Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 04.12.2016

jasno
Ponoči bo na jugozahodu zmerno do pretežno oblačno, drugod delno do pretežno jasno. Zjutraj bo po nekaterih nižinah nastala megla ali nizka oblačnost. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do -3, na Primorskem do 6 stopinj C.
-5°C | 5°C
torek, 05.12.2016
-4°C | 6°C
sreda, 06.12.2016
-3°C | 7°C
četrtek, 07.12.2016
-4°C | 6°C
Opozorila
Sobota, 3.12.2016 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
-5°C
5°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Ravnanje z odpadki v občini Bled


NOVICE

| |
23.01.2013      8:02
A A

Ravnanje z odpadki v občini BledDeli:

Na področju ravnanja z odpadki v občinah prihaja v tem obdobju do velikih sprememb. Na eni strani so se spremenili oziroma so še v fazi spreminjanja številni državni predpisi, ki urejajo to področje, po drugi strani pa se spreminja tehnologija obdelave odpadkov in s tem povezane storitve. Tako je že v letu 2012 nastopila obveznost obdelave (sortiranja) mešanih komunalnih odpadkov pred odlaganjem na deponijo, prav tako je država predpisala zaračunavanje sredstev finančnega jamstva za odložene odpadke, s katerimi naj bi po prenehanju obratovanja poskrbeli za sanacijo teh odlagališč.

Obe storitvi je za gospodinjstva v prehodnem obdobju krila Občina Bled. Z izbiro izvajalca teh služb (obdelave in odlaganja) na javnem razpisu pa je vzpostavljena podlaga za zaračunavanje neposrednim povzročiteljem. Vendar to dejstvo samo po sebi še ne pomeni dviga cen, saj je na račun izjemno dobrega ločevanja odpadkov na izvoru prihajalo do dejansko manjših količin odloženih odpadkov, kar pomeni tudi nižji strošek. Velika razlika pa nastaja na strani zbiranja in prevoza odpadkov, kjer se zaradi t. i. »zamrznjenih« cen komunalnih storitev v preteklosti ne glede na povišane stroške (gorivo, energija, material, delo) cena ni mogla sorazmerno povečevati.

Kar precejšen strošek v občini Bled predstavljajo zbiralnice ločenih frakcij odpadkov oziroma ekološki otoki. Zlasti tisti na bolj izpostavljenih mestih kot je pri Vezeninah, ki so pogosto tudi nadomestek divjih odlagališč. Temu je potrebno prišteti še visoko raven storitve zbirnega centra, kjer prav tako sprejemajo različne vrste odpadkov, ki ne gredo v reden odvoz. Vse to na koncu dneva oziroma leta stane. Prav je, da se kot povzročitelji tega zavedamo. Prav je tudi, kot je bil sklep neformalnega posvetovanja župana in občinske uprave z občinskimi svetniki, da tej strategiji sledimo, saj le tako največ naredimo za svoje okolje.

V mesecu februarju bo zaradi vseh teh novosti prišlo do nekajdnevnega zamika pri pošiljanju položnic za komunalne storitve, prav tako pa bodo te v povprečju dražje za približno štiri evre. Skupaj z obema izvajalcema, javnim podjetjem Infrastruktura Bled (zbiranje in prevoz) in koncesionarjem Saubermacher (obdelava in odlaganje), se bomo še naprej trudili, da ohranimo visoko raven storitve ravnanja z odpadki, po drugi strani pa tudi, da bomo pri svojem čim bolj gospodarni in s tem zasledovali stroškovno učinkovitost, je zapisal župan Janez Fajfar.

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
December 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
03.12.2016
Danes ni dogodkov.
07.12.2016 | Umetnost
ROKODELSKE DELAVNICE
08.12.2016 | Kultura
KRONOSOVA ŽETEV
09.12.2016 | Kultura
MALI PINGVINČEK
09.12.2016 | Umetnost
OTVORITEV RAZSTAVE "SRČNI DOTIK"
11.12.2016 | Družabni dogodki
Mamma mia!
12.07.2016 | Šport
JOGA na Bledu
06.12.2016 | Ostalo
Oblikujmo skupaj prihodnost našega mesta in občine
07.12.2016 | Umetnost
ROKODELSKE DELAVNICE
08.12.2016 | Kultura
KRONOSOVA ŽETEV
09.12.2016 | Kultura
MALI PINGVINČEK
09.12.2016 | Umetnost
OTVORITEV RAZSTAVE "SRČNI DOTIK"

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo