Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 24.03.2017

oblačno
Danes bo večinoma sončno z občasno povečano koprenasto oblačnostjo. Najvišje dnevne temperature bodo od 17 do 23 stopinj C.
3°C | 20°C
sobota, 25.03.2017
4°C | 19°C
nedelja, 26.03.2017
5°C | 14°C
ponedeljek, 27.03.2017
-2°C | 15°C
torek, 28.03.2017
-3°C | 18°C
Opozorila
Petek, 24.3.2017 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
20°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Redni odvoz kosovnih odpadkov in zelenega ......


NOVICE

| |
26.02.2014      00:03
A A

Redni odvoz kosovnih odpadkov in zelenega vrtnega odpadaDeli:

Bled - Marca Infrastruktura Bled d.o.o. zopet začenja z rednimi odvozi kosovnih odpadkov in zelenega vrtnega odpada iz gospodinjstev. Gospodinjstva so že   prejela koledar s termini odvozov in bone za odvoz kosovnih odpadkov, zelenega vrtnega odpada in bon za prevzem biorazgradljivih vrečk.  Bone skrbno varujte, saj imajo vrednost in so pogoj za izvedbo brezplačnega odvoza kosovnih odpadkov ali zelenega vrtnega odpada oz. za brezplačen prevzem biorazgradljivih vrečk. Izpolnjen bon je treba oddati teden dni pred želenim terminom odvoza, s tem se uvrstite na listo za odvoz. O točnem datumu vas bo po telefonu obvestil predstavnik Infrastrukture Bled. Odpadke je potrebno pripraviti na enem prevzemnem mestu, prevzemno mesto mora omogočati dostop specialnemu vozilu s hiabom in mora biti v neposredni bližini objekta, za katerega je izdan bon.

 

KOSOVNI ODPADKI

 

Redni odvoz kosovnih odpadkov za gospodinjstva poteka v pomladnih (marec, april, maj) in jesenskih mesecih (september, oktober, november). Skozi celo leto je možna lastna dostava kosovnih odpadkov v zbirni center na Rečiški cesti. Za odvoz kosovnih odpadkov ste prejeli dva bona, vsak velja za brezplačen odvoz dveh kubičnih metrov odpadkov. Razlika med odpeljano količino in vrednostjo bona se obračuna v skladu s cenikom.

 

ZELENI VRTNI ODPAD

 

Zeleni vrtni odpad se pobira od marca do novembra, skozi celo leto ga lahko sami pripeljete v zbirni center na Rečiški cesti.

 

Za odvoz zelenega vrtnega odpada ste prejeli tri bone, vsak bon velja za brezplačen odvoz enega kubičnega metra zelenega vrtnega odpada. Razlika med odpeljano količino in vrednostjo bona se obračuna v skladu s cenikom.

Infrastruktura Bled d.o.o. ima organiziran tudi redni mesečni odvoz zelenega vrtnega odpada za gospodinjstva in podjetja z zabojniki na njihovih prevzemnih mestih.  Za ta namen uporabljamo plastične zabojnike velikosti 240 l, 770 l in 1100 l. V njih povzročitelji odlagajo listje, travo, živo mejo, rože, grmičevje, ipd., redni odvozi se izvajajo od marca do novembra enkrat mesečno. Dodatne informacije glede rednega mesečnega odvoza zelenega vrtnega odpada lahko dobite v sprejemni pisarni na tel. št. – 04/5780 512.

 

VREČKE ZA BIORAZGRADLJIVE ODPADKE

 

V gospodinjstvih ste prejeli tudi bon za brezplačen prevzem 50 kosov biorazgradljivih vrečk namenjenih zbiranju bioloških kuhinjskih odpadkov v gospodinjstvu. Prevzem vrečk z bonom enostavno opravite v sprejemni pisarni, kjer proti plačilu lahko prevzamete tudi dodatne komplete.

 

LASTNA DOSTAVA KOMUNALNIH  ODPADKOV V ZBIRNI CENTER

 

V zbirni center na Rečiški cesti 2 lahko v delovnem času zbirnega centra pripeljete vse vrste komunalnih odpadkov. Večino odpadkov iz gospodinjstev v zbirnem centru sprejmemo brezplačno, izjema so mešani komunalni odpadki, salonitne plošče, večje količine gradbenih in kosovnih odpadkov in večje količine zelenega vrtnega odpada. Pri dostavi odpadkov je pomembno, da so odpadki razvrščeni po frakcijah, da si jih enostavno odloži v zato namenjene zabojnike.

Delovni čas zbirnega centra na Rečiški cesti 2:

-          vsak delovnik od 7.00 do 19.00

-          ob sobotah od 8.00 do 12.00

-          nedelje in prazniki zaprto

 

Štefan Korošec, Infrastruktura Bled
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Marec 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.03.2017 | Tečaji in delavnice
Izdelava okrasnega dežnička
24.03.2017 | Kultura
Usodna pletna v Festivalni dvorani
27.09.2016 | Ostalo
Svetopisemske urice
29.03.2017 | Tečaji in delavnice
DELAVNICA FILCANJA PIRHOV
24.03.2017 | Tečaji in delavnice
Izdelava okrasnega dežnička
24.03.2017 | Kultura
Usodna pletna v Festivalni dvorani
25.03.201 | Šport
Cooperjev test in test hoje
25.03.2017 | Družabni dogodki
Dobrodelna hokejska tekma za mlado blejsko družino, ki ji je pogorelo stanovanje.
27.09.2016 | Ostalo
Svetopisemske urice

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo