponedeljek, 31.10.2016
9°C | 13°C
torek, 01.11.2016
4°C | 7°C
Opozorila
Četrtek, 27.10.2016 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
13°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Sedmi srednjeveški dnevi na Blejskem gradu


NOVICE

| |
10.06.2013      13:40
A A

Sedmi srednjeveški dnevi na Blejskem graduDeli:

Bled - Konec tedna so na Blejskem gradu potekali že 7. srednjeveški dnevi. S predstavo Janičarjevo srce so jih odprli člani Srednjeveške skupine viteza Gašperja Lambergarja, ki v letošnjem letu praznujejo 28-letnico svojega obstoja.

 

Na srednjeveških dnevih na Blejskem gradu vsako leto sodelujejo številne srednjeveške skupine iz Slovenije in tujine. Letos so se v petih nastopih v treh dneh predstavile skupine, ki skrbno ohranjajo srednjeveško izročilo: Srednjeveška skupina viteza Gašperja Lambergarja z Blejskega gradu,
Viteški red Jurija in Volka Engelberta Turjaškega iz Žužemberka, Kulturno društvo Lonca iz Škofje Loke, Red Kraljevega Orla iz Ljubljane, Društvo Cesarsko - Kraljevi Ptuj, Janez Kamniški, Turistička zajednica grada Koprivnica s Hrvaške, Markus M s Češke in glasbeniki in metalci zastav Fornovo Taro iz Italije. Med glasbeniki pa Eleonora Sobjeska iz Slovenije, Holloenek Hungarica z Madžarske in Rattus Rattus s Češke. Z Madžarske pa žal zaradi grozečih poplav niso mogli prispeti Vitezi sv. Jurija iz Višegrada. Njihovi nastopi so bili prava paša za oči, večerni sobotni nastop POD OKRILJEM NOČI IN OGNJA pa izjemen spektakel, kjer ni manjkalo žonglerjev z ognjem, metalcev gorečih krogel, požiralcev ognja, ognjenih mečevalcev in posebnega nastopa metalcev zastav.

 

Bogat program, poln bojev vitezov, srednjeveških plesov, raznih spretnosti in zabavnih iger ter srednjeveške glasbe je v treh dneh na Blejski grad pritegnil številne obiskovalce, ki so si poleg predstav na gradu lahko ogledali tudi srednjeveško tržnico in srednjeveški tabor. Na parkirišču pod gradom so na srednjeveški tržnici svoje blago razstavili rokodelci vseh vrst npr. strojar ali  kovač, v srednjeveškem taboru pa je bila na voljo tudi srednjeveška hrana. Predvsem različne jedi na žlico iz kotla, slaniki, kuhana jajca in seveda raznovrstno pečeno meso. Po okrepčilu se je bilo mogoče v taboru preskusiti tudi v metanju srednjeveškega orožja v tarčo in v streljanju z lokom. Srednjeveški vrtiljak s pletenimi košarami pa je bil tako kot  pretekla leta tudi letos magnet za najmlajše obiskovalce.

 

Po besedah direktorja Zavoda za kulturo Bled, Matjaža Završnika, so prireditev, zasnovano pred sedmimi leti, dobro sprejeli tako obiskovalci kot sodelujoči, saj je vsako leto več srednjeveških skupin in razstavljalcev, ki želijo na prireditvi sodelovati. Prireditev tako vsako leto Blejskemu gradu vdihne še dodaten srednjeveški utrip, ki ga želijo tudi med letom ohranjati z vsemi stalnimi dejavnostmi gradu.

 

 

Zavod za kulturo Bled

 

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 28 29 30 31 1 2 3 4 5
02.11. - 05.11.2016 | Tečaji in delavnice
POČITNIŠKE DELAVNICE ZA OTROKE
03.11. - 05.11.2016 | Šport
HOKEJSKI TURNIR EVROPSKI IZZIV BLED 2016
04.10.201 | Tečaji in delavnice
VADBA ZA HRBTENICO
02.11. - 05.11.2016 | Tečaji in delavnice
POČITNIŠKE DELAVNICE ZA OTROKE
03.11. - 05.11.2016 | Šport
HOKEJSKI TURNIR EVROPSKI IZZIV BLED 2016
04.10.201 | Tečaji in delavnice
VADBA ZA HRBTENICO

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo