Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.10.2016

oblačno
Ponoči bo na zahodu in ponekod v osrednjih krajih zmerno do pretežno oblačno, ponekod na Primorskem in Notranjskem bo rahlo deževalo. Drugod bo delno jasno, proti jutru lahko v alpskih dolinah nastane megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 12, v zatišnih legah okoli 3 stopinje C.
9°C | 16°C
torek, 25.10.2016
12°C | 22°C
sreda, 26.10.2016
14°C | 16°C
četrtek, 27.10.2016
8°C | 13°C
petek, 28.10.2016
2°C | 13°C
Opozorila
Nedelja, 23.10.2016 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
16°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Priprave na ''Harmonike ob Blejskem jezeru'' ......


NOVICE

| |
16.05.2015      00:02
A A

Priprave na ''Harmonike ob Blejskem jezeru'' že v polnem tekuDeli:

Bled - V organizacijskem odboru 3. poletnega srečanja harmonikark in harmonikarjev ob Blejskem jezeru že vse od meseca februarja potekajo priprave na ta čudoviti dogodek, ki bo tudi letos popestril Blejske dneve. V nedeljo, 19. julija, bo namreč na Bledu ponovno donela Avsenikova pesem ''Otoček sredi jezera'' v izvedbi številnih harmonik. Seveda ne bo manjkalo niti znanih Slakovih in drugih viž. Organizatorji se trudimo na Bled privabiti čimvečje število udeležencev. Zato tudi ob tej priložnosti vabimo vse, ki igrate na harmoniko, da se prijavite čim prej, najkasneje do 13.7.2015.


Prijavljeni do tega datuma bodo namreč na sami prireditvi sodelovali v žrebanju za bogate nagrade. Gospod Brane Poličar bo v imenu našega glavnega pokrovitelja Harmonike Poličar že tretjič zapored podelil srečnemu izžrebancu najnovejši model harmonike Poličar. Marija Mojca Berce iz Selc bo ponovno izdelala lajbič gorenjske narodne noše po meri izžrebanca. Prav tako so nam priskočili na pomoč iz Čevljarstva Štajnar iz Škofljice in bodo izžrebancu izdelali škornje za narodno nošo. Podelili bomo še računalniške programe za učenje harmonike LTK in številne druge nagrade ter darilne bone naših pokroviteljev. Vsi, ki bi s svojimi izdelki, storitvami ali darilnimi boni še radi prispevali v nagradni sklad, iskreno dobrodošli. Hvala pa tudi vsem medijskim pokroviteljem: Za Gorenjsko - Radio Triglav, za Dolenjsko Radio Sraka, za Primorsko Primorski Val in za osrednjo Slovenijo Radio Veseljak. Za enkrat sta se jim pridružila še Radio Rogla in TV Vaš kanal.


Program na sami prireditvi bosta vodila harmonikarka Majči Bobnar, ki bo tudi vodila povorko harmonik ter domačin Niko Rakovec. Vse informacije glede prijav in poteka prireditve so vam na voljo na www.harmonike-bled.si, kjer skoraj vsakodnevno objavljamo novice in naše aktivnosti, pokrovitelje ipd. Za podrobnosti pokličite 051-30-60-89. Ena od aktivnosti k večji prepoznavnosti naše prireditve je bila postavitev stojnice na pohodu Po Slakovi poti na Dolenjskem, kjer je bila tudi revija harmonikarskih orkestrov. Uroš Ambrožič in avtor prispevka sva tako pohodnike kot udeležence navduševala za obisk Bleda in seveda naše prireditve. Mladi harmonikar iz Rake (na sliki) se nama je z veseljem pridružil.


Toni Mežan

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 24 25 26 27 28 29 30 31 1
24.10.2016 | Tečaji in delavnice
Projekt Kolegice
26.10.2016 | Tečaji in delavnice
JOGA OBRAZA
27.09.2016 | Ostalo
Svetopisemske urice
27.10.2016 | Tečaji in delavnice
DELAVNICE Z MIHAELO ZALOKAR
27.10.2016 | Kultura
DUCAT LET OD REFERENDUMA ZA BRJE
24.10.2016 | Tečaji in delavnice
Projekt Kolegice
26.10.2016 | Tečaji in delavnice
JOGA OBRAZA
27.09.2016 | Ostalo
Svetopisemske urice
27.10.2016 | Tečaji in delavnice
DELAVNICE Z MIHAELO ZALOKAR
27.10.2016 | Kultura
DUCAT LET OD REFERENDUMA ZA BRJE

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo