Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.04.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo v vzhodni Sloveniji pretežno jasno, drugod pa zmerno do pretežno oblačno. Predvsem ponekod na severozahodu bo lahko občasno rahlo deževalo. Pihal bo južni do jugozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 5 do 10, na Primorskem do 12 stopinj C.
11°C | 18°C
sreda, 26.04.2017
10°C | 17°C
četrtek, 27.04.2017
13°C | 18°C
petek, 28.04.2017
10°C | 17°C
sobota, 29.04.2017
6°C | 16°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.4.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
18°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Osnutek odloka o prostorskem načrtu pod ......


NOVICE

| |
14.05.2013      19:15
A A

Osnutek odloka o prostorskem načrtu pod strehoDeli:

Bled - Blejski občinski svet je na današnji seji sprejel dopolnjen Osnutek odloka o občinskem prostorskem načrtu, ki je bil v pripravi od leta 2005 - med tem časom se je Občina Bled razdelila na Občini Bled in Gorje, sprejeta je bila nova prostorska zakonodaja in še kaj. .. Kako zahteven je dokument, priča podatek, da je k njemu moralo dati soglasje kar 48 različnih služb in institucij. Občina Bled je prejela več kot 400 različnih individualnih pobud o dokumentu.

 Župan Janez Fajfar je še pred predstavitvijo povedal, da  gre za strateški in temeljni razvojni dokument Občine Bled. v dokumentu se srečujemo s težnjami po pozidavi, ki zagotavljajo razvoj in hkrati z varovanjem okolja - nove pozidave na varovanih območjih niso predvidene.  Dokument sicer predvideva več kot sto gradenj zasebnih stanovanjskih hiš v naseljih ter dve pozidavi za poslovno dejavnost, pa tudi poenotenje urbane opreme.

Usklajevanja dokumenta so bila dolgotrajna, sam dokument pa je kompromis želja in pobud ter zakonskih omejitev. Javna razgrnitev dokumenta bo podaljšana do 10. junija.

Občina z dokumentom želi preprečiti nadaljevanje stihijske gradnje, želi pa začeti tudi z obnovami občinskih naselij, kot so na primer vaška jedra, sočasno pa bodo na Bledu uredili tudi stanje na jezeru in okoli jezera.

Prostorski razvoj vključuje različne vidike ravnanja s prostorom, od ohranjanja narave in kulturne dediščine do poselitve in podobno.

Pri prometu sta v prednosti izgradnji obeh razbremenilnih cest, kolesarske povezave se izboljšujejo. V jezerski skledi dokument dolgoročno predvideva postopen umik motornega prometa. Tudi pri razvoju turizma je pomembno, da kljub velikemu številu obiskovalcev varovanje jezera in obale ostane na prvem mestu.

Določena so vodovarstvena območja, saj je eden izmed ciljev občine zavarovanje vodnih virov v občini Bled.

Osrednje območje Bleda je prepoznano tudi kot nacionalno prepoznano območje, na to se nanašajo tudi usmeritve za razvoj krajine. Svetniki so dokument sicer podprli, vendar z mešanimi občutki - nekatere svetnike je motilo predvsem to, da se gradnja na Bledu zelo omejuje, kar po njihovem pomeni manj možnosti za mlade in manj možnosti za prihodnji razvoj. Svetnike so motila tudi zelo natančno in strogo določena merila za posamezne posege v prostor - na primer natančna velikost gradbenih parcel, velikost napuščev in podobno.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
April 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4
25.04.2017
Danes ni dogodkov.
27.09.2016 | Ostalo
Svetopisemske urice
04.05.201 | Tečaji in delavnice
IZDELAVA REPELENTA V STIKU IN RAZPRŠILU
27.09.2016 | Ostalo
Svetopisemske urice
04.05.201 | Tečaji in delavnice
IZDELAVA REPELENTA V STIKU IN RAZPRŠILU

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo