Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 28.10.2016

pretežno jasno
Ponoči in zjutraj bo v zahodni Sloveniji pretežno jasno. Drugod bo pretežno oblačno ali megleno. Na Primorskem bo še pihala povečini šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 7, v alpskih dolinah malo pod 0 stopinj C.
4°C | 13°C
sobota, 29.10.2016
3°C | 14°C
nedelja, 30.10.2016
5°C | 15°C
ponedeljek, 31.10.2016
9°C | 13°C
torek, 01.11.2016
4°C | 7°C
Opozorila
Petek, 28.10.2016 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
13°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Poletni program Info središča TNP Triglavska ......


NOVICE

| |
28.05.2013      17:24
A A

Poletni program Info središča TNP Triglavska roža na BleduDeli:
Bled - 1. junija 2013 Info središče TNP Triglavska roža na Bledu zaradi obnovitvenih del zapira svoja vrata.Projekt “Posodobitev informacijskega središča Triglavska roža Bled” financira EU iz Sklada za regionalni razvoj. Preostala sredstva zagotavlja Občina Bled, manjši del pa bodo sofinancirale tudi gorenjske občine, ki se bodo predstavljale v regijskem središču. Ponovno odprtje prenovljenega in obogatenega središča v sodelovanju z Občino Bled in Turizmom Bled načrtujemo v aprilu 2014.

Kljub temu, da bo info središče zaprto, vas v naslednjih mesecih vabimo na dogodke, ki jih na Bledu ter na območju in v okolici TNP za vas pripravlja ekipa Triglavske rože:

 

 • vsako tretjo soboto v mesecu na Triglavsko tržnico,
 • v juliju in avgustu k obisku poletnega programa Odkrivaj/Discover TNP
 • skozi celo leto na Gostovanja TNP,
 • k odkrivanju Triglavskega narodnega parka skupaj z našimi animatorji, naravovarstvenimi nadzorniki in vodniki – program Doživetij TNP

 

Poletje je čas za izlete različnih zaključenih skupin: pevskih zborov, društev, delovnih aktivov… Program doživetij, ki smo ga pripravili, temelji na spoznavanju tistih posebnosti parka, ki jih morda poznajo le domačini ali sodelavci parka. Kot osrednjo zanimivost smo v programu izpostavili dolino Radovne s Pocarjevo domačijo in Triglavsko tržnico, ki se mesečno dogaja pred Info središčem TNP Triglavska roža na Bledu. Naslednje sklope programa si s pomočjo ekipe info središča lahko skrojite v enkraten in ekskluziven izlet za skupine od 15 do 50 oseb:

 

 • Voden pohod s parkovnim vodnikom/naravovarstvenim nadzornikom TNP,
 • Doživetje Pocarjeve domačije,
 • Kulinarične dobrote Triglavskega narodnega parka.

 

Vodeni pohodi: Možnosti za pohodnike je v Triglavskem narodnem parku nešteto. V spremstvu sodelavca Triglavskega narodnega parka se očem odprejo številne skrivnosti. Tokrat vam še posebej priporočamo naslednje zanimive poti:

 • Šotno barje Goreljek in Vodnikov razglednik (Pokljuka, Koprivnik)
 • Pot Triglavske Bistrice (dolina Vrat) – zaradi vremenske ujme pot v letu 2013 ni v celoti prehodna, del poteka po osrednji prometnici v dolini Vrat
 • Pokljuška soteska (Krnica – Pokljuka)
 • Planina Klek in planina Lipanca (Pokljuka)

 

Doživetje Pocarjeve domačije  na aktiven in zabaven način: Domačija z muzejsko zbirko hiše in dvoriščem z gospodarskimi poslopji lahko ponudi aktivno doživljanje kulturne dediščine in okolja odmaknjene alpske doline. Poleg ogleda domačije je dvorišče s skednjem pravo okolje za pastirske igre, preizkus ročnih in kmečkih spretnosti ter zabavno spoznavanje načina življenja naših prednikov.

 

Kulinarične dobrote Triglavskega narodnega parka pa najlaže spoznate z obiskom Triglavske tržnice, ki poteka vsako tretjo soboto v mesecu. Obisk tržnice s pestro ponudbo naravi prijazno pridelanih in izdelanih živil in z zanimivim spremljevalnim programom je dober uvod za spoznavanje parka. Za skupino lahko pripravimo predstavitev katerega izmed ponudnikov z degustacijo izdelkov, v nadaljevanju dneva pa voden pohod v spremstvu parkovnega vodnika ali naravovarstvenega nadzornika TNP.

 

Več o programu  doživetij in poletnem programu Triglavskega narodnega parka pa na spletni strani www.tnp.si.

 

Ana Kunstelj

Povezani članki
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 28 29 30 31 1 2 3 4 5 6
02.11. - 05.11.2016 | Tečaji in delavnice
POČITNIŠKE DELAVNICE ZA OTROKE
03.11. - 05.11.2016 | Šport
HOKEJSKI TURNIR EVROPSKI IZZIV BLED 2016
04.10.201 | Tečaji in delavnice
VADBA ZA HRBTENICO
02.11. - 05.11.2016 | Tečaji in delavnice
POČITNIŠKE DELAVNICE ZA OTROKE
03.11. - 05.11.2016 | Šport
HOKEJSKI TURNIR EVROPSKI IZZIV BLED 2016
04.10.201 | Tečaji in delavnice
VADBA ZA HRBTENICO

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo