Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 30.05.2017

pretežno oblačno
Danes bo sončno. Proti večeru bodo predvsem v goratem svetu severne Slovenije nastale posamezne nevihte. Pihal bo šibak jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 25 do 31 stopinj C.
12°C | 28°C
sreda, 31.05.2017
15°C | 28°C
četrtek, 01.06.2017
15°C | 30°C
petek, 02.06.2017
11°C | 28°C
sobota, 03.06.2017
13°C | 28°C
Opozorila
Torek, 30.5.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
28°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Sedmi srednjeveški dnevi na Blejskem gradu


NOVICE

| |
10.06.2013      13:40
A A

Sedmi srednjeveški dnevi na Blejskem graduDeli:

Bled - Konec tedna so na Blejskem gradu potekali že 7. srednjeveški dnevi. S predstavo Janičarjevo srce so jih odprli člani Srednjeveške skupine viteza Gašperja Lambergarja, ki v letošnjem letu praznujejo 28-letnico svojega obstoja.

 

Na srednjeveških dnevih na Blejskem gradu vsako leto sodelujejo številne srednjeveške skupine iz Slovenije in tujine. Letos so se v petih nastopih v treh dneh predstavile skupine, ki skrbno ohranjajo srednjeveško izročilo: Srednjeveška skupina viteza Gašperja Lambergarja z Blejskega gradu,
Viteški red Jurija in Volka Engelberta Turjaškega iz Žužemberka, Kulturno društvo Lonca iz Škofje Loke, Red Kraljevega Orla iz Ljubljane, Društvo Cesarsko - Kraljevi Ptuj, Janez Kamniški, Turistička zajednica grada Koprivnica s Hrvaške, Markus M s Češke in glasbeniki in metalci zastav Fornovo Taro iz Italije. Med glasbeniki pa Eleonora Sobjeska iz Slovenije, Holloenek Hungarica z Madžarske in Rattus Rattus s Češke. Z Madžarske pa žal zaradi grozečih poplav niso mogli prispeti Vitezi sv. Jurija iz Višegrada. Njihovi nastopi so bili prava paša za oči, večerni sobotni nastop POD OKRILJEM NOČI IN OGNJA pa izjemen spektakel, kjer ni manjkalo žonglerjev z ognjem, metalcev gorečih krogel, požiralcev ognja, ognjenih mečevalcev in posebnega nastopa metalcev zastav.

 

Bogat program, poln bojev vitezov, srednjeveških plesov, raznih spretnosti in zabavnih iger ter srednjeveške glasbe je v treh dneh na Blejski grad pritegnil številne obiskovalce, ki so si poleg predstav na gradu lahko ogledali tudi srednjeveško tržnico in srednjeveški tabor. Na parkirišču pod gradom so na srednjeveški tržnici svoje blago razstavili rokodelci vseh vrst npr. strojar ali  kovač, v srednjeveškem taboru pa je bila na voljo tudi srednjeveška hrana. Predvsem različne jedi na žlico iz kotla, slaniki, kuhana jajca in seveda raznovrstno pečeno meso. Po okrepčilu se je bilo mogoče v taboru preskusiti tudi v metanju srednjeveškega orožja v tarčo in v streljanju z lokom. Srednjeveški vrtiljak s pletenimi košarami pa je bil tako kot  pretekla leta tudi letos magnet za najmlajše obiskovalce.

 

Po besedah direktorja Zavoda za kulturo Bled, Matjaža Završnika, so prireditev, zasnovano pred sedmimi leti, dobro sprejeli tako obiskovalci kot sodelujoči, saj je vsako leto več srednjeveških skupin in razstavljalcev, ki želijo na prireditvi sodelovati. Prireditev tako vsako leto Blejskemu gradu vdihne še dodaten srednjeveški utrip, ki ga želijo tudi med letom ohranjati z vsemi stalnimi dejavnostmi gradu.

 

 

Zavod za kulturo Bled

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 30 31 1 2 3 4 5 6 7 8
01.05. - 31.05.2017 | Tečaji in delavnice
DOGODKI V MESECU MAJU V MEDGENERACIJSKEM CENTRU NA BLEDU
01.05. - 31.05.2017 | Tečaji in delavnice
DOGODKI V MESECU MAJU V MEDGENERACIJSKEM CENTRU NA BLEDU
03.06. - 04.06.2017 | Kultura
11. Srednjeveški dnevi na Blejskem gradu
06.06. - 20.06.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA RISANJA PANJSKIH KONČNIC
06.06. - 20.06.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA RISANJA PANJSKIH KONČNIC
07.05.2017 | Kultura
Dežela ljudskih pravljic

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo