Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.01.2017

jasno
Danes bo na Primorskem pretežno jasno, burja bo počasi slabela. Drugod po Sloveniji bo sprva pretežno oblačno, sredi dneva in popoldne pa se bo večinoma delno zjasnilo, le na jugu bo ostalo bolj oblačno. Ponekod bo še pihal severovzhodni veter, ki pa bo slabel. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 1, na Primorskem okoli 5 stopinj.
-9°C | -1°C
sobota, 21.01.2017
-12°C | 0°C
nedelja, 22.01.2017
-10°C | 0°C
ponedeljek, 23.01.2017
-10°C | 3°C
Opozorila
Četrtek, 19.1.2017 ob 9h
Burja na Primorskem bo počasi slabela, a bodo danes do večera njeni najmočnejši sunki še lahko dosegali hitrost okoli 100 km/h.
-9°C
-1°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Poslovne

Dobre možnosti za sodelovanje in velik ......


POSLOVNE

| |
05.09.2014      00:01
A A

Dobre možnosti za sodelovanje in velik potencialDeli:

Bled - V okviru Strateškega foruma Bled je IEDC-Poslovna šola Bled gostila in so-organizirala 2. simpozij strokovnih institutov Kitajske ter srednje- in vzhodnoevropskih držav na visoki ravni.


Več kot 180 predstavnikov strokovnih institutov, državnih predstavnikov in poslovnežev iz šestnajstih  držav srednje in vzhodne Evrope in Kitajske se je na robu strateškega foruma srečalo na IEDC-Poslovni šoli Bled. “Simpozij je pomemben dogodek in znaten korak v smeri sodelovanja med tako imenovanimi deželami 16+1,” je v pozdravnem nagovoru poudarila prof. Danica Purg, dekanja in direktorica IEDC-Poslovne šole Bled in nadaljevala: “Sodelovanje in povezovanje sta pomembni vrednoti in potrebi IEDC-ja. Pomemben korak v smeri povezovanja družb v razvoju smo na IEDC naredili z ustanovitvijo mednarodnega združenja CEEMAN, ki danes povezuje 215 poslovnih šol iz 54 držav. Združenje je osredotočeno na srednjo in vzhodno Evropo, vendar deli znanje tudi z južno Ameriko in Afriko. Upam, da bomo kmalu pritegnili tudi Azijo.”

“Sodelovanje med Evropsko unijo in Kitajsko poteka v dobri smeri, vendar je pot še dolga. Vzpodbudne možnosti za razvoj sodelovanja se kažejo zlasti v regiji srednje in vzhodne Evrope,” je v pozdravnem nagovoru povedal Liu Guchang, predsednik kitajskega združenja mednarodnih šol  in bivši namestnik zunanjega ministra Kitajske. »Kitajska je že naredila nekaj potez v smeri investicij in trgovskega sodelovanja v Srbiji ter na področju turizma v Pragi. Resnično upam, da pomeni ta simpozij nov začetek v sodelovanju med Kitajsko in srednji in vzhodno Evropo. Upam, da bomo imeli poglobljene razgovore, da bodo naše zamisli vodile naša dejanja,” je zaključil Lui Guchang.  

 

Osrednja govornika, dr. Danilo Türk, bivši predsednik Slovenije, in Tang Jiaxuan, bivši svetovalec kitajski vladi, sta delila prepričanje, da bo potrebno vložiti veliko truda, da bo lahko sodelovanje zares   uspešno in na visokem nivoju. Potencial je velik.  “Infrastruktura je pomembna, vendar naj sodelovanje ne bo omejeno le na ceste in železnice, naj se osredotoči tudi na med človeško sodelovanje, na kulturo, turizem. Izkoristimo našo geografsko lego, naše naravne lepote, našo kulturo. Bodimo ambiciozni!” je poudaril dr. Türk.

 

Simpozij je bil organiziran v obliki štirih panelov, s priložnostmi za razprave in navezovanje stikov. Posamezni paneli so se osredotočali na (1) srednjo in vzhodno Evropo in Kitajsko kot pomemben motor sodelovanja med EU in Kitajsko, (2) iniciative za svileno gospodarsko in pomorsko pot, (3) strateške usmeritve za 16 + 1 gospodarsko sodelovanje (4) kulturno izmenjavo. 

 

Alenka Nedelko, IEDC Bled
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.01.2017 | Šole in vrtci
Dan odprtih vrat na EGSŠ Radovljica
19.01.2017 | Tečaji in delavnice
Nadaljevalni tečaj modernega mozaika Trencadis
19.01.2017 | Kultura
ALJASKA
20.09.2016 | Kultura
Popoldanski oratorij za osnovnošolce
20.01.2017 | Kultura
MEDVEDKA NA SNEGU
22.09.2016 | Tečaji in delavnice
Filmska delavnica
22.01.2017 | Kultura
Gledališka predstava Usodna pletna
22.01.2017 | Tečaji in delavnice
Začteni tečaj ARGENTINSKI TANGO
25.01.2017 | Tečaji in delavnice
Neskončni šal, ki se ga dvakrat ovije okoli vratu
27.09.2016 | Ostalo
Svetopisemske urice
27.01.2017 | Kultura
GOSPOD VESEL IN GOSPA MRAK
19.01.2017 | Šole in vrtci
Dan odprtih vrat na EGSŠ Radovljica
19.01.2017 | Tečaji in delavnice
Nadaljevalni tečaj modernega mozaika Trencadis
19.01.2017 | Kultura
ALJASKA
20.09.2016 | Kultura
Popoldanski oratorij za osnovnošolce
20.01.2017 | Kultura
MEDVEDKA NA SNEGU

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo