Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.04.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo v vzhodnih krajih zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo oblačno in občasno bo deževalo v zahodni in osrednji Sloveniji, na severu pa do Koroške. Več padavin bo na zahodu. Pihal bo okrepljen jugozahodnik, ob morju jugo. Najvišje dnevne temperature bodo od 11 do 19, v vzhodnih krajih do 22 stopinj C.
10°C | 16°C
četrtek, 27.04.2017
13°C | 16°C
petek, 28.04.2017
11°C | 17°C
sobota, 29.04.2017
5°C | 15°C
nedelja, 30.04.2017
2°C | 18°C
Opozorila
Sreda, 26.4.2017 ob 11h
Od danes do petka dopoldne bo padla večja količina dežja. Zato bodo v četrtek močneje narasli vodotoki v zahodni in južni ter deloma v severni Sloveniji, v noči na petek in v petek dopoldne pa tudi drugod. Danes in jutri zvečer bo povišano tudi plimovanje morja.
10°C
16°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Poletni program Info središča TNP Triglavska ......


NOVICE

| |
28.05.2013      17:24
A A

Poletni program Info središča TNP Triglavska roža na BleduDeli:
Bled - 1. junija 2013 Info središče TNP Triglavska roža na Bledu zaradi obnovitvenih del zapira svoja vrata.Projekt “Posodobitev informacijskega središča Triglavska roža Bled” financira EU iz Sklada za regionalni razvoj. Preostala sredstva zagotavlja Občina Bled, manjši del pa bodo sofinancirale tudi gorenjske občine, ki se bodo predstavljale v regijskem središču. Ponovno odprtje prenovljenega in obogatenega središča v sodelovanju z Občino Bled in Turizmom Bled načrtujemo v aprilu 2014.

Kljub temu, da bo info središče zaprto, vas v naslednjih mesecih vabimo na dogodke, ki jih na Bledu ter na območju in v okolici TNP za vas pripravlja ekipa Triglavske rože:

 

 • vsako tretjo soboto v mesecu na Triglavsko tržnico,
 • v juliju in avgustu k obisku poletnega programa Odkrivaj/Discover TNP
 • skozi celo leto na Gostovanja TNP,
 • k odkrivanju Triglavskega narodnega parka skupaj z našimi animatorji, naravovarstvenimi nadzorniki in vodniki – program Doživetij TNP

 

Poletje je čas za izlete različnih zaključenih skupin: pevskih zborov, društev, delovnih aktivov… Program doživetij, ki smo ga pripravili, temelji na spoznavanju tistih posebnosti parka, ki jih morda poznajo le domačini ali sodelavci parka. Kot osrednjo zanimivost smo v programu izpostavili dolino Radovne s Pocarjevo domačijo in Triglavsko tržnico, ki se mesečno dogaja pred Info središčem TNP Triglavska roža na Bledu. Naslednje sklope programa si s pomočjo ekipe info središča lahko skrojite v enkraten in ekskluziven izlet za skupine od 15 do 50 oseb:

 

 • Voden pohod s parkovnim vodnikom/naravovarstvenim nadzornikom TNP,
 • Doživetje Pocarjeve domačije,
 • Kulinarične dobrote Triglavskega narodnega parka.

 

Vodeni pohodi: Možnosti za pohodnike je v Triglavskem narodnem parku nešteto. V spremstvu sodelavca Triglavskega narodnega parka se očem odprejo številne skrivnosti. Tokrat vam še posebej priporočamo naslednje zanimive poti:

 • Šotno barje Goreljek in Vodnikov razglednik (Pokljuka, Koprivnik)
 • Pot Triglavske Bistrice (dolina Vrat) – zaradi vremenske ujme pot v letu 2013 ni v celoti prehodna, del poteka po osrednji prometnici v dolini Vrat
 • Pokljuška soteska (Krnica – Pokljuka)
 • Planina Klek in planina Lipanca (Pokljuka)

 

Doživetje Pocarjeve domačije  na aktiven in zabaven način: Domačija z muzejsko zbirko hiše in dvoriščem z gospodarskimi poslopji lahko ponudi aktivno doživljanje kulturne dediščine in okolja odmaknjene alpske doline. Poleg ogleda domačije je dvorišče s skednjem pravo okolje za pastirske igre, preizkus ročnih in kmečkih spretnosti ter zabavno spoznavanje načina življenja naših prednikov.

 

Kulinarične dobrote Triglavskega narodnega parka pa najlaže spoznate z obiskom Triglavske tržnice, ki poteka vsako tretjo soboto v mesecu. Obisk tržnice s pestro ponudbo naravi prijazno pridelanih in izdelanih živil in z zanimivim spremljevalnim programom je dober uvod za spoznavanje parka. Za skupino lahko pripravimo predstavitev katerega izmed ponudnikov z degustacijo izdelkov, v nadaljevanju dneva pa voden pohod v spremstvu parkovnega vodnika ali naravovarstvenega nadzornika TNP.

 

Več o programu  doživetij in poletnem programu Triglavskega narodnega parka pa na spletni strani www.tnp.si.

 

Ana Kunstelj
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
26.04.2017
Danes ni dogodkov.
27.09.2016 | Ostalo
Svetopisemske urice
04.05.201 | Tečaji in delavnice
IZDELAVA REPELENTA V STIKU IN RAZPRŠILU
05.05.2017 | Kultura
Škrat Kuzma dobi nagrado
27.09.2016 | Ostalo
Svetopisemske urice
04.05.201 | Tečaji in delavnice
IZDELAVA REPELENTA V STIKU IN RAZPRŠILU
05.05.2017 | Kultura
Škrat Kuzma dobi nagrado

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo